REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2024, 22:31 komentarzy 37
Tak będzie wyglądać noclegownia z ogrzewalnią dla osób bezdomnych w Iławie - rzut elewacji obiektu.

Tak będzie wyglądać noclegownia z ogrzewalnią dla osób bezdomnych w Iławie - rzut elewacji obiektu.

Realizacja zapowiadanego już od dłuższego czasu schroniska z noclegownią i ogrzewalnią dla osób w kryzysie bezdomności w Iławie nabierze tempa?

W styczniu Wydział Planowania, Inwestycji i Monitoringu Urzędu Miasta w Iławie podał, że dysponuje dokumentacją i złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

- W IV kwartale planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji. Realizacja zakończy się w 2025 roku - to dalsza część styczniowej informacji wydziału. 

 • Dopytaliśmy o aktualne szczegóły.
 • Informacji w imieniu ratusza udzieliła nam Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu.

f

Gdzie powstanie ten obiekt? Prosimy o wskazanie adresu oraz numeru działki.

Budynek noclegowni z ogrzewalnią został zaprojektowany na działkach o nr. ewid. 438/2, 271/6, 271/5, obręb 9 przy ul. Wojska Polskiego w Iławie.

Jaka będzie powierzchnia użytkowa, ile kondygnacji? Ile będzie miejsc w noclegowni, a ile w ogrzewalni? Czy oba obiekty będą zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn?

Będzie to budynek parterowy jednokondygnacyjny, bez podpiwniczenia z nieogrzewanym strychem. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 593,10 m2. W budynku będzie mogło przebywać na stałe maksymalnie 37 osób (w tym: mieszkańcy - 30 osób, administracja – 3 osoby, 4 osoby w noclegowni) oraz maksymalnie 10 na pobyt okresowy w ogrzewalni.

Jakie inne pomieszczenia będą się składać na ten budynek (np. czy będzie stołówka, pralnia, itd.)?

W budynku znajdować się będą dwie samoobsługowe pralnie oraz dwa aneksy z samoobsługową kuchnią, jadalnia z funkcją świetlicy oraz ogrzewalnia.

Czy jest znana kosztorysowa wartość inwestycji?

Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 4 642 938,66 zł.

Czy pozwolenie na budowę już zostało wydane?

Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Poniżej przedstawiamy Wam rzuty elewacji obiektu z projektu budowlanego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

35Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mieszkaniec Iławy 35 3 dni temu

  Na dzień dobry mam pytanie - czy ktoś tam chodził? Bo ja tak. I powiem Wam, że tam jest fajne miejsce, a byłoby jeszcze fajniejsze gdyby mieszkańcy posesji na górze skarpy nie wyrzucali za swoje płoty śmieci wszelkiej maści, od trawy i korzeni krzewów ,po styropian i plastikowe wiadra po farbach czy innym badziewiu. Jeśli powstałby tam taki obiekt, z pewnością będzie czyściej. Do noclegowni przychodzą osoby, które są trzeźwe i chcą tam przyjść. Nie będą śmierdzieć ponieważ dostaną możliwość skorzystania z łaźni i albo się opiorą, albo dostaną czyste ubrania. Pensjonariusze takich ośrodków są zobligowani do utrzymywania w czystości otoczenia. Nie wydaje mi się żeby bezdomni z całej Polski zaczynali już zbierać na bilety do Iławy więc osobiście będę spał spokojnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 34 14 dni temuocena: 100% 

  Noclegownia koło Parku Handlowego ? Idealna lokalizacja ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 33 15 dni temuocena: 14% 

  Komentujący tu to jak te krowy które dużo ryczą a mało mleka dają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Senselier 32 16 dni temuocena: 86% 

  Pod ziemniaczanką? A zamknięty obieg wentylacji wraz z dowożeniem czystego powietrza to jest przewidziany?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tam zajęte na zawsze 31 16 dni temuocena: 42% 

  pod ziemniaczanką miejsce zajęte przez wszecheksperta wszystkich ekspertów i znawcę fetorów wszelakich .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dr 30 16 dni temuocena: 73% 

  Stanowcze nie dla tego pomysłu! Mam nadzieję, że to tylko przedwyborczy populizm. Są ważniejsze rzeczy w Iławie, niż przyciąganie do miasta osób w ostatniej fazie choroby alkoholowej (tak, tak, nie bądźmy naiwnymi pięknoduchami). Tym ludziom potrzebne jest, szeroko pojęte, leczenie i aktywizacja w ośrodkach typu Monar, a nie ściąganie ich do centrum miasta. Bo to, że za chwilę będą okupować ławki koło Galerii Jeziorak mamy jak w banku. Czy taką mamy wizję turystycznej atrakcji Iławy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~też do niżej 29 15 dni temuocena: 55% 

  policz do dziesięciu. Godzina spokoju się przyda. Ja przygotuję śrubokręt bo zaczynasz się rozkręcać .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też do niżej 28 15 dni temuocena: 50% 

  A ty wiesz, że się odezwał? Bo ja jestem przekonany o zupełnie czymś innym. A z tym wszechpanem to jesteś bardzo zabawny. Kto by chciał być wszechpanem kogoś takiego jak ty? Pisać oczywiście możesz o przeróżnych swoich fobiach, wariactwach, fiołach, uczuleniach, bzikach i innych przejawach degeneracji psychicznej. Ale czy koniecznie publicznie trzeba się nimi nieustannie chwalić? I dlaczego akurat na okrągło grzmisz niczym jakaś trąba jerychońska o pewnej, zawsze tej samej, liczbie? Skoro najwyraźniej masz problemy psychiczne, to się lecz w gabinecie psychiatrycznym, a nie zamulaj nieustannie wszystkich forów tego portalu oraz cierpliwości ich Czytelników, swoim umysłowym tzw. zajobem (za przeproszeniem inteligentnych Czytelników). PS. Te przeprosiny ciebie oczywiście nie dotyczą, ponieważ się nie kwalifikujesz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do niżej 27 15 dni temuocena: 50% 

  to ty jesteś tym 35-tym , czy masz z nim stały kontakt, że wiesz , że się odezwał ? i nie dyktuj o czym można pisać a o czym nie można. Wszechpanem dla mnie nie jesteś .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do doBenka i nie tylko 26 15 dni temuocena: 59% 

  Ty też masz jakieś uczulenie na nr 35? Jeszcze się nie odezwał, a ty już wysuwasz jakieś farmazony pod jego adresem? Najwyraźniej część populacji jest dotknięta bezdomnością, część alkoholizmem, a część ma psychiczną wysypkę na tle pewnej liczby. Jakaś pandemia? Ale pociesz się, że nie jesteś na tym forum już jedyny...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benek 2 25 15 dni temuocena: 7% 

  W Polsce prawie 2 mln. osób żyje w skrajnym ubóstwie, w tym 400 tyś. dzieci (w ubiegłym roku 330 tyś. -krzywa idzie szybko w górę). Dzieci, które często nie maja ciepłego posiłku, chodzą głodne, brudne, nigdy nie były na wakacjach. Są odarte z marzeń i ludzkiej godności. Płakać się chce. A nasze nierządy, jeden po drugim, walą bez opamiętania dziesiątki miliardów bezzwrotnej i bezrefleksyjnej pomocy dla obcej nacji, zgodnie z umową z 2 grudnia 2016 roku o nieograniczonym udostępnieniu zasobów całego Państwa. W każdym "domu" należy najpierw nakarmić, napoić, ubrać swoje dzieci, kobiety i dziadków, a potem pomyśleć o pomocy innym. U nas jest odwrotnie. A dzięki unii będzie coraz większa bieda.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Benka 24 15 dni temuocena: 13% 

  Masz rację. Jest coraz więcej ludzi, którzy nie radzą sobie z życiem. Tracą rodzinę, mieszkanie, pracę. Tysiące różnych życiowych zakrętów. I nie ma tam alkoholu. Są złe decyzje, błędy, słabości, zaufanie nieodpowiednim ludziom. Każdy popełnia błędy. Taka jest ludzka natura. Monar? Kiedy to było? Turystyka i tęczowy, kolorowy świat widziany przez różowe okulary ważniejszy, niż pomoc potrzebującym? Większość tych osób nie potrzebuje terapii, tylko doraźnej pomocy i zaopiekowania. 35-ty ekspert od wszystkiego znów kręci się w okolicach ziemniaczki i wysnuwa SWE alternatywne teorie. Świat w którym żyje nie istnieje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benek 23 16 dni temuocena: 71% 

  Co ty tu piszesz jakieś farmazony. Jeżeli uważasz że każdy bezdomny to alkoholik to ja twierdzę że ty jesteś upośledzony. Niektórym się źle ułożyło w życiu, poprostu coś się nie udało i nie jest tu zawsze winien alkohol. Kolejne kłamstwo twoje to ściąganie takich osób do centrum? Wieś gdzie jest centrum a okolice komina przy ul WP? Być może jesteś osobą z ramienia nowej galerii handlowej naprzeciw energetyki cieplnej przy ul.WP

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 22 16 dni temuocena: 33% 

  Iława gotowa na zmiany

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 21 16 dni temuocena: 84% 

  Gdzie są realizacje obietnic dotyczących budowy tężni, ulicy Jagiełły, Domu Weterana oraz renowacji Starego Miasta? Burmistrz deklaruje wiele w nadziei na reelekcję, ale mieszkańcy już nie dają się zwieść pustym obietnicom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 20 16 dni temuocena: 92% 

  Nie zapominajmy o muzeum w tym zestawieniu i parku "ślimaku", też być miały... Nikt nam tyle nie da, co UM nie wymyśli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~???????????????? 19 16 dni temuocena: 94% 

  a gdzie stadion ? a gdzie molo ? a gdzie jokohama k/ślimaka? a spleśniały młyn gnije straszy dalej .a gdzie wiele innych obiecanych przenośni ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 18 16 dni temuocena: 82% 

  Finansowanie kampanii z funduszy miasta. Burmistrz miał pięć lat na działanie, ale dopiero teraz zaczyna się angażować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benek 17 16 dni temuocena: 57% 

  Obudził się bo już ku słupki oglądalności lecą w dół na fejsie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klon 16 16 dni temuocena: 67% 

  Zauważyliście, że wszystkie "inwestycje" planowane są na kolejną kadencję? Tak jakby chciano utrudnić pracę kolejnemu burmistrzowi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~plany, plany, i kleks 15 16 dni temuocena: 67% 

  a może już planować 20 lat do przodu ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wizualizacja, koncepcja itd 14 16 dni temuocena: 78% 

  Oczywiście temat przed wyborami. Pytanie gdzie wizualizacja? koncepcja? konsultacje? Gdzie uroczysta gala? wręczenie nagród? Gdzie spotkania z mieszkańcami? Gdzie relacja na facebook? No gdzie? Dlaczego? Tyle pytań... Najważniejsze, że przed wyborami trzeba rzucać tematami jak kiełbasą na festynie, a nuż burmistrz zdobędzie trochę przychylności.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 13 16 dni temuocena: 76% 

  Burmistrzowskich obiecanek ciąg dalszy .Najlepszy serial o Iławie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Benek 12 16 dni temuocena: 33% 

  Burmistrz Dawidek znany jako fejsbukowy włodarz ma więcej fantastycznych wizji na kolejną kadencję. Podobno w okolicach nowej wsi ma plan wybudować port kosmiczny razem ze spaceX. Elon Musk jest pełen podziwu dla internetowego burmistrza i ilości wrzucanych relacji na Internet

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~>>> 11 16 dni temuocena: 43% 

  to są przenośnie jak u tuska .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 10 16 dni temuocena: 73% 

  Panie burmistrzu, a kto będzie utrzymywał tych bezdomnych tam? Przecież ogrzewanie, pranie to za free nie będzie. Rachunki będą widnieć. Bezdomni zapłacą? Nie, mieszkańcy. Dlaczego mamy utrzymywać to. Na takie wydatki jesteśmy gotowi. Miasto zasłużone, jednostki podległe miastu zarabiają grosze. Nie ma na rozsądne podwyżki . Poza tym mówił o tym już Burmistrz Żyliński. Jeśli pozwolimy na ta budowę, bezdomni zjadą z różnych zakątków Polski i będziemy mieli zlot bezdomnych. Może być wtedy duży problem. Prosiłbym o ponowne rozpatrzenie tego pomysłu i przeanalizowanie tego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 9 16 dni temuocena: 79% 

  Brawo! Głos rozsądku, nie populizmu. proszę pomyśleć o ogromnych kosztach utrzymania choćby czystości bo że będzie brudno to jest pewne na bank. Durny pomysł. Zamiast mysleć o programach wychodzenia z bezdomności, mieszkaniach trekingowych to funduje się podtrzymanie bezdomności.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LRS 8 16 dni temuocena: 14% 

  Podniosą podatki i masz odpowiedź

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 7 16 dni temuocena: 64% 

  W Ostródzie taka noclegownia działa i ma się całkiem dobrze. Są osoby wymagające pomocy i moim zdaniem pomysł jest bardzo dobry. Do tego dodałbym gdzieś przy szpitalu izbę wytrzeźwień i ci "źli" bezdomni byliby usuwani przez służby. Teraz nie ma gdzie ich odstawiać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 6 16 dni temuocena: 64% 

  To się dopiero zacznie zjazd meliniarstwa na nasze miasto ,policja będzie miała co robić , zaczną się kradzieże i włamania . Świetny pomysł wręcz cudowny!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~defg 5 15 dni temuocena: 0% 

  jak nie emigranci to bezdomni... z każdej strony zagrożone maje gospodarstwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 4 16 dni temuocena: 100% 

  Nie wiadomo co w życiu może cię spotkać oj nie wiadomo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Damoen 3 16 dni temuocena: 100% 

  Do takiej noclegowni wpuszczane są tylko osoby trzeźwe. Przyjęcie poprzedza badanie alkomatem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J. K. 2 16 dni temuocena: 80% 

  Hahah przyszły park handlowy lubi to ❤

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K.J. 1 16 dni temuocena: 100% 

  to są rzuty a gdzie wizualizacja ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2801 sekundy