REKLAMAfredom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2023, 08:48
Porozumienie w sprawie przeprowadzenia po raz drugi konkursu powiatowego „Czujka w domu może uratować Twoje życie” przypieczętowali Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Komendant Powiatowy PSP w Iławie Piotr Wlazłowski. Na zdjęciu także koordynatorzy Mateusz Szauer i Bogdan Grzymowicz.

Porozumienie w sprawie przeprowadzenia po raz drugi konkursu powiatowego „Czujka w domu może uratować Twoje życie” przypieczętowali Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Komendant Powiatowy PSP w Iławie Piotr Wlazłowski. Na zdjęciu także koordynatorzy Mateusz Szauer i Bogdan Grzymowicz. (Fot. M. Rogatty.)

Sezon grzewczy trwa już w najlepsze, dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego rusza II edycja konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”. Rozpoczyna się w poniedziałek, 20 listopada, a kończy w czwartek, 30 listopada. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Przy współudziale partnerów (Aisko.pl, Bank Spółdzielczy w Suszu, Bank Spółdzielczy w Iławie) w ramach konkursu zostaną rozlosowane nagrody – 35 sztuk czujek wykrywających zanieczyszczenie powietrza tlenkiem węgla. 

Koordynatorami konkursu są Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Bogdan Grzymowicz. Konkurs potrwa do końca listopada i skierowany jest do osób pełnoletnich zameldowanych na terenie powiatu iławskiego.

Przypominamy, że czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Co trzeba zrobić, by wygrać czujkę tlenku węgla?

Wystarczy zapoznać się z materiałem informacyjnym na temat tlenku węgla, prawidłowo odpowiedzieć na pytania ankiety konkursowej, tym razem w formie online, dostępnej pod adresem: https://tiny.pl/cnbmzKonkurs potrwa od 20 do 30 listopada 2023 roku.

Losowanie nagród odbędzie się 1 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie. O wygranej uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Na początku grudnia, podczas spotkania podsumowującego, zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. Link do ankiety konkursowej oraz regulamin konkursu dostępny będzie na stronie internetowej www.powiat-ilawski.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.3558 sekundy