REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
Patryk Duński (Arrachion Iława) w połowie marca miał walczyć na gali MMA w Lubinie. Plany się jednak zmieniły

Patryk Duński (Arrachion Iława) w połowie marca miał walczyć na gali MMA w Lubinie. Plany się jednak zmieniły (Fot. Mateusz Partyga)

W sobotę 16 marca w Lubinie dojdzie do 53. gali mieszanych sztuk walki organizowanej przed federację Fight Exclusive Night. Pojedynek w jej trakcie miał stoczyć zawodnik Arrachiona Iława, Patryk Duński, rywalem miał być Maksim Grabovich. Ta walka jednak nie odbędzie się.

Przygotowania do pojedynku zawodowego to całe mnóstwo poświęceń i wysiłku, setki godzin na treningach i litry wylanego potu. Do tego, niejako w "bonusie", dochodzą urazy mniejsze i większe po sparingach z kolegami klubowymi i nie tylko.

A tu, na dwa tygodnie przed walką, okazuje się, że twój najbliższy rywal uległ kontuzji. Tak właśnie stało się w przypadku walki Duński vs. Grabovich - drugi z tych fighterów nie może obecnie walczyć z powodów zdrowotnych.

Na szczęście, czas poświęcony przez Patryka Duńskiego z Iławy na przygotowania do walki na gali, do której 16 marca dojdzie w Lubinie, nie pójdzie na marne.

Jak nie w FEN, to w Babilonie

Organizacja Fight Exclusive Night, przybliżając szczegóły gali FEN #53 podała niedawno:

"Z karty walk wypada pojedynek Duński vs. Grabovich z powodu problemów zdrowotnych Ukraińca. Patryk Duński stoczy najbliższą walkę poza organizacją FEN".

Jak się okazuje, szefostwo FEN nie pozostawiło zawodnika z Iławy z niczym, wręcz wystarało się o to, aby Patryk Duński nie zmarnował tego, co wypracował w ostatnich miesiącach. FEN porozumiał się z inną organizacją, Babilon MMA, i to właśnie w niej stoczy najbliższy pojedynek popularny „Chudy”.

„Niestety z powodu kontuzji przeciwnika Patryk Duński nie zawalczy na FEN ale… Już tydzień później zobaczymy go na gali Babilon MMA!!! Trzymamy kciuki!”

- informuje Arrachion Iława.

Duński stoczy pojedynek podczas gali, do której dojdzie w Skierniewicach w piątek 22 marca, a więc niecały tydzień po planowanym pojedynku z Ukraińcem Maksimem Grabovichem.

Przeciwnikiem zawodnika z Iławy będzie Fabiano Silva, który dotychczas brał udział w aż 49 walkach zawodowych. Bilans Brazylijczyka noszącego pseudonim "Jacarezinho" to 34 zwycięstwa, 14 porażek i 1 remis. Z kolei rekord Duńskiego wynosi 10 wygranych – 6 porażek - 1 remis.

Nowy polsko-brazylijski co-main event gali Babilon MMA 43 w Skierniewicach! „Jacarezinho” zmierzy się w nim z zawodnikiem wypożyczonym z FEN - walka możliwa dzięki dobrej relacji z prezesem Jakubem Borowiczem"

- poinformowała już federacja Babilon. Do całej sytuacji odniósł się także Duński:

"Nowy rywal, nowa organizacja, nowa data, ale cel ten sam - ZWYCIĘSTWO!!!"

- napisał iławianin w swoich social mediach.

Gala Babilonu w Skierniewicach rozpocznie się o godzinie 19.00, będzie ją można oglądać w telewizyjnych kanałach sportowych Polsatu.

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4379 sekundy