REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2024, 10:06 komentarzy 10
Emocjonalne pożegnanie z mundurem po 33 latach służby.

Emocjonalne pożegnanie z mundurem po 33 latach służby.

Po ponad 33 latach służby swoją karierę w szeregach polskiej Policji zakończył iławianin insp. Jacek Drozdowski, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim. 

W piątek (23.02.24r.) w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zmiany na stanowisku komendanta powiatowego w nowomiejskiej jednostce Policji. 

Ze swoją służbą pożegnał się insp. Jacek Drozdowski, który po ponad 33 latach odszedł na zasłużoną emeryturę. Za wiele lat oddanej służby komendantowi podziękował pełniący obowiązki Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie mł. insp. Paweł Krauz.

Jednocześnie mł. insp. Paweł Krauz powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim mł. insp. Mirosławowi Mozarczykowi, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim. On także związany jest z Iławą - również w tutejszej komendzie pełnił służbę na stanowiskach kierowniczych: Naczelnika Sekcji Prewencji i Naczelnika Wydziału Prewencji.

W uroczystości licznie wzięli udział funkcjonariusze Policji, pracownicy cywilni, samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, przyjaciele oraz najbliższa rodzina.

Uroczysta zbiórka przebiegała zgodnie z ceremoniałem policyjnym. Niezwykle podniosłym momentem była ceremonia pożegnania przełożonego nowomiejskich policjantów insp. Jacka Drozdowskiego oraz powitania mł. insp. Mirosława Mozarczyka ze sztandarem komendy.

Insp. Jacek Drozdowski, podsumowując swoją służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, podziękował wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym oraz przedstawicielom samorządów i zaprzyjaźnionych instytucji za wspólną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Nowy komendant mł. insp. Mirosław Mozarczyk zapewnił zaś zebranych o tym, że praca nowomiejskich policjantów na rzecz bezpieczeństwa utrzymana zostanie dalej na równie wysokim poziomie.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości obaj komendanci insp. Jacek Drozdowski oraz mł. insp. Mirosław Mozarczyk złożyli kwiaty i zapalili znicz pod tablicą na budynku nowomiejskiej komendy upamiętniającą Funkcjonariuszy Policji Państwowej w Nowym Mieście Lubawskim zamordowanych wiosną 1940 roku w Kalininie.

KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

Od lewej: insp. Jacek Drozdowski, mł. insp. Paweł Krauz, mł. insp. Mirosław Mozarczyk.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Żal 10 miesiąc temuocena: 44% 

  Tak patrząc po komentarzach to stwierdzam że w tym mieście jest co najmniej kilku obłąkanych psycholi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HISTORYK pisał tak 9 miesiąc temuocena: 89% 

  w listopadzie 2022 ::::::::::::::::: "nie kierowałem ich do twojego kumpla z ciasnym i szczątkowym rozumkiem, ani też do jego naziolskich kolesi. Jak również do ciebie - najwyraźniej także zaliczającego się do tego kółka chamskich ignorantów. Bo to i tak strata czasu. Chodzi tylko o to, że jeśli gdzieś w mediach publicznych pojawia się ewidentne, bezczelne kłamstwo, opierające się na kompletnym matołectwie poznawczym, to zadaniem historyka jest korygowanie takich bredni. I to właśnie robię. To mój zawodowy obowiązek. I tyle.."""

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawdziwy historyk to nie saksofon 8 miesiąc temuocena: 100% 

  grudzień 2019............ ~iławianin 35 do rzekomego "historyka"toryka".......".......""..Po pierwsze - taki z ciebie "historyk" jak (bez przeproszenia) z koziej d..y saksofon...........A gdyby nie było twoich dziadków to nie byłoby również twoich rodziców. I w wyniku tego nie byłoby dzisiaj także żadnego rzekomego "historyka" zwykłego, tępego nieuka niemającego również o historii zielonego pojęcia....."""

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Milicja 7 miesiąc temuocena: 100% 

  W NML tam nie brak posterunku, trzeba oszczędzać to miasto emerytów i rencistów ,takie zadupie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o historyku 6 miesiąc temuocena: 100% 

  a obrażanie innych i wyzwiska to też zawodowy obowiązek historyka ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 5 miesiąc temuocena: 44% 

  Co kogo obchodzi kto jest komendantem w nowym mieście skoro tu jest Iława ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wspomnień czar 4 miesiąc temuocena: 89% 

  w lipcu 2023 wszechkomentator zamieścił taki tekst :::::::::::::::::::::::::::::"Nie stać cię baranie na więcej? Niech się mieszkańcy naszego miasta oraz okolic sukcesywnie przekonują jakich "sprawnych umysłowo i kulturalnie" współpracowników i pomagierów ma wódz Tulwiński w swoim komitecie wyborczym oraz na forach mediów publicznych. A oni (a przede wszystkim ty imbecylu) to przecież czysty on... "

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może przypomnisz swoje popisy? 3 miesiąc temuocena: 8% 

  A wyżej i poniżej pociesznego idioty nostalgicznych wspominek o sobie ciąg dalszy. Dawne opinie o nim zachowują swoją aktualność w całej swojej rozciągłości. A i tak były wyważone i łaskawie ograniczone w swojej prawdziwości. Szkoda tylko, ze psychopatyczny debilek nie cytuje swoich ordynarnych i bezmiernie głupich tekścików, w "podzìękowaniu" za które otrzymał cytowane przez siebie z dumą i zadowoleniem, laurki. PS. Trudno nie przyznać, ze to rzadkiego chowu imbecyl. Ponieważ tylko skończony matołek może nieustannie chwalić się takimi, niezbyt pochlebnymi, lecz całkowicie zasłużonymi i adekwatnymi do rzeczywistości, opiniami o sobie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wspomnień ciąg dalszy 2 miesiąc temuocena: 72% 

  post powyższy jest ciężką porażką wszechkomentatora , ale jest wiele innych ,,,,,,,,,,,,,,,,,np. z czerwca 2023"""""""""""""""""""" ""Ale ty imbecylu, mógłbyś z powodzeniem zastąpić nawet całe stado hasających pawianów -jesteś naprawdę rzadko spotykanym egzemplarzem skończonego, wręcz wzorcowego idioty............zafajdany farfoclu "intelektualny." Może kiedyś wreszcie jakaś w miarę sensowna i niezbyt cuchnąca chamstwem myśl zaświta w tej zalatującej nagminnym kretyństwem i ordynarnością beczce kiszonych głąbów kapuścianych, którą nosisz powyżej szyi. ""

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szerszeń 1 miesiąc temuocena: 86% 

  zmiany, zmiany, zmiany. Ciekawe kto w Iławie zostanie nowym komendantem ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAmk instal
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5471 sekundy