ZDZ
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 kwietnia 2023, 09:42 komentarzy 17
Koordynator Oddziału Pediatrycznego dr n.med. Jarosław Cielecki.

Koordynator Oddziału Pediatrycznego dr n.med. Jarosław Cielecki.

Dr n. med. Jarosław Cielecki, absolwent Łódzkiej Akademii Medycznej, urodzony w Szczytnie (warmińsko-mazurskie), to nowy koordynator Oddziału Pediatrycznego w Powiatowym Szpitalu w Iławie.

Swój kunszt lekarski budował w specjalistycznych, klinicznych oddziałach dziecięcych Akademii Medycznej w Łodzi, m.in.: pulmonologicznym, gastrologicznym i neonatologicznym. Tam też zdobył tytuł doktora nauk medycznych. W ostatnim czasie kierował Oddziałem Pediatrii Szpitala Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Decyzja o podjęciu pracy w iławskim szpitalu wynikała głównie z tęsknoty i sentymentu do Warmii i Mazur, gdzie urodził się i wychował. Ale nie tylko patriotyzm lokalny wpłynął na decyzję doktora. Jak sam podkreśla, urzekło go piękno Iławy, którą odwiedził na zaproszenie dyrekcji przed podjęciem decyzji.

Ostatecznie decyzję przypieczętowała wizyta na samym Oddziale Pediatrycznym, który, jak ocenia lekarz, jest wyposażony na najwyższym, wzorowym poziomie. Wnętrza, specjalistyczny, nowoczesny  sprzęt medyczny, leki, urządzenia dodatkowe, ale przede wszystkim najwyższej klasy specjaliści – tu nie było przypadku. I tak, wymieniając, mamy: kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, urządzenia EKG, USG, własny tomograf dostosowany do dzieci, lampy do fototerapii, urządzenia do gastroskopii, inkubatory, własne przyszpitalne laboratorium, czy wreszcie skaner do naczyń żylnych AccuVein ograniczający i upraszczający  nieprzyjemne wkuwanie u hospitalizowanych dzieci. 

Mali pacjenci Oddziału mogą zatem liczyć na szeroką gamę specjalistycznych badań, ale również konsultacji dziecięcych z zakresu laryngologii, chirurgii, okulistyki, neurologii i psychiatrii.

Na ten moment oddział zapewnia opiekę nad 15 pacjentami w wieku 0-18 lat.

Personel medyczny stanowi 11 pielęgniarek, w tym aż 7 w obszarach specjalizacji: pediatrycznej, chirurgicznej i anestezjologicznej. Wysoko wykwalifikowany zespół tworzy 12 doktorów, wśród których mamy specjalistów pediatrii, pulmonologii, medycyny ratunkowej, onkologii i hematologii dziecięcej, kardiologii, farmakologii i immunologii klinicznej. Trzon zespołu stanowi dwóch specjalistów z tytułem doktora nauk medycznych.

Na zdjęciu nowy koordynator oddziału wraz z pielęgniarką oddziałową Jadwigą Jagielską.

Koordynator Oddziału Pediatrycznego dr n.med. Jarosław Cielecki.

REKLAMANAJLAK
Swojak

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~max 17 ponad rok temuocena: 50% 

  Stara szkoła. Młodzi do pięt mu nie dorastają! Idziesz do młodego i szuka w google jaki lek dziecku przepisać ! Masakra !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamila 16 ponad rok temuocena: 11% 

  Boże i ta pielęgniarka bez odrobiny empatii...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaaa 15 ponad rok temuocena: 89% 

  Mam zupełnie inne doświadczenia. Co za bzdurne teksty. Ważne, że jest opieka pediatryczna wyczekiwana.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 14 ponad rok temuocena: 0% 

  Może niech się sami młodzi lekarze wypowiedzą dlaczego tak jest jak jest?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kpp 13 ponad rok temuocena: 20% 

  Młodym lekarzom teraz tylko strajki w głowie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Przyczajony 12 ponad rok temuocena: 88% 

  W Iławie zawsze jest źle , zawsze służby są gorsze od wszystkich dookoła , zawsze ludziom nie pasuje co się tu otwiera , co się zamyka , buduje , każda inicjatywa jest zła . Po co tu cokolwiek robić ? Jebn*ć bombę i z głowy , będzie jedna wielka dziura potem ktoś ją zasypie i posadzi las . Do czego komu to miasto i ludzie tu mieszkający ? Zastanówcie się czasami co piszecie bo rzygać się chce jak się czyta niektóre komentarze ... Miłego dnia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ils 11 ponad rok temuocena: 7% 

  Nie No cieszmy się ze w tak dużym mieście jest oddział ratunkowy to jeden podstawowych oddziałów który musi być w szpitalu papudraki z Iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do papudraka 10 ponad rok temuocena: 88% 

  a co te papudraki ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXX 9 ponad rok temuocena: 82% 

  Super, źe powróciło to, tylko się cieszyć. Na miejscu nie trzeba wyjeżdżać poza Iławę. Z lekarzami i pozostałymi wszyscy wiemy, że jest problem, więc naprawdę chwalmy to co mamy bo lepiej to już było, także hura, mnie to cieszy, mam małe wnuki więc jakby co to Oddział na miejscu. Dla personelu życzymy owocnej pracy I dużo sił.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota 8 ponad rok temuocena: 87% 

  Po P.KasiZgadzam się z Panią ,nigdy nie dogodzisz ...Ludzie są strasznie ,cieszcie się ,że jest ,a nie ciągle wam źle

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 7 ponad rok temuocena: 16% 

  Przecież on ma z 80 lat a pielęgniarka pewnie 65. Owszem doświadczenie jest ważne ale już nie jako szef i nowy koordynator zespołu tylko doświadczony pracownik-emeryt. Pytam wiec gdzie jest młoda energiczna kadra?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do gks-a od "kaczojadów" 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Na jakiej podstawie bredzisz, że młodzi uciekli, ponieważ nie chce im się pracować? Dziwnym trafem tam, gdzie mają lepiej zorganizowany system pracy i gdzie są należycie wynagradzani, to chce im się pracować. Także dlatego, że są tam szanowani, a nie pomiatani i opluwani przez miejscowe władze. A ty gks-ie pracujesz (jeśli w ogóle) dla dobra ludzkości, czy raczej żeby zarabiać pieniądze? Czy byłbyś gotów zarabiać mniej, tylko dlatego, żeby komuś służyć swymi umiejętnościami (jeśli w ogóle jakieś masz), czy też raczej więcej? Tak to już jest z ludźmi od tysięcy lat, że wszyscy szukają przede wszystkim lepszych warunków pracy dla siebie i wyższych zarobków, a dopiero później kierują się interesem ogółu. I nie wciskaj swych głupich i prymitywnych farmazonów o "tuskojadach", ponieważ za czasów "kaczojadów" bezowocnych białych miasteczek było już bez liku. PS. A do tego co zawsze, pieprzącego o jakiejś kryspinowej i wilkołakach, nie ma sensu się odzywać. Szkoda czasu na takiego debila...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do histeryka 2 pięterka niżej 5 ponad rok temuocena: 14% 

  młodzi uciekli do SWYCH tłustych poborów a nawiedzony pożarty swą własną nienawiścią jęczy i jęczał będzie . z tego cierpiętnika to już nawet miotła Kryspinowej się śmieje , a wilkołaki rżą jak smok z wyspy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gks 4 ponad rok temuocena: 0% 

  Do młodzi uciekli - młodzi nie chcą pracować, wolą narzekać i szydzić. A białe miasteczka to chyba za twojego tuskojada były.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młodzi uciekli 3 ponad rok temuocena: 85% 

  Młoda, energiczna kadra, poznawszy bałagan organizacyjny i niskie nakłady na służbę zdrowia w naszym kraju (ważniejsze są miliardy topione np. w tvpis, dziesiątki milionów w wille dla kumpli Czarnka oraz setki milionów dla młodych słupów Bielana lub ojczulka Tadeusza z wiadomego radyja), pouciekała za granicę. Gdzie się ją szanuje, pozwala pracować w dobrze zorganizowanym systemie oraz stosownie wynagradza. A u nas "stosownie" wynagradza się jedynie kumpli i pociotków bez żadnych kwalifikacji siedzących w zarządach spółek skarbu (podobno) państwa lub na fotelach ich prezesów. Ale nie za darmo, ponieważ określoną z góry część swych tłustych poborów muszą oni oddać na fundusze wyborcze tzw. zjednoczonej (pożartej wewnętrznie) prawicy. I w ten sposób na utrzymanie młodej i energicznej kadry w szpitalach już zupełnie nie ma środków. Więc zamiast jęczeć na wiek pani pielęgniarki i pana doktora, to należałoby raczej im podziękować, że chcą jeszcze w ogóle pracować w naszej służbie "zdrowia"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zzzz 2 ponad rok temuocena: 93% 

  za granica :)))))

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 1 ponad rok temuocena: 83% 

  Nie było oddziału źle, jest oddział z Panem Doktorem Nauk Medycznych źle. Iławiakom nigdy nie dogodzi....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4023 sekundy