REKLAMAincome2
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 maja 2023, 09:43 komentarzy 12

(Fot. Archiwum własne.)

Na trzecim miejscu w tabeli zakończyli swój "pierwszy historyczny sezon" w I lidze piłki ręcznej zawodnicy Szynaka Meble Jezioraka Iława. - Z dumą reprezentowaliśmy kibiców i nasze miasto - podkreślili, podsumowując rozgrywki.

Swój pierwszy sezon w I lidze zakończyli na "pudle" tych rozgrywek, można więc mówić o udanym sezonie w wykonaniu podopiecznych trenera Kamila Kriegera. 

Jeziorak ustąpił jedynie triumfatorom tego sezonu, zespołowi KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna oraz wiceliderowi, drużynie KSPR Kospel Gwardia Koszalin. Ekipa szczypiornistów z Iławy wyprzedziła natomiast Tytanów Wejherowo, USAR Kwidzyn, MKS Grudziądz, SMS ZPRP I Kwidzyn, PGE KPR Gryfino, Spartę Oborniki i Szczypiorniaka Olsztyn.

- W całym sezonie 2022/2023 rozegraliśmy 18 spotkań, z czego 13 zakończyło się naszym zwycięstwem, a 5 razy musieliśmy przełknąć gorycz porażki - podsumował Szynaka Meble Jeziorak Iława. - W meczach średnio rzucaliśmy 32 bramki, a traciliśmy 30.

Drużyna z Iławy szczególnie skutecznie grała przed własną publicznością, zwyciężając w 8 z 9 rozegranych u siebie meczów. Natomiast na wyjeździe, także na 9 rozegranych spotkań, Jeziorak wygrał pięciokrotnie.

Najlepszym strzelcem drużyny został Karol Cichocki, zdobywca 159 bramek, co stanowi 27,5% wszystkich punktów zdobytych przez całą drużynę. Zawodnik reprezentujący Jezioraka Iława zajął jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji strzelców całej ligi. 

- Przed sezonem mało kto spodziewał się tego, że nasi szczypiorniści zakończą rozgrywki na wysokim 3 miejscu - skomentowali działacze Szynaka Meble Jezioraka Iława. - W tym sezonie przejechaliśmy 1 650 km, dumnie reprezentując kibiców oraz naszych sponsorów - dodali.

A wśród wspierających iławską drużynę piłki ręcznej są nie tylko samorząd Miasta Iławy oraz sponsor tytularny - firma Szynaka Meble, ale też szereg innych lokalnych przedsiębiorstw.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ugwe kmos 12 7 dni temuocena: 86% 

  ehh iławiaki wieśnika, nie potrafio sie cieszyć z sukcesów swoich, tak swoich - DRUżYNA OD POCZĄTKU ZAŁOŻONA W IŁAWIE , zawodnicy przychodzą, odchodzą normalne są transfery w sporcie i tyle. budżet lokalny i wspierany lokalnie, prezes i reszta z Iławy. koniec nie ma tematu.zawodnicy moga być nawet z zagrabanicy.jak chodziliśta na jezioraka na nożno i. grali CAŁYM SKŁADEM Z OLSZTYNA to było ok, jak widać lokalnie obsadzona drużyna jest słaba. w siatkówce to samo, kibicowaliście olsztniakom, którzy dysponowali w składzie w zasadzie kolorowymi... piłka ręczna zostanie z WAMI IŁAWIAKAMI i się cieszcie że jest. po za tym w naszym mieście nic więcej ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 11 8 dni temuocena: 33% 

  Moc klubu polega na fundamencie, ktory buduje się ze swoich cegieł, tj rasowych wychowanków. Jesli jest nie tak, a z zakupów, to zabawa w ciuciu babkę. Zas kibicowi wsio ryba - chce coś oglądać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obeserwator_n 10 8 dni temuocena: 33% 

  ilu graczy z IŁAWY???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 9 8 dni temuocena: 0% 

  ja wolałam drużynę w 3 czy 2 lidze złożoną z naszych a nie najemników z Brodnicy, Olsztyna, Kwidzyna i jeszcze innych miast którzy są tu tylko na chwilę bo jest liga i pieniądze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~handball 8 8 dni temuocena: 100% 

  Nie stać! Dlatego zawodnicy są z okolic i z tego co kiedyś słyszałem potrzeba dużo niższego budżetu aby promować Iławę w pięciu województwach względem niektórych dyscyplin, które reprezentują nasze miasto tylko w jednym naszym województwie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Biała sukienka 7 8 dni temuocena: 80% 

  Rozumiem że piłkę ręczną stać na ściąganie armii zacieznej ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~handball 6 8 dni temuocena: 69% 

  Sześciu. Sport jest dla Kibiców nie dla zawodników! W Lechii, Lechu Legii ilu jest wychowanków w pierwszej jedenastce? Mimo to na trybunach jest dużo kibiców. Jakby kopaczy z naszego miasta było stać to bez wahania sprowadzili by armię zaciężną! Więc gadanie, że mało ludzi z Iławy zależy tylko od punktu siedzenia! Dla kibicia liczy się widowisko i to jak kto reprezentuje barwy jego klubu! W iławskim szczypiorniaku każdy z zawodników oddaje zdrowie i serce na parkiecie dla Kibiców i klubu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 5 8 dni temuocena: 43% 

  to nie jest drużyna z Iławy tylko grająca w dużej części za pieniądze iławskich podatników/mieszkańców

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławski Jeziorak 4 8 dni temuocena: 42% 

  a ilu graczy było z Iławay ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 3 8 dni temuocena: 100% 

  do Piłka ręczne top! Łukasz nie tłumacz się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 2 8 dni temuocena: 60% 

  Przecież to jest 3 poziom rozgrywek. Czym się podniecać. A ile grup jeszcze...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piłka ręczne top! 1 8 dni temuocena: 75% 

  Sześciu. Ilu zawodników w AZS Olsztyn jest z Olsztyna? Mimo tego kibice z Olsztyna jeżdżą za nimi na każdy mecz. Jak piłka reczna ruszała w Iławie to wszyscy zawodnicy pochodzili w Iławy. Jakby się nie wzmacniali to by był komentarze: co to za poziom!? Bez sensu, że takie coś jest! Jak chcemy wejść na wyższy poziom to nie da się bez wzmocnień! Do tego nasz wychowanek wszedł na poziom reprezentacyjny. Proszę powiedzieć mi ilu osiągnęło w sporcie zespołowym iławian ten poziom?! Kibiców piłki ręcznej jest z sezonu na sezon więcej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5215 sekundy