REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2023, 10:11

Miłośnicy motoryzacji zawsze robią wszystko, aby ich pojazdy wyglądały jak najlepiej. Jedną z coraz częściej wykonywanych czynności jest renowacja felg. Po wielu latach podróżowania autem na aluminiowej powierzchni felg pojawiają się odpryski, zarysowania, a nawet wyszczerbienia. Jak je odnowić? Sprawdź w tym poradniku!

Do renowacji felg samochodowych można podejść na wiele sposobów. Możesz samodzielnie spróbować nieco odświeżyć lakier lub oddać aluminiowe felgi do profesjonalnego zakładu. Sprawdzona lakiernia proszkowa to miejsce, gdzie eksperci zajmą się nałożeniem nowej 
i wyjątkowo trwałej powłoki lakierniczej.

Na czym polega malowanie proszkowe felg? Krok po kroku

Procedura malowania proszkowego felg nie jest skomplikowana. Nie oznacza to jednak, 
że można je polakierować od razu po ściągnięciu z piast samochodu. Jest kilka etapów malowania proszkowego, które jest przeprowadzane w profesjonalnej lakierni. Cały przebieg nakładania nowej powłoki lakierniczej przebiega następująco:

  1. Oczyszczanie materiału i weryfikacja stanu technicznego – to niezbędne, aby oszacować, czy przed wykonaniem malowania proszkowego potrzebne jest szpachlowanie i szlifowanie powierzchni.
  2. Usuwanie starego lakieru. Przed nałożeniem powłoki lakierniczej w zakładzie malowania proszkowego niezbędne jest ściągnięcie poprzedniej warstwy farby. W tym przypadku zaleca się szkiełkowanie lub piaskowanie elementów.
  3. Lakierowanie proszkowe felgi. Przygotowany materiał jest umieszczany w piecu lakierniczym, gdzie specjalista nakłada warstwy farby specjalistycznym pistoletem. Proszek przylega do felgi w wyniku procesu polimeryzacji.

Po ostygnięciu materiału można założyć ogumienie na odnowioną felgę. To wszystko, 
co trzeba zrobić, aby odnowić powłokę lakierniczą felg samochodowych. Samodzielne nałożenie farby proszkowej niestety nie jest możliwe. Jeśli chcesz trwale odświeżyć wygląd felg, musisz skontaktować się z profesjonalnym zakładem lakierniczym.

Ile kosztuje lakierowanie proszkowe felg?

Ciężko oszacować całkowite koszy malowania proszkowego felg. W profesjonalnym zakładzie lakierniczym zapłacisz średnio 100-200 złotych za pojedynczy element. Na całkowite koszty lakierowania wpływają takie czynniki, jak:

  • powierzchnia lakierowanego elementu – w przypadku felg rozmiar,
  • liczba felg oddanych do lakierowania,
  • pierwotny stan nawierzchni – im więcej pracy poświęcą specjaliści, tym wyższa będzie cena usługi.

Jeśli chcesz, aby felgi do Twojego auta wyglądały jak nowe, koniecznie zdecyduj się na profesjonalne lakiernictwo proszkowe. To gwarancja: odporności powłoki lakieru na ścieranie i czynniki atmosferyczne, idealnej gładkości oraz minimalne ryzyko błędu podczas nakładania lakieru.

Warto też dodać, że lakiernie proszkowe dają praktycznie nieograniczone możliwości, 
jeśli chodzi o kolorystykę. To oznacza, że felgi stalowe lub aluminiowe możesz polakierować proszkowo na dowolnie wybrany kolor. Nowością na rynku są proszkowe lakiery neonowe, które doskonale prezentują się na felgach.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.4011 sekundy