REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lutego 2024, 13:25 komentarzy 11
Droga na odcinku Wikielec - granica powiatu prosi się o remont.

Droga na odcinku Wikielec - granica powiatu prosi się o remont. (Fot. nadesłane.)

"Kolejka" dróg oczekujących na niezbędny kompleksowy remont jest niestety długa - o należne miejsce w tej kolejce upominają się za naszym pośrednictwem kierowcy korzystający z odcinka powiatowej trasy pomiędzy Wikielcem a granicą powiatu.

Stan drogi Karaś - Szeplerzyzna? Zdjęcia mówią same za siebie...


Na prośbę jednego z Czytelników sprawdziliśmy, jak wyglądają plany dotyczące remontu tej trasy. Bieżącą naprawę, jak nas poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie, przeprowadzono tu 5 lutego.


Z zapisów tegorocznej uchwały budżetowej dowiadujemy się, że opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi powiatowej na odcinku Wikielec - granica powiatu zlecono już w 2023 r.; w roku bieżącym projektowanie ma już dobiec końca.

- Planowany zakres tego zadania obejmuje częściowe poszerzenie pasa drogowego, budowę odwodnienia pasa drogowego i chodnika w msc. Karaś i Szeplerzyzna oraz przebudowę - poszerzenie nawierzchni jezdni - przekazał portalowi www.infoilawa.pl Radosław Augustyniak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie. - Środki zabezpieczone w budżecie przeznaczone są na ukończenie dokumentacji projektowej i wypłatę odszkodowań za nieruchomości, które zostaną przejęte na poszerzenie pasa drogowego.

Planowane na ten rok nakłady na tę drogę wynoszą 400 tysięcy złotych, a łącznie, według szacunków, inwestycja może kosztować nawet 14,6 mln zł. To oznacza, że zadanie będzie wymagało zewnętrznego dofinansowania - i to od jego pozyskania zależy termin realizacji.

- Realizacja robót budowlanych uzależniona będzie od uzyskania ostatecznej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej i od możliwości pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych - mówi Radosław Augustyniak.

Jednocześnie szef iławskiego PZD przyznaje, że zima w tym roku wyrządziła na drogach wyjątkowo duże szkody.

- Ze względu na ilość ubytków, jakie wystąpiły na przełomie stycznia i lutego br., nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie usunąć ich wszystkich - podaje dyrektor Augustyniak. - Na drodze 1313N prace były prowadzone 5 lutego.

Obecnie, jak dowiadujemy się w Powiatowym Zarządzie Dróg w Iławie, naprawy, ze względu na aktualne warunki atmosferyczne, są prowadzone metodą masy układanej "na zimno".

Docelowe remonty powiatowych dróg realizowane będą tradycyjnie wiosną. 7 lutego otwarto oferty; w tegorocznym budżecie Powiatu Iławskiego zaplanowano na ten cel 600 tysięcy złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane przez Czytelnika.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Hg 11 4 miesiące temu

  On tak naprawdę myśli że stan tej drogi może potrwać jeszcze parę lat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 10 4 miesiące temuocena: 100% 

  Drogi ktorymi zarzadza Powiatowy Zarzad Drog w Ilawie to OBRAZ NEDZY I ROZPACZ co pokazuja zdjecua z calego powiatu a wiec PAMIETAJCIE ,,,wybory sa po to zeby wymienic NIEUDACZNIKOW bo tym powiatem nigdy nie rzadzil PIS tylko dynitarze z PO,,,PSL,,, I KOMUCHY zazdroscic mozna nawet powiatowi Nowe Miasto bo jak oni mowia drogi w powiacie Ilawa to SREDNIOWIECZE

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K 9 4 miesiące temu

  Dzis zadzwonilam i p. Dyrektor zarzadu drog od razu wyslal tam sluzby i wlasnie teraz zabezpieczaja te dziurzyska zeby przejechac po czymkolwiek innym niz powietrze w dziurze. Do naprawy moze jakos przetrzymamy! Dziekuje za reakcje jak Pan to czyta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xcc 8 4 miesiące temuocena: 100% 

  Po naukę do powiatu nowomiejskiego tam powiedzą a jak będzie potrzeba napiszą jak się pozyskuje finanse na drogi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Duck 7 4 miesiące temuocena: 100% 

  No z tego powiatu to są nieźli jajcarze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~laska 6 4 miesiące temuocena: 100% 

  Niedługo wybory !!! Macie szanse rozliczyć aparatczyków !!! Wystarczy udać się w okolice domów aparatu władzy i zobaczycie jakie mają drogi !!! Ale nie dla psa kiełbasa !!!Tylko pozwy za naprawę aut !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 5 4 miesiące temuocena: 100% 

  Dlaczego Nowe Miasto potrafiło zrobić a Iława co ,też widziałem jak dziury łatali i ugniatali gumaczami to jest remont.Jak by tu mieszkał ktoś ważny to by już dawno było zrobione.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tubylec 4 4 miesiące temuocena: 88% 

  5 lutego? kto to widział. czekają na dofinansowanie, a co z podatkami? Banda złodziei

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Naprawiali, widziałem. Osuszyli dziurę w jezdni, wysypali wypełniacz, udeptali nogą i poszli dalej. Nie wszystkie ubytki w jezdni wypełniali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 2 4 miesiące temuocena: 85% 

  Zas z Biskupca przez Szwarcenowo do Szeplechy jest nowa cud droga. Dalej na Iławę masakra. O co tu się rozchodzi. Wydawało się ze Wojt zaniechał

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~You 1 4 miesiące temuocena: 20% 

  To jest droga powiatowa, wójt tu nie ma nic do gadania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3944 sekundy