REKLAMAAldortax
REKLAMABetiko

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2023, 14:54 komentarzy 29
Zdjęcie z meczu IV ligi Jeziorak Iława - Rominta Gołdap

Zdjęcie z meczu IV ligi Jeziorak Iława - Rominta Gołdap (Fot. Mateusz Partyga)

Potwierdziły się nasze przypuszczenia, że z IV-ligowym Jeziorakiem Iława mają zamiar pożegnać się niektórzy zawodnicy. Co ważne – to piłkarze podstawowego składu.

Po 15 meczach rundy jesiennej sezonu 2023/24 iławski zespół zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi i bliżej mu do strefy zagrożonej spadkiem, niż do tej oznaczającej walkę o awans. Za kilka długich zimowych miesięcy drużyna trenera Jarosława Chodowca wróci do walki o punkty. Prawdopodobnie nie będzie już w niej kilku wiodących graczy.

Zaczynamy od Arkadiusza Kucińskiego, jednego z najlepszych wychowanków Jezioraka ukształtowanego piłkarsko przy ul. Sienkiewicza 1 już w XXI wieku. Od powrotu skrzydłowego i/lub napastnika (ostatnio w Jezioraku grywał też w środku pomocy, ale raczej nie jest to pozycja odpowiednia dla tego typu gracza) do macierzystego klubu minęło już 5,5 roku. I wszystko wskazuje na to, że – przynajmniej na razie – nastąpi przerwa w tym związku.

- Czas na zmianę. Poinformowałem już zarząd IKS Jeziorak o chęci odejścia z zespołu tej zimy – mówi nam Arkadiusz Kuciński.

Iławianin ma już propozycje gry w innych klubach, z jednej z nich zapewne skorzysta, jednak Kuciński od razu zaznacza, że na dalekie wojaże raczej się nie zanosi.

- Mam rodzinę; żonę, dziecko, dom, którym też trzeba się zająć no i codzienną pracę, także na miejscu. Nie mam już ochoty i potrzeby ruszania w Polskę. Raczej zwiążę się z jakimś klubem z okolic Iławy, powiatu iławskiego – dodaje piłkarz.

Z Jeziorakiem rozbrat zamierza wziąć także Radosław Galas. Pochodzący z Rudzienic ofensywny zawodnik był ważną częścią układanki trenera Chodowca w ostatnich jesiennych pojedynkach ligowych. To jego zryw, gra i motywowanie kolegów z zespołu były podstawą udanego pościgu, jakiego w meczu z rezerwami Stomilu Olsztyn dokonała ta ekipa (z 0:2 do 4:2, to jedyna dotychczasowa wygrana IV-ligowca z Iławy pod wodzą nowego szkoleniowca).

Jak wieść gminna niesie (a to akurat dobre i sprawdzone źródło informacji), zarówno Kuciński, jak i Galas otrzymali już propozycje gry od również IV-ligowego Constractu Lubawa. Pytanie tylko, czy Jeziorak puści zawodników do zespołu, który jest rywalem IKS w kontekście ewentualnej walki o utrzymanie? Pewnie nie i będzie to zrozumiałe, choć z drugiej strony trzeba będzie odrzucić całkiem niezłą (finansowo) propozycję z KSC – mowa tu o transferze Kucińskiego.

Jak się okazuje, grać w biało-niebieskich barwach klubu z ul. Sienkiewicza nie zamierza już także Maciej Banaszek.

- Czas poszukać szczęścia gdzie indziej – mówi pochodzący z Krotoszyn młody zdolny piłkarz.

Banaszek de facto nie gra już od kilku miesięcy. W meczu z Mazurem Ełk, czyli 9 września, doznał kontuzji w okolicach stawu skokowego (przerwanie więzadła piszczelowo-strzałkowego). Obecnie zawodnik, który już także ma propozycje z innych klubów, jest w trakcie kończenia leczenia.

Co warte podkreślenia: cała wymieniona trójka piłkarzy to wychowankowie IKS.

>> W sprawie odejścia zawodników kontaktujemy się również z prezesem Jezioraka, Tomaszem Radziwilskim.

- Nie będę, póki co, oficjalnie odnosił się do tych informacji dotyczących odejść naszych piłkarzy w przerwie zimowej. Gdy już porozmawiam na ten temat z samymi zainteresowanymi, czyli z zawodnikami, to wówczas udzielę wypowiedzi – mówi nam sternik Iławskiego Klubu Sportowego.

Z prezesem Radziwilskim rozmawialiśmy dzisiaj o godzinie 13.30. Przed chwilą, w czwartkowy wieczór, Jeziorak podał informację w swoich social mediach o odejściu Arkadiusza Kucińskiego. Oto treść komunikatu.  

"Po 5,5 roku szeregi Jezioraka opuszcza Arkadiusz Kuciński. W sumie (z latami 2010-2011) rozegrał on dla iławskiej drużyny 178 meczów, w których zdobył 44 bramki. Arek, dziękujemy za każdy Twój mecz w barwach Jezioraka i za wszystko, co zrobiłeś dla naszego klubu! Życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze! Powodzenia!"

Chwilę później klub poinformował również o pożegnaniu z Radosławem Galasem.

"Po 7,5 roku drużynę Jezioraka opuszcza także Radosław Galas. Rozegrał on dla iławskiego zespołu 195 meczów, w których zdobył 64 gole. Radek, dziękujemy za każdy Twój mecz w barwach Jezioraka i za wszystko, co zrobiłeś dla naszego klubu! Życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze! Powodzenia!

Jeziorak do treningów wróci 15 stycznia. Na 20.01 zaplanowany jest już sparing z Rodłem Kwidzyn. Mamy nadzieję, że do tego czasu lub trochę później będziemy już informowali nie o odejściach, tylko o przyjściach graczy do Jezioraka.

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAipb

28Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mikołajek 28 2 miesiące temuocena: 67% 

  A co niektórzy pisali, że jak będzie stadion wyremontowany, to zawita druga liga. Zawita, ale nie druga tylko A- klasa, w najlepszym wypadku okręgówka. Niestety takie są fakty .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 27 2 miesiące temuocena: 71% 

  To Jeziorak ma jakiś ważnych piłkarzy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 26 2 miesiące temuocena: 78% 

  niektórzy myślą że są ważniejsi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hejter 25 2 miesiące temuocena: 64% 

  Panowie Hejterzy do Szynaki na dnioweczke się spóźnicie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 24 2 miesiące temuocena: 67% 

  Turowski to Ty? :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 23 2 miesiące temuocena: 74% 

  Powodzenia i dzięki za wszystko Panowie!!!! Jednakże trzeba też mieć honor i spojrzeć w oczy sponsorom i zwykłym ludziom którzy wspierali klub własnymi pieniędzmi a także zawodnikom z szatni. Pisanie nie tak się żegnam z Jeziorakiem …. A co to Jeziorak to dojna krowa ? Nie przychodzenie na treningi wybieranie sobie meczy na które się jedzie, wymyślanie kontuzji itp nie wspominając ile klub pomógł zawodnikowi z ciężkimi kontuzjami przez prawie dwa lata. Kwota potężna i nikt z klubu nie płaczę i nie idzie do gazety w tym temacie. Następna rzecz jak to jest że oszukuje się klub przez parę miesięcy i udaje kontuzje pobierając wynagrodzenia co miesiąc młody zawodnik uczy się takiego zagrania to jest wstyd. Jest tego dużo wymieniać….. wszyscy wielce poszkodowani ale nie patrzą w drugą stronę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piti 22 2 miesiące temuocena: 77% 

  Slowo Honor panie Snihur w pana slowniku to chyba nie wystepuje, za to wystepuje slowo bujna wymyslona wyobraznia. Pozniej pisze pan takie anonimowe durne komentarze do wszystkich, jednoczesnie zapominajac o swoim destrukcyjnym dzialaniu w budowie klubu. Pozdro!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 21 2 miesiące temuocena: 11% 

  Jeśli pisze się jakieś informacje to najpierw trzeba je zweryfikować :) patrząc na Pana dane które udostępnił zarządca strony wypowiada się Pan w tamacie o którym nie ma pojęcia :) Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 20 2 miesiące temuocena: 86% 

  Buc. I akocholik.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 19 2 miesiące temuocena: 93% 

  Do Ja jr. Czy drzazga siedziaka ????? Nie chciałem pisać ale...... Galas to mamusii synek . Już dawno mógł grać wyżej w Stomilu, Olimpi...... ale kto by mu gacie prał

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bałdyga 2 18 2 miesiące temuocena: 50% 

  Ci pikarze nie musza tego robić bo ich kibice maja jaja i potrafią powiedzieć takie rzeczy w 4 oczy :) szkoda tylko ze ci Ilawacy nie są w stanie napisać takiego faktu podpisujac się imieniem i nazwiskiem :) ale przecież HONOR

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bałdyga 17 2 miesiące temuocena: 67% 

  Haha no nie mogę piłkarzyki siedzą, czytają i komentują, no wesoło :) Nie wiem piłkarze Stali Rzeszów, Wisły Kraków, Olimpii Grudziądz to są pierwsze lepsze przykłady. Czy oni komentują na forum? No nie. Skupiają się na tym co trzeba. Jednak daleko wam do profesjonalizmu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radek 16 2 miesiące temuocena: 67% 

  No mogłem i co? Nie rozumiem z czym masz problem, że podjąłem inny wybór? To jest tak żenujący argument na poziomie emocjonalnie 5-latka i oczekiwałbym bardziej konstruktywnych komentarzy ale czego można się spodziewać jak strach pozwala się uzewnętrznić tylko anonimowo ✌️ Nie pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TikiTiki gdzie wyniki 15 2 miesiące temuocena: 93% 

  Podstawowi zawodnicy?Galas 4 mecze zagrał z 15 i dostał 4 żółte kartki. Trzelił 2 gole z juniorami ze Stomilu. Kuciński żadnego gola nie strzelił i chyba 1 asysta tylko. Z Iłowem karnego PODAŁ do bramkarza i przegrana U SIEBIE z najsłabszą drużyną w lidze. Od lat nie było tak słabego poziomu IV ligi jak teraz. A nasi „podstawowi” zawodnicy, albo NIE GRALI albo grali i kompletnie NIC z tego nie było. Gdzie wyniki?OBAJ nie grali w derbach z Motorem ani w ostatnim meczu rundy z Mrągowią. I w kilku innych. Dwaj obrońcy Kressin i Sedlewski zrobili więcej w ataku. Nowi młodzi 19 letni Szantyr i Deredas strzelili po 2 gole i 2 asysty. Gdzie Deredes zagral wszystkie 15 meczy w rundzie. Czekają: Ossa, Wel, Susz, Frednowy…szukać tam szczęścia = złotówek. Kibiców Jezioraka proszę już nie dymać…

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 14 2 miesiące temuocena: 81% 

  Murem za ogórem. No i doczekaliśmy się czyszczenia szatni. BRAWO !!!. Kolesie zrobili swoje dla klubu I chwała im za to ,ale od kilku rund psuli atmosferę w klubie. Galas jak by miał coś między nogami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja_jr 13 2 miesiące temuocena: 33% 

  Ajj czekałeś na to, chyba jakaś drzazga tam mocno siedziała. Cieplutko pozdrawiam ✌️

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rada prosta 12 2 miesiące temuocena: 91% 

  niech spadają i (...) nie zawracają

  Edytowany: 2 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uuurrraaaaaaaaaaaa 11 2 miesiące temuocena: 84% 

  niech spadają na szczaw i mirabelki .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 10 2 miesiące temuocena: 14% 

  Podobno ma La być pierwsza zamiast piłkrzy. Do II ligi mają wejśc a Burmistrz wybuduje dobrą bieżnię z tartanu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~och.......Lena 9 2 miesiące temuocena: 100% 

  na harhanie biegałem ponad 50 lat temu .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tęczowe DUPKI 8 2 miesiące temuocena: 79% 

  burmiszcz niech wybuduje swoją bieżnię z dupanu ,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 7 2 miesiące temuocena: 53% 

  Potaktowali Figura jak jakiegoś śmiecia to teraz tak będą mieli , wszyscy odejdą do Figura , a po wiosennym sezonie jeziorak już nie będzie istniał , tylko bilety będą jeszcze sprzedawać na zwiedzanie stadionu , co by kasa się zgadzała

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaca 6 2 miesiące temuocena: 70% 

  Może gdzie indziej będą obstawiać mecze swoich drużyn

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mózg Jacy 5 2 miesiące temuocena: 47% 

  Obstawić to ja mogę jedynie to gdzie zgubiłeś mózg Jaca :) ale obawiam się ze to będzie pewna jedyneczka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misio Zbysio 4 2 miesiące temuocena: 55% 

  Ponoć ludzie w krawatach mają grać. Powodzenia. Mówiłem, że do tego dojdzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kol 3 2 miesiące temuocena: 57% 

  Zaorać. Po co miasto traci grube pieniądze na ten śmieszny klub

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kol 2 2 miesiące temuocena: 20% 

  Do Kibic: miasto nie sponsoruje seniorów? Proszę nie kłamać, bo każdego roku podział pieniędzy jest na dzieci i młodzież oraz seniorów! Ponadto przecież nasze dzieci płacą grube pieniądze składki członkowskiej z czego mają tylko treningi, bo za stroje i wyjazd na mecz musimy płacić sami. Więc gdzie ta kasa?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 1 2 miesiące temuocena: 88% 

  Miasto nie sponsoruje seniorów tylko juniorów - więc bez takiego bólu du..y. Mieszkam obok i widzę ile dzieciaków i młodych gra na sztucznym boisku. Coś Ci młodzi powinni robić, a nie siedzieć pod blokiem. Jeżeli chodzi o seniorów to już temat dla zarządu by pozyskać pieniądze, a liga ma być taka na jaka nas stać. Tyle w temacie. POZDRO

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3973 sekundy