REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2023, 13:56 komentarzy 3
Spomer Iława zajął w Byszwałdzie 2. miejsce i awansował do finału WPP

Spomer Iława zajął w Byszwałdzie 2. miejsce i awansował do finału WPP (Fot. archiwum drużyny)

W dniach 16-17 grudnia zostanie rozegrany turniej finałowy warmińsko-mazurskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu. Zagrają w nim dwie drużyny reprezentujące powiat iławski: Spomer Iława i LZS Lubawa.

W hali w Byszwałdzie (gmina Lubawa, powiat iławski) został wczoraj rozegrany jeden z czterech turniejów półfinałowych Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu. W rozgrywkach wystąpiły trzy drużyny z powiatu iławskiego: Spomer Iława, Cały Lokal Skacze (Kisielice), LZS Gmina Lubawa, a także Drużyna Wielkich Serc i KS Dąb Kadyny.


Od pierwszych spotkań widać było, że w grze o awans (dalej przechodziły dwie najlepsze drużyny w klasyfikacji końcowej) będą przede wszystkim ekipy Spomera i gospodarze rozgrywek. Ostatecznie promocję wywalczyły właśnie zespoły z Iławy i Gminy Lubawa. W bezpośrednim meczu tych dwóch drużyn, w przedostatnim pojedynku rozgrywek, padł remis 2:2.

Finał wojewódzkich rozgrywek pucharowych w futsalu odbędzie się w dniach 16-17 grudnia 2023. Miejsce: prawdopodobnie ponownie hala w Byszwałdzie oraz jeszcze jedna, w okolicy, bo w finale będzie tak dużo zespołów, że rozgrywki trzeba przeprowadzić w dwóch miejscach. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej pod uwagę brał także Iławę i jej okolice. Poinformujemy wkrótce, gdzie zostanie rozegrany finał i kto jeszcze w nim zagra.

WYNIKI TURNIEJU PÓŁFINAŁOWEGO WPP 2023:

Cały Lokal Skacze - LZS Gmina Lubawa 1:8

Dąb Kadyny - Spomer Iława 1:8

Drużyna Wielkich Serc - Cały Lokal Skacze 1:6

LZS Gmina Lubawa - Dąb Kadyny 3:0

Spomer Iława - Cały Lokal Skacze 4:1

LZS Gmina Lubawa - Drużyna Wielkich Serc 7:0

Cały Lokal Skacze - Dąb Kadyny 5:1

Drużyna Wielkich Serc - Spomer Iława 0:7

Spomer Iława - LZS Gmina Lubawa 2:2

Dąb Kadyny - Drużyna Wielkich Serc 3:5


Tabela końcowa:

1. LZS Gmina Lubawa 10 20:3

2. Spomer Iława 10 19:5

3. Cały Lokal Skacze 6 13:14

4. Drużyna Wielkich Serc 3 7:21

5. Dąb Kadyny 0 5:21

Do ścisłego finału awansowały zespoły LZS Gmina Lubawa oraz Spomer Iława.


Skład Spomera Iława: Kamil Jędrzejewski - Michał Kwiatkowski, Arkadiusz Kuciński, Radosław Galas, Radosław Wolski, Patryk Czarnota, Maciej Maśkiewicz, Paweł Kolcz, Rafał Kruczkowski,

Skład LZS Gmina Lubawa: Mateusz Lewalski - Janusz Okuniewski, Szymon Szałkowski, Piotr Rykaczewski, Szymon Bogdański, Piotr Krużewski, Jakub Banach, Szymon Licznerski,

Skład Cały Lokal Skacze (Kisielice): Martin Żuchowski - Filip Owczarek, Arkadiusz Gwiazda, Jakub Słomski, Szymon Jajkowski, Michał Bartkowski, Jakub Guła, Marcin Licznerski, Grzegorz Kochalski,


sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

Zdjęcia drużyn z turnieju półfinałowego WPP w futsalu, Byszwałd 25.11.2023 fot. LZS Lubawa

Ilość zdjęć 5

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAkik2

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wmzpn 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  W drużynie Spomer Iława wystąpił zawodnik nieuprawniony do gry w WPP Futsal. Zespół nie dostarczył pisemnej zgody przed turniejem zgodnie z punktem 14 Regulaminu Wojewódzkiego Pucharu Polski w Futsalu – Turnieje Półfinałowe. Mecze z udziałem drużyny Spomer Iława zostały zweryfikowane na 0:3 (vo) na niekorzyść zespołu Spomer Iława.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PZPN 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Zawodnik nie zgłoszony

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hahaha 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Znowu kłamiecie !!! Spomer wszystkie mecze 0 - 3 .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4884 sekundy