ZDZ
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2024, 09:54
„Niebieska Iława”. Skorzystaj z bogatej oferty dla rodziców i dzieci! Czeka piknik integracyjny i bezpłatne warsztaty.

„Niebieska Iława”. Skorzystaj z bogatej oferty dla rodziców i dzieci! Czeka piknik integracyjny i bezpłatne warsztaty.

Na rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czekają bezpłatne warsztaty, na całe rodziny - integracyjny piknik z ciekawymi atrakcjami w programie. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio w Iławie w kwietniu - Światowym Miesiącu Wiedzy na Temat Autyzmu - wychodzi do mieszkańców z edukacją i dodatkowym wsparciem.

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio w Iławie na co dzień pomaga dzieciom ze spektrum autyzmu, dlatego co roku organizuje w kwietniu wydarzenie Niebieska Iława, mające na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.Zgodnie z danymi Fundacji JiM z pojęciem autyzm zetknęło się 83% Polaków, znaczna większość społeczeństwa wie, czym jest autyzm. Jednak aż 95% społeczeństwa nie potrafi wyjaśnić dokładnie, na czym polega to zaburzenie, a ponad połowa Polaków czerpie wiedzę na ten temat z filmów czy seriali. Niezrozumienie oraz nieznajomość tematu budzi strach i niepewność w związku z przebywaniem z osobami z autyzmem, niewiedza rodzi uprzedzenia. 

- W trakcie Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu chcemy to zmienić - podkreśla zespół Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Concilio w Iławie. 

Wydarzenie ma na celu:

  • edukację społeczeństwa na temat autyzmu – w trakcie całego kwietnia na profilu Concilio na FB prowadzona będzie akcja informacyjna – symptomy, diagnoza, orzecznictwo, prawdy i mity na temat autyzmu;
  • pomoc w lepszym zrozumieniu i pomocy dzieciom ze spektrum oraz zaprezentowanie skutecznych metod wspierania – w Punkcie dostępne będą bezpłatne konsultacje dla rodziców na temat diagnozy, orzecznictwa, wsparcia terapeutycznego;
  • zachęcanie do samorozwoju oraz kreatywnego spędzania czasu wolnego z Waszymi pociechami - zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców!

- Kreatywny rodzic - odkryj na nowo czas ze swoim dzieckiem. W trakcie warsztatów rodzice dowiedzą się, jak kreatywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi oraz aranżować zabawy tak, aby podobały się wszystkim członkom rodziny.

- Podróż w głąb siebie - warsztaty samorozwoju dla kobiet skierowane do mam na co dzień skupionych na potrzebach swoich dzieci, zachęcające o zadbania o siebie. Na uczestniczki czekają atrakcyjne upominki oraz warsztaty relaksacji, medytacji i jogi. Szukasz spokoju i relaksu, chcesz mieć więcej motywacji, energii, poczucia sprawczości, chcesz pogłębić relacje z innymi kobietami, pragniesz się rozwijać? Ten warsztat jest dla Ciebie!

f

  • Kolejny cel wydarzenia to integracja oraz wspólna zabawa - dlatego Concilio organizuje Integracyjny Piknik Rodzinny. To otwarte dla wszystkich zainteresowanych wydarzenie z wieloma atrakcjami:

f

- dmuchane zjeżdżalnie: 10:00 – 14:00, 
- kino sferyczne: 11:00 – 13:00, 
- zajęcia sensoryczne, eksperymenty: 10:00 – 11:00,
- joga dla dorosłych i dzieci: 11:00 – 12:00,
- warsztaty w laboratorium molekularnym: 12:00 – 13:00, 
- zumba z Moniką Dąbrowską: 13:00 – 14:00,
- rodzinna olimpiada sportowa z nagrodami z Endorfina Fitness (losowanie wśród uczestników): 11:00 – 13:00, 
- old mobile: 10:00 – 12:00,
- zajęcia multimedialne, robotyka: 10:00 – 14:00, 
- warkoczyki, tatuaże, warsztaty biżuterii: 10:00 – 14:00,
- strefa gastronomiczna: kiermasz ciast, pierogi, gofry, kiełbaski z grilla, popcorn,
- kiermasz gadżetów, balony.

  • Organizatorzy: Fundacja Blue Point, Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio.
  • Zgłoszenia na szkolenia: mg@concilio.edu.pl, tel. 508 – 194 – 439.

g

Serdecznie zapraszamy!!!

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet
REKLAMAStrefa relaksu
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2709 sekundy