REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2023, 07:58 komentarzy 1
Indykpol potwierdza już, kiedy - przed powrotem do nowej hali Urania w Olsztynie - po raz ostatni zagra w hali nad Małym Jeziorakiem w Iławie.

Indykpol potwierdza już, kiedy - przed powrotem do nowej hali Urania w Olsztynie - po raz ostatni zagra w hali nad Małym Jeziorakiem w Iławie. (Fot. Artur Kijewski.)

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera w Iławie pokonali ekipę GKS Katowice 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do poniedziałkowego spotkania przystąpiła bez Mateusza Janikowskiego. Przyjmujący Indykpolu AZS zmaga się z urazem pleców, który wyklucza go na trzy/cztery tygodnie z treningów.
Do wyjściowego składu Indykpolu AZS powrócił Nicolas Szerszeń. Oprócz kapitana na boisku zobaczyliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Jakubiszaka z Sapińskim na środku, Karlitzka na przyjęciu, Souzę na ataku oraz Hawryluka jako libero.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w każdej z trzech partii dyktowali warunki na boisku. Raz po raz punkty zdobywali: Alan Souza (20 pkt.), Moritz Karlitzek i Nicolas Szerszeń (po 15 pkt.). Akademicy z Kortowa popełniali mniej błędów, dysponowali dokładniejszym przyjęciem (54% pozytywnego przyjęcia przy 43% pozytywnego przyjęcia rywali), byli też skuteczniejsi w ataku (57% skuteczności przy 34% skuteczności rywali). Dołączając do tego blok (6:3) oraz zagrywkę (12:6), mamy pełny obraz dominacji zawodników prowadzonych przez Javiera Webera w poniedziałkowym meczu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała bez straty seta (25:18, 25:16, 25:16), a statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

- Jestem bardzo podekscytowany - wygraliśmy, a we wtorek przylatuje moja rodzina. Ponadto otrzymałem statuetkę MVP – to dla mnie najlepszy mecz. Byliśmy skoncentrowani, dobrze zagrywaliśmy i wykorzystywaliśmy kontrataki. Każdy z nas zagrał bardzo dobry mecz! – powiedział po spotkaniu Alan Souza.

W kolejnym meczu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Eneą Czarnymi Radom (w piątek, 1 grudnia o godzinie 20:30). Do Iławy Akademicy powrócą w mikołajki, kiedy to zmierzą się z Barkomem Każany Lwów (6 grudnia o godzinie 21:00) - będzie to ostatnie spotkanie w hali nad Małym Jeziorakiem przed powrotem do hali Urania. Bilety dostępne na bilety.indykpolazs.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAipb

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~jeleń 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    a ile Iława zarobiła za wynajem hali ?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6633 sekundy