REKLAMAT-mobile
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2023, 10:09 komentarzy 11
Ogromnego szczupaka trzyma Rafał Strzymski, który złowił go w teamie z Marcinem Pruchniewskim. Obaj wędkarze to mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego zrzeszeni w nowomiejskim kole PZW.

Ogromnego szczupaka trzyma Rafał Strzymski, który złowił go w teamie z Marcinem Pruchniewskim. Obaj wędkarze to mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego zrzeszeni w nowomiejskim kole PZW. (Zdjęcie: archiwum prywatne wędkarzy.)

"Kapitalna ryba", "złota miejscówka", czy "dla takich chwil warto żyć!" - to tylko przykłady gratulacji, które posypały się po tym, jak dwaj mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego, zapaleni wędkarze, nieoficjalnie wyrównali rekord Polski, wyciągając z wody 130-centymetrowego szczupaka!

Tej "złotej miejscówki" wędkarze oczywiście nie zdradzają, chcąc uniknąć "oblężenia" akwenu, ale - jak nam potwierdził jeden z nich - chodzi o jezioro w powiecie nowomiejskim, na którym gospodaruje Koło Nr 35 PZW w Nowym Mieście Lubawskim. Obaj wędkarze są w nim zrzeszeni.

- PILNE!!! - czytamy w poście tego koła opublikowanym w mediach społecznościowych. - Rafał Strzymski i Marcin Pruchniewski dziś (chodzi o niedzielę, 12 listopada - przyp. red.) złowili rybę, która wyrównała rekord Polski! To szczupak 130 cm, gratulacje!

Sukces jest tym większy, że - chociaż obaj nowomieszczanie pasjonują się i uprawiają wędkarstwo już od dawna, od około 20 lat - to w teamie robią to od stosunkowo niedawna.

- Emocje były ogromne - przyznaje Marcin Pruchniewski. - Trzęsły się nogi i ręce. Wysłaliśmy zdjęcia kolegom i dowiedzieliśmy się, że bodajże od 1970 roku nikt nie wyrównał rekordu Polski, przynajmniej oficjalnie. 

Ich wyczyn także nie zostanie oficjalnie zgłoszony, bo - chociaż rybę przed wypuszczeniem do wody zmierzyli (szczupak miał 130 cm długości!), to nie ma dokumentujących ten moment zdjęć ani nagrań. Najważniejsze są jednak przeżycia i wspomnienia. 

- To pewnie rekord na całe życie, ale trzeba oczywiście dążyć do jeszcze większych okazów - mówi Rafał Strzymski.

Tego życzymy i przyłączamy się do gratulacji - kapitalna ryba!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne wędkarzy.

REKLAMANAJLAK

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zorientowany 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Mial 129,5 cm nie naciągajcie ryby !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zen 8 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Wielka tajemnica gdzie złowili wszyscy przecież wiedzą gdzie . Druga sprawa jak Wam szkoda miejscówki to siedźcie cicho a nie zdjęcia i filmy w necie debilizm.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 7 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Jeśli jeszcze żyje to zrobić z niego podwójnego agenta . Putin bedzie teraz budowal norstrim 3 przez Madagaskar . Tam też są nasze szczupaki i płotki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 6 6 miesięcy temuocena: 0% 

  No to naprawdę rekord, złapać szczupaka z pagonami czterech gwiazdek .....to już nie rekord Polski ale i światowy...Widze tu kamuflasz szczupaka . podszył sie pod wojka lądowe rozszyfrowałem go .To ten co zniszczył nostrim 2 BRAWO WEDKARZE. MAMY GO.........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Niech ktoś się zmierzy z moim rekordem....2 cm ..raz wżyciu zarzuciłem wędkę i niech ktoś sie pochwali takim osiągnieciem . Wole teraz te w akwarium........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tli 4 6 miesięcy temu

  rekord to ponad 24 kg a ten?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heniek 3 6 miesięcy temu

  Ale jaka waga?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Ok 15 kg

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obatel 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Waga była słuszna!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3792 sekundy