REKLAMAzoomi
REKLAMASadek

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2024, 08:49 komentarzy 1
Julia Agnieszczak z trenerem Adamem Paszkiem podczas regat OptiOrange w Walencji

Julia Agnieszczak z trenerem Adamem Paszkiem podczas regat OptiOrange w Walencji (Fot. archiwum żeglarki)

Iławianka Julia Agnieszczak, reprezentująca obecnie barwy AZS AWFiS Gdańsk, udanie rozpoczęła sezon 2024. Żeglarka startująca w klasie Optimist dobrze popłynęła w regatach, które odbyły się u wschodnich wybrzeży Hiszpanii.

Julia Agnieszczak to wychowanka SSW MOS Iława, która od 1 lipca 2022 roku reprezentuje AZS AWFiS Gdańsk. Żeglarka ma już za sobą pierwsze starty w sezonie 2024 – Julka dobrze spisała się zarówno w Palamos, jak i w Walencji.

- W ostatni weekend w hiszpańskim Palamos zakończyły się dotychczas największe tegoroczne regaty w klasie Optimist. Startowało w nich blisko 550 młodych żeglarzy z całego świata, w tym 26 z Polski

– relacjonował w lutym Piotr Agnieszczak, tata Julki.

- W tym doborowym towarzystwie, po rozegraniu 9 trudnych wyścigów w różnych warunkach wiatrowych, Julia, startująca na łódce o numerze POL 3524 na żaglu, zajęła 30. miejsce w klasyfikacji generalnej i 10. miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Jednocześnie, Julia była najlepsza spośród wszystkich Polaków! A są jeszcze rezerwy. Jestem z niej mega dumny!

- dodawał wówczas tata, który przy okazji dziękował trenerowi Adamowi Paszkowi.

Dwa tygodnie później żeglarka z Iławy zaliczyła kolejny udany start. Regaty ponownie odbyły się na Morzu Śródziemnym, także w Hiszpanii, a konkretnie – w Walencji.

- Ten weekend przyniósł sporo sportowych emocji. Julia kolejny raz staje na pudle. Tym razem w regatach OptiOrange w Walencji. Jestem z niej mega dumna

- to już słowa Lucyny Agnieszczak, mamy Julki.

- Do regat zgłoszonych było ponad 500 zawodników z 29 krajów. Julia świetnie poradziła sobie w tej stawce kończąc regaty na 3. miejscu w klasyfikacji dziewcząt (18. w klasyfikacji generalnej). Szczególnie jestem pod wrażeniem jej ostatniego wyścigu, gdzie w trudnych warunkach w Złotej grupie zameldowała się na mecie jako 4. Jak podali organizatorzy - ten wyścig kończył się przy wietrze 25 węzłów w porywach do 32. Brawo córcia, super zakończenie ostatnich tygodni spędzonych na treningach – dodaje dumna mama.

Julia jest w kadrze Polski w klasie Optimist. Cel, jaki stoi przed zawodniczką w sezonie startowym 2024, to uzyskanie kwalifikacji na mistrzostwa Europy (lipiec, Włochy) lub mistrzostwa świata (grudzień, Argentyna).

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl


 

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~s 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    Talent to intuicja, dzieki ktorej potrafi zawodniczka wybrać znaleźć , przewidzieć moc kierunek i siłę wiatru.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4035 sekundy