REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2023, 11:06 komentarzy 2
Antoni Zapadka (w środku) z koleżanką i kolegami z Boxing Club Iława

Antoni Zapadka (w środku) z koleżanką i kolegami z Boxing Club Iława (Fot. archiwum Boxing Club Iława)

Kolejny medal do siedziby Boxing Club Iława przywiózł Antek Zapadka. 15-latek wywalczył brąz podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w kategorii kadet -60 kg, zawody odbyły się w Ciechocinku.

To już drugi z rzędu brązowy medal zawodnika urodzonego w 2008 roku. W poprzednim Międzynarodowym Pucharze Polski młody bokser z Iławy także wywalczył trzecie miejsce, również w kategorii wagowej -60 kg.

- Antek trenuje u nas od 3 lat. Trzeba podkreślić fakt, że żeby w ogóle dostać się na turniej do Ciechocinka, to najpierw trzeba było wygrać mistrzostwa Warmii i Mazur, co też nasz zawodnik uczynił podczas startu w Braniewie. Wówczas rywalizował w konkurencji kadetów -57 kg – mówi Krzysztof Kłosowski, trener bokserek i bokserów z Boxing Club Iława.

Antek Zapadka w trakcie zawodów mógł liczyć, jak zawsze, na duże wsparcie swojego taty, Cezarego. Również w narożniku, gdzie starszy z Zapadków pomaga trenerowi Kłosowskiemu.

Zawodnik jest uczniem Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, w „Mechaniku” uczy się zawodu kucharza. Dwa dni po zdobyciu medalu MPP pojawił się wraz z nim w siedzibie Boxing Club Iława przy ul. Piekarskiej, aby zaprezentować krążek klubowym koleżankom i kolegom.

>> Przed ekipą z Iławy kolejne starty. Najbliższy to XLII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Teofila Kowalskiego „O Złotą Rękawicę Wisły”. Do zmagań, w których oprócz Antka wystartuje także Miłosz Puchalski z BCI (kategoria junior -63,5 kg), dojdzie w dniach 14-16 grudnia.

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

Antoni Zapadka brązowym medalistą Międzynarodowego Pucharu Polski w boksie - zobacz zdjęcia (fot. archiwum klubu)

Ilość zdjęć 5

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAkik2

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Laik 2 2 miesiące temu

    Jakiej rangi były te zawody?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~ddss 1 2 miesiące temuocena: 80% 

    Gratulacje, dobrze przyłożyć w dziób to też sztuka, też bym tak chciał.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5541 sekundy