ZDZ
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lipca 2023, 14:31 komentarzy 16
Zobaczcie nagranie Czytelniczki pokazujące niebezpieczną jazdę na ulicy Działkowców w Iławie.

Zobaczcie nagranie Czytelniczki pokazujące niebezpieczną jazdę na ulicy Działkowców w Iławie. (Fot. kadr z nagrania.)

Wyjeżdżając z parkingu, przecinają jezdnię w poprzek; jadą, jakby w ogóle nie brali pod uwagę, że drogą... mogą przecież poruszać się auta! Publikujemy nagranie Czytelniczki dokumentujące niebezpieczne nawyki rowerzystów na iławskim "Dąberku" - z apelem o większą ostrożność do kierujących jednośladami.

Jak informuje autorka, załączone nagranie pochodzi z minionego poniedziałku (10 lipca), z godzin porannych. Zostało wykonane na ulicy Działkowców.

- Rowerzyści i osoby na hulajnogach wjeżdżają na ulicę z parkingu - opisuje niebezpieczne nawyki Czytelniczka. - Kwestia czasu, aż ktoś przeleci mi przez maskę lub wpadnie na miejsce pasażera. Co by było, gdybym jechała 50km/h? - pyta retorycznie kobieta. - I czy rowerzysta nie powinien zachować szczególnej ostrożności, przejeżdżając przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym? - dodaje.

Warto - nie tylko z uwagi na przepisy, ale przede wszystkim przez wzgląd na własne bezpieczeństwo - zachować więcej ostrożności podczas przejeżdżania przez jezdnię...

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo: nadesłane.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Rowerzyści (i hulajnogiści), tak nie jeździmy! Niebezpieczna sytuacja na ulicy Działkowców w Iławie.

REKLAMAgeodeta
Swojak

16Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~b.k. 16 ponad rok temuocena: 30% 

  Kierujący samochodem zobowiązany jest ZAWSZE zachować szczególną ostrożność, nawet będąc na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Kierujący rowerem/hulajnogą lub pieszy nie musi nic... ma prawo wtargnąć na jezdnię zza krzaków, zmieniać kierunek i pas ruchu nie oglądając się na nic. Na ścieżkach rowerowych sąsiadujących z pasem pieszych powinna obowiązywać szybkość dostosowana do typowego tempa pieszych, na przeznaczonych dla rowerów maks 8-10 km/h. Wtedy można jeszcze zapanować w sytuacjach krytycznych. Rower nie ma kierunkowskazów ani lusterek bocznych/wstecznych więc manewrowanie wymaga przewidywania zachowań wszystkich uczestników ruchu (przed, za i po obu bokach). A u nas panuje "wolna amerykanka".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alejandro 15 ponad rok temuocena: 91% 

  Sam jeżdżę rowerem i hulajnogą ale jak widzę jak niektórzy jeżdżą to krew zalewa.Szyja sztywniejsza niż u bramkarza w klubie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.k 14 ponad rok temuocena: 40% 

  Proszę panow rowerzyści po ścieżkach jeżdzą dobrze, ale te szatanskie hulajnogi są zagrożaniem rowerzystów tych spokojnych. Niebawem wejdą rowery lotne, to będą numery

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ADKI 13 ponad rok temu

  No może z wyjątkami.Zdarza się np. że ścieżka rowerowa nie wystarcza niektórym mimo, że jest oddzielna od pieszej.Spotykam pary które jeżdżą jedno po trakcie rowerowym,drugie po pieszym i ci drudzy ponadto warczą na pieszych że im drogę blokują.Inną niemałą grupą są Ci którzy traktują na zasadzie dowolności ciągi pieszy i rowerowy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 12 ponad rok temuocena: 55% 

  Pieszych i rowerzystow pogielo furjaci somobujcy a nielepiej z mostu na banie a nie komus klopotu narobic

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oo 11 ponad rok temuocena: 73% 

  Rowerzyści jadąc ścieżką myślą że są na wyścigu pokoju .Ludzie opamiętajcie się .W dniach Iławy pełno ludzi na aleji pojednania ,Konstytucji 3 mają to samo ,a oni pełnym pędem ,bo co bo mogą, a gdzie myślenie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 10 ponad rok temuocena: 0% 

  Nie kierowco - najlepiej przepisowa jechać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Z filmu wynika, że to rower_owiec (tzw. bezmyślna owca na rowerze) wjechał pod koła i szczęście, że kierowca był czujny bo nie dość, że by rower_owiec był co najmniej potłuczony to by jeszcze odpowiedział za wtargnięcie na jezdnię. To jest ul. Działkowców wg miejscowego planu droga klasy KDD i nie kojarzę tam żadnych znaków, że rowerzysta może sobie w poprzek jezdni jeździć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 8 ponad rok temuocena: 89% 

  Ważne jest mieć kamerkę w aucie i dokumentować wykroczenia rowerowców i hulajnogowców. W przeciwieństwie do normalnych rowerzystów i osób na hulajnogach. Najlepiej wysyłać też nagrania na kanał Stop Cham na YT.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 7 ponad rok temuocena: 0% 

  Kama masz rację. Za mało mamy policjantów - czy wiesz o tym?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kama 6 ponad rok temuocena: 6% 

  Kierowcy samochodow niech też uwazaja, na takim krotk.odcinku nieźle się rozpędzają. Policja nie h się weźmie za te rajdy samochodowe na Daberka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fan Jarosława 5 ponad rok temuocena: 70% 

  Można po polskiemuuu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 4 ponad rok temuocena: 89% 

  Nie raz już nawoływałem zeby policja ostro zabrała się dzikich na hulajnogach. Ze doigramy się w Iławie śmiertelnego wypadku i wykrakałem . Nie wiem jakim prawem (pewno kaduka) ustanowiono szybkość na hulajnodze 30km/g? To jest taka szybkość, ze spowoduje śmierć. Na zachodzie już konczą z hulajnogą, a w Polsce zaczynają. Należy z tym sprzętem skonczyć albo zabranić ścieżkami rowerowymi lub innymi jazdy. Lub wyznaczyć miejsca gdzie można na tym sprzęci pohulać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jolanta 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Niestety nieodpowiedzialna jazda kończy się czasem tragicznie. Kobieta, która została potrącona przez 14-letnie pacholę na hulajnodze, zmarła dzisiaj :( Przez wiele lat była wuefistką w szkole nr 2.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Wielki dramat i tragedia dla obu rodzin.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent 1 ponad rok temuocena: 0% 

  Czyli kto? Pani Sylwia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4652 sekundy