REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
Kadr z nagrania cieszynki futsalistek KKP Jezioranki Iława

Kadr z nagrania cieszynki futsalistek KKP Jezioranki Iława (Fot. archiwum KKP Jezioranki Iława)

Czasami celebracja bramki może przynieść tak dużo radości i uśmiechu, jak samo zdobycie gola. Tak było choćby w niedzielnym meczu II ligi futsalu kobiet, w którym Jezioranki Iława mierzyły się na swoim terenie z drugą drużyną Tęczy Biskupiec.

II LIGA FUTSALU KOBIET:

Jezioranki Iława – Tęcza II Biskupiec 18:2 (10:1)

Gole: Natalia Piotrowicz x 9, Natalia Gutowska 2, Natalia Rólkiewicz 2, Wanessa Nowakowska 2, Klaudia Wesołowska, Oliwia Antkowiak, Martyna Zdrojewska (Jezioranki Iława) – Maja Brunkal, Nadia Prusińska (Tęcza II)

JEZIORANKI (skład): Wasiak – Wesołowska, Nowakowska, Sobczyńska, Piotrowicz oraz Gurowska - Karbowska, Kozicka, Rólkiewicz, Zdrojewska, Maćkowiak, Gutowska, Antkowiak, Jastrzębska,

Jezioranki Iława, jak już wspominaliśmy na naszych internetowych łamach, występują na co dzień w II lidze futsalu kobiet. Mecze rozgrywane są na zasadach tradycyjnego futsalu, czas gry: 2 x 20 minut. W rozgrywkach uczestniczy pięć zespołów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

W niedzielę trenowane przez Łukasza Gurowskiego iławianki rozegrały kolejny ligowy bój – w hali miejskiej przy ul. Niepodległości 11b podejmowały Tęczę II (klub z Biskupca wystawił dwie drużyny do II ligi). Wynik końcowy mówi wiele o przebiegu tego spotkania, jednak wiedzieć też trzeba, że drużyna gości prowadziła początkowo 1:0. Później jednak władzę nad boiskowymi zdarzeniami przejęły gospodynie.

Po jednym z goli, a było ich w sumie aż 18 (!), futsalistki wykonały cieszynkę, czyli zaplanowaną wcześniej celebrację zdobycia bramki. Był to "rowerek" – zabawny, ale także wymagający zgrania i sprawności fizycznej. Cieszynka na nagraniu pod artykułem.

- Już w przeszłości dziewczyny wymyślały różnego rodzaju cieszynki, jak np. dojenie krowy, jednak akurat w przypadku tego roweru to było w pewnym stopniu działanie spontaniczne – przyznaje trener Łukasz Gurowski.

Już w najbliższą sobotę 2 marca będziemy mogli przekonać się, jaki pomysł na kolejną cieszynkę mają iławianki. O ile oczywiście zdobędą bramkę w meczu z Polonią Iłowo. Początek spotkania o 9.00, wstęp na mecz, który zostanie rozegrany ponownie w hali sportowo-widowiskowej, jest darmowy.

TABELA II LIGI

1. Polonia Iłowo 6 18 76:24

2. Tęcza Biskupiec 6 12 100:27

3. Jezioranki Iława 6 12 63:26

4. Orlęta Rema Reszel 7 6 36:38

5. Tęcza II Biskupiec 7 0 10:127

Kolejno: miejsce; klub; rozegrane mecze; punkty; bilans bramek;

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3899 sekundy