REKLAMAprofi
REKLAMABetiko

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2023, 14:42
Drużyna młodziczek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława po turnieju w Ostródzie była w dobrych nastrojach

Drużyna młodziczek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława po turnieju w Ostródzie była w dobrych nastrojach (Fot. archiwum Zrywu-Volley Iława)

Doskonale spisały się młodziczki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w pierwszym turnieju punktowanym Zeto Software III ligi wojewódzkiej młodziczek. W hali sportowej OSiR w Ostródzie nasze młode siatkarki rozegrały pierwsze z sześciu punktowanych zawodów. Jutro kolejne.

Młodziczki Zrywu pomimo braku z powodu choroby podstawowej rozgrywającej, Sandry Ohakam, kolejno pozostawiły w pokonanym polu zespoły z Giżycka i Ostródy, wygrywając oba mecze bez straty w setach. Tylko małymi fragmentami gra nie toczyła się po myśli szkoleniowców naszych zawodniczek – Małgorzaty i Mieczysława Pietroczuków. Większość meczu to zdecydowane dyktando iławianek.

Siatkarki Zrywu pewnie zagrywając, zdobywały bezpośrednio punkty, a w kontrze mocnym atakiem ze skrzydeł powiększały swoje konto punktowe. Dzięki tej wygranej siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława awansowały do kolejnych rozgrywek Zeto Software II ligi wojewódzkiej młodziczek, zdobywając 15 punktów do klasyfikacji generalnej.

Kolejne zawody młodziczki rozegrają już jutro (niedziela 3 grudnia), a przeciwniczkami będą zespoły: UMKS Mikro Ełk oraz gospodarz turnieju UKS Absolwent Sport Club Olsztyn.

- Cieszy i satysfakcjonuje nas wygrana w tym turnieju, zdecydowana i pewna gra pomimo turbulencji w składzie w związku z chorobą naszej nominalnej rozgrywającej. Bardzo dobrze w tej roli spisała się Martyna Drozdowska, wszechstronna i ambitna zawodniczka, występująca na co dzień w zespole młodziczek i juniorek młodszych w ataku – podsumowują trenerzy Zrywu.

- Tak naprawdę mieliśmy na wprowadzenie tej korekty jeden trening i mecz ligowy juniorek młodszych. Okazało się, że to wystarczyło nie tylko Martynie, ale i pozostałym zawodniczkom pozytywnie zareagować na tę zmianę. Naszej rozgrywającej Sandrze Ohakam życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i drużyny. Kolejny raz bardzo dobrze w ataku i przyjęciu spisały się obie przyjmujące drużyny młodziczek, Oliwia Słowik i Gabriela Jakubowska, które tym razem dużo jakości dołożyły w polu zagrywki. W niedzielnym turnieju młodziczek dojdzie do powtórki z drugiego turnieju rozstawieniowego, liczymy na dobry rewanż i lepszy wynik naszych młodych siatkarek. Jesteśmy pewni, że ogranie naszych młodziutkich zawodniczek oraz seria przegranych meczów w rozgrywkach juniorek młodszych nie poszła na marne i teraz daje wymierne efekty – dodają Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.

WYNIKI

1. turniej Zeto Software III ligi wojewódzkiej młodziczek:

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława - UKS Czwórka MOSiR Giżycko II 2:0 (25:20, 25:7)

UKS Czwórka MOSiR Giżycko II - SMS Ostróda 2:1 (25:19, 16:25, 17:15)

SMS Ostróda - MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława 0:2 (14:25, 19:25)

TABELA

1. Zryw 4 4:0 – awans do II ligi

2. Czwórka 3 2:3

3. Ostróda 2 1:4 – spadek do IV ligi

Młodziczki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława wystąpiły w składzie: Oliwia Słowik – kapitan zespołu, Gabriela Jakubowska, Dominika Krawaczyńska, Julia Jakubowska, Martyna Drozdowska, Sandra Dolecka, Dominika Gross – libero oraz Dorota Sławińska, Alicja Lasowy i Agata Foj.

Trenerzy: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk

sport

red. zico

kontakt@infoilawa.pl

Zobacz zdjęcia z turnieju ligi wojewódzkiej młodziczek z udziałem siatkarek z Iławy (fot. archiwum klubu)

Ilość zdjęć 16

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAipb

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.479 sekundy