REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 stycznia 2024, 13:55

(Fot. organizator.)

W środę, 24 stycznia odbyła się Konferencja Noworoczna Gminy Lubawa, podsumowująca lokalną działalność inwestycyjną, kulturalną i społeczną. Spotkanie było okazją do zaprezentowania najważniejszych zadań realizowanych w okresie ostatnich dwunastu miesięcy. 

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Andrzej Śliwka - poseł na Sejm, Mateusz Szauer - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Bernadeta Hordejuk - przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Dariusz Kaczmar - zastępca dyrektora departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego, który reprezentował Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Nie zabrakło także przedstawicieli wojewódzkich instytucji związanych z rolnictwem: radnego wojewódzkiego i dyrektora warmińsko-mazurskiego Oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie Grzegorza Kierozalskiego, Damiana Godzińskiego, dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Łukasza Bartkowskiego - zastępcy dyrektora warmińsko-mazurskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie. W spotkaniu wzięli udział wicestarosta powiatu iławskiego Marek Polański, starosta powiatu nowomiejskiego Andrzej Ochlak oraz wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin.

W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele biznesu, służb mundurowych, duchowieństwa na czele z ks. dziekanem Marcinem Staniszewskim, reprezentanci ochotniczych straży pożarnych, klubów seniora, kół gospodyń wiejskich, ludowych zespołów sportowych i kół łowieckich; radni, sołtysi oraz kadra kierownicza i pracownicy Urzędu Gminy Lubawa oraz jednostek podległych.

Najważniejsze działania gminy ubiegłego roku zostały przedstawione w filmie.

Po projekcji filmu głos zabrał wójt Tomasz Ewertowski, dziękując wszystkim osobom, instytucjom i podmiotom za dobrą współpracę oraz zaangażowanie w kreowaniu rozwoju samorządowej wspólnoty.

Głos zabrali także zaproszeni goście, podkreślając rolę i znaczenie Gminy Lubawa w regionie oraz dobrą współpracę w realizowaniu wielu zadań i przedsięwzięć.

Na zakończenie spotkania wójt Tomasz Ewertowski wzniósł toast noworoczny symboliczną lampką szampana. 

Po części oficjalnej goście mieli okazję spróbować m.in. regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepankowa.

W programie konferencji nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu Marceliny Rucińskiej w towarzystwie kolegów ze szkoły muzycznej: Piotra Olesza i Rio Ueyama.

Publikacja Urzędu Gminy Lubawa.

W Gminie Lubawa podsumowali rok na noworocznej konferencji.

Ilość zdjęć 20

REKLAMAgeodeta
Swojak
Artykuł załadowany: 0.4244 sekundy