REKLAMAd&d
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2023, 10:00
16-letni mieszkaniec gminy Kisielice jeździł motorowerem, nie posiadając do tego uprawnień. Do tego w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC.

16-letni mieszkaniec gminy Kisielice jeździł motorowerem, nie posiadając do tego uprawnień. Do tego w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. (Fot. KPP w Iławie.)

Mandatem został ukarany 40-letni mieszkaniec gminy Kisielice po tym, jak mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej jego syna. Okazało się bowiem, że mężczyzna udostępnił 16-latkowi motorower, chociaż wiedział, że chłopak nie ma uprawnień do kierowania takim pojazdem.

To jedna z weekendowych interwencji iławskiej policji.


Zgodnie z art. 96 Kodeksu wykroczeń właściciel, posiadacz lub użytkownik, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę bez wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny w wysokości 300 zł.


Właśnie na tej podstawie prawnej, chociaż kontrolowany był 16-latek, policjanci ukarali mandatem... jego tatę.

- 16-letni mieszkaniec gminy Kisielice jeździł motorowerem, nie posiadając do tego uprawnień. Do tego w trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że pojazd jest niedopuszczony do ruchu i nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jak się okazało, motorower swojemu nastoletniemu synowi udostępnił 40-latek, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem - podsumowuje weekendową interwencję st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Na podstawie informacji KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. KPP w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3612 sekundy