REKLAMAT-mobile
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2023, 13:24 komentarzy 9

(Fot. Info Iława.)

We współpracy z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej iławska "Budowlanka" uruchamia edukacyjno-sportową nowość adresowaną do absolwentów szkół podstawowych. Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego - w formie piłkarskiego oddziału liceum ogólnokształcącego - ruszy w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Koordynatorem ośrodka będzie Wojciech Tarnowski (trener UEFA A), w skład kadry szkoleniowej wejdą ponadto Kamil Jędrzejewski (UEFA B, UEFA Goalkeeper B) i - w charakterze trenerów współpracujących - Bartłomiej Boros (UEFA A) i Jarosław Chodowiec (UEFA A), a także Michał Kamiński (trener przygotowania motorycznego).

A cała nowa propozycja dla usportowionej młodzieży, jaką jest Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego, była tematem piątkowego otwartego spotkania, zorganizowanego w iławskiej "Budowlance".

W spotkaniu tym uczestniczył m.in. prezes WM ZPN Marek Łukiewski, który zapewniał o ścisłej współpracy związku z nowym oddziałem, a także informował o strategii związku polegającej na rozwijaniu tego typu kształcenia na terenie naszego województwa. Jak mówił prezes Łukiewski, po największych ośrodkach w regionie, Olsztynie i Elblągu, a także miastach średniej wielkości, Ełku i Giżycku, przyszła pora na piłkarskie klasy na poziomie szkoły ponadpodstawowej w Iławie i Mrągowie. Jak informował szef związku, pozyskano na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele lokalnych klubów piłkarskich, trenerzy, jak również młodzież zainteresowana podjęciem nauki w nowym oddziale wraz z rodzicami.

Szczegóły przybliżał Wojciech Tarnowski, który będzie koordynatorem iławskiego ośrodka. Jak podał, ośrodek już nawiązał współpracę z Jeziorakiem Iława; liczy również na współpracę z innymi lokalnymi klubami. "Budowlanka" jest szkołą prowadzoną przez samorząd Powiatu Iławskiego, ale i Miasto Iława włączy się w działanie nowego oddziału, udostępniając na potrzeby treningu swoje obiekty: stadion i basen. 

Wojciech Tarnowski przybliżył też genezę powołania takiego oddziału do życia w naszym mieście. Jak opowiadał, jeszcze jako trener Jezioraka rozmawiał z prezesem o tym, że uzdolniona młodzież po ukończeniu podstawówki "ucieka" do większych ośrodków, nie mając na miejscu dalszej - piłkarskiej - oferty edukacyjnej. Tak narodził się pomysł, aby to zmienić i uruchomić tego rodzaju kształcenie nad Jeziorakiem. 

Młodzież, która dołączy do piłkarskiego LO, poza specjalistycznymi treningami piłkarskimi i 10 godzinami wychowania fizycznego w tygodniu, będzie mogła liczyć także na spotkania z psychologiem, indywidualne treningi. W tej klasie rozszerzone będą język angielski i biologia. Dla młodzieży spoza Iławy istnieje możliwość zakwaterowania w internacie z całodziennym wyżywieniem.

A "Budowlanka" już dzisiaj może się poszczycić absolwentami znanymi w świecie lokalnej i regionalnej piłki (to Arkadiusz Klimek i Sławomir Święcki). Z kolei Kacper Włodarczyk to aktualny uczeń, który reprezentuje barwy iławskiego Jezioraka.

Na zakończenie spotkania odbył się pokazowy trening na obiektach przy ulicy Sienkiewicza.


Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego rusza właśnie dzisiaj - 22 maja. Nabór prowadzony jest elektronicznie. Zasady i obowiązujące terminy już przybliżaliśmy na portalu - zapraszamy do artykułu sprzed kilku dni.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Minus 9 12 miesięcy temuocena: 22% 

  I znowu hajs z miasta ładowany w piłkę! A czy inne kluby niezwiązane z piłką mogą liczyć na wejścia na basen i saunę w ramach odnowy biologicznej? Klasy sportowe to przeżytek, z którego nic nie wynika. Przestańcie robić wodę z mózgu tym młodym chłopakom, że zrobią karierę piłkarską. To będzie klasa, która zaniży średnią szkoły, wiem co mówię bo znany mi temat w innym mieście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lenin 8 12 miesięcy temuocena: 20% 

  Zgadzam się w 100%. Fachowcy od lig podwórkowych się znaleźli. Dzieciaki za 20 lat będą pluły sobie w twarz, co zrobiły. Zamiast uczyć się i cieszyć dzieciństwem, będą spełniały zachcianki zakompleksionych i sfrustrowanych pseudotrenerów i działaczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 7 12 miesięcy temuocena: 0% 

  Ile miał lat Lewy jak go piłki wzięli? Podbno nie był aż taki uzdolniony a jednak został wieki. Przy dzisiejszej metodologii naboru Lewy by sie nie dostał do szkółki. Tak też zastanówcie się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 6 12 miesięcy temuocena: 100% 

  Niby dlaczego by się nie dostał?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lenin 5 12 miesięcy temuocena: 8% 

  Skończcie tym dzieciakom kłaść głupoty do głowy. Jeśli dziecko ma IQ 50 i zamiast w głowie ma w nogach, to proszę bardzo. Jak ktoś chce być piłkarzem 3.-4. ligi i kopać w Pcimie, zamiast być lekarzem, prawnikiem lub inżynierem, to idealny wybór. Kolejna fabryka biomasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Menadżer 4 12 miesięcy temuocena: 13% 

  Przepraszam, ale to ewidentnie jakaś klasa pod Jeziorak? Sami przedstawiciele tego klubu, trening pokazowy zawodnicy tego klubu. Drużyn w ekstraklasie województwa nie ma ten klub, więć dzieci mają się rozwijać grając z okolicznymi miejscowościami? W Iławie są trzy kluby piłkarskie, w tym jeden żeński. Skoro Ośrodek jest w Iławie to wypadałoby najpierw ustalić koncepcję ze wszystkimi klubami. No ale najważniejsze, że Koordynator przytuli dodatek. Życzę oczywiście powodzenia z projektem, ale niestety nie jest to załatwione tak jak powinno być.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~,,J" 3 12 miesięcy temuocena: 100% 

  Niebawem małego sisioraka nie będzie, po co ta spina?! Jeziorak zrobił kolosalną robotę aby ta klasa powstała dlatego wszędzie jest jego logo! Wielkie brawa dla koordynatora Jezioraka, bo gdyby nie on to by ta klasa nigdy nie powstała. Pytanie do szpadków, zakierów i pozostałych. Kiedy zaczniecie grać z Jeziorakiem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Max 2 12 miesięcy temuocena: 93% 

  Mały Jeziorak już ma ból d...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 1 12 miesięcy temuocena: 16% 

  Młodzież, która dołączy do piłkarskiego LO, poza specjalistycznymi treningami piłkarskimi i 10 godzinami wychowania fizycznego w tygodniu, będzie mogła liczyć także na spotkania z psychologiem, indywidualne treningi. W tej klasie rozszerzone będą język angielski i biologia. Dla młodzieży spoza Iławy istnieje możliwość zakwaterowania w internacie z całodziennym wyżywieniem.Ja z całym szacunkiem i do was i do pomysłu. Koledzy trenerzy witam was, ale wy nie znacie biologii i fizjologii wysiłków sportowych. Obciążenie lekcjami i nauką, plus 10 g w tygodniu też wyczerpjących raczej zajęć i normalne zajęcia z trenerem, to tego nie wytrzymuje młody człowiek. Ale wasza sprawa. Daj wam Boże zdrowie...Pamiętacie klasy sportowe np. do LA, z ktorych z calej Polski nikt nie został olimpijczykiem, rozlecieli się - to znam z wypowiedzi słynnego naszego hodziarza mistrza olimpijskiego wielokrotnego chodziarza Roberta Korzeniowskiego .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3714 sekundy