REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2024, 11:18 komentarzy 8
Dobre wieści z iławskiego szpitala!

Dobre wieści z iławskiego szpitala! (Fot. Powiatowy Szpital w Iławie.)

Ponad 2,2 mln zł na doposażenie w aparaturę medyczną iławskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, kolejne pieniądze na rozbudowę pracowni endoskopowej. Powiatowy Szpital w Iławie poinformował o pozyskaniu na projekty diagnostyczne łącznie około 5 milionów złotych.

To nowoczesne aparaty, sprzęt do SOR, a także rozbudowa pracowni endoskopowej, aby jeszcze skuteczniej diagnozować schorzenia, wymienia placówka.

Turbodoładowanie dla SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy pełni niezwykle ważną rolę w zapewnieniu szybkiego dostępu do leczenia osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Na jego doposażenie w aparaturę medyczną szpital pozyskał ponad 2,2 mln zł. 

Na SOR w Iławie trafią dzięki temu wysokiej jakości aparat USG, aparat do znieczulenia, monitor medyczny czy analizator parametrów krytycznych, dzięki czemu możliwe będzie szybsze i dokładniejsze badanie pacjentów, poprawi się również komfort pobytu chorych dzięki zakupionym specjalistycznym łóżkom, stołom zabiegowym czy wózkom do przewożenia pacjenta.

Endoskopia wchodzi na nowy level

Rozbudowa pracowni endoskopowej, to kolejny projekt iławskiego szpitala.

Diagnostyka endoskopowa jest podstawowym narzędziem we wczesnym wykrywaniu schorzeń układu pokarmowego, szczególnie chorób nowotworowych.

- Widzimy coraz większe zapotrzebowanie ze strony pacjentów na badania gastroskopowe i kolonoskopię, stąd decyzja o przebudowie pracowni i zwiększeniu jej powierzchni dwukrotnie, tak aby powstał kolejny gabinet badań - wyjaśnia dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie Jacek Zachariasz. - Zakupimy także nowe wyposażenie i wysokiej klasy wideogastroskop, dzięki czemu poprawimy również jakość przeprowadzanych badań.

- Jesteśmy w stanie szybciej i skuteczniej postawić diagnozę i rozpocząć proces leczenia i rehabilitacji. A o to chodzi, naszą misją jest przecież zapewnienie pacjentowi należytej opieki i możliwie szybkiego powrotu do zdrowia - podkreśla dyrektor.

Pod ogólnie przyjętym hasłem "diagnostyka" kryje się kilka projektów, na które szpital pozyskał w ostatnich miesiącach około 5 mln zł.

Na podstawie informacji Powiatowego Szpitala w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Swojak

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Świadomy 8 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Właśnie w stanach zagrożenia życia!! Nauczcie się tego... od katarów, gorączek, ,,źle się czuję'' czy bólu od pierdyliarda dni jest POZ!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 7 5 miesięcy temuocena: 40% 

  Będą mieli na czym prywatkę robić, za nasze pieniądze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tadeuszu 6 5 miesięcy temuocena: 75% 

  na własnym płacisz opłaty takie jak na "niewłasnym" pracodawca płaci za ciebie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tadeusz 5 5 miesięcy temuocena: 25% 

  Poczytaj czym jest samozatrudnienie. Z tego co wiem większość pracowników szpitala tak jest zatrudniona. Wtedy zobaczysz jak śmieszne są te twoje ,,podatki'' w porównani z tym co trzeba płacić na własnym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zdrowy 4 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Ciekawe jakbym jutro rano zadzwonił z prośbą o badanie to na który rok dostałbym zgodę na badanie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a gdzie łaskawca ? 3 5 miesięcy temuocena: 74% 

  Bez łaskawości Owsiaka ? Przecież to on głównie wyposaża szpitale .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~spadaj milonerze z żebraniną 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

  jak łowsiak nic nie dał , to my mu też nie dawa .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak na 100 % 1 5 miesięcy temuocena: 27% 

  Już szczujesz trollu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5539 sekundy