REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2024, 09:01 komentarzy 50

"Dzika" plaża w Iławie w świąteczną niedzielę... (Fot. nadesłane.)

Oczy bolą od patrzenia... - tak można krótko podsumować stan iławskiej "dzikiej" plaży w świąteczną niedzielę.

Popularny rekreacyjny teren przy ulicy Kajki tego dnia pełen był odpadów, zwłaszcza - pustych butelek po napojach wyskokowych - wynika ze zdjęć, które wykonał i nadesłał nasz Czytelnik.

Najwyraźniej przedświąteczna sobota dla wielu stała się okazją do organizacji w tym miejscu zakrapianych alkoholem towarzyskich spotkań. Po ich zakończeniu wiele osób pozostawiło swoje odpady obok koszów na śmieci, a nie w pojemnikach. Inni po prostu zostawili swoje butelki na trawie i terenowych schodach - takie odpady widzimy porozrzucane po terenie niemal całej plaży. 

Tymczasem "dzika" w święta będzie zapewne celem wielu rodzinnych spacerów... Uszanujmy siebie nawzajem jako mieszkańcy, sprzątając po sobie! Ponadto na plaży obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Widać, że miejsce to wymaga częstszych policyjnych patroli, bo taka sytuacja, jaką widzimy na załączonych zdjęciach, zdarzała się już wcześniej. Co więcej, być może przed sezonem letnim, gdy "dzika" będzie oblegana, warto, aby zarządca rozważył ustawienie tam dodatkowych, większych koszy na odpady.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

REKLAMAgeodeta
Swojak

50Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~A 50 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wstyd i hańba !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KarolDe 49 3 miesiące temu

  Nieletni palący i pijący alkohol. Podusmowanie "dzikiej".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niki 48 3 miesiące temuocena: 0% 

  roznerski na burmistrza to posprząta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marek 47 3 miesiące temuocena: 100% 

  Mieszkam w Iławie od kilku lat i muszę niestety to powiedzieć: Iławianie to syfiarze. W żadnym mieście do tej pory nie spotkałem takiej wszędobylskiej ilości porzuconych śmieci. Przykro patrzeć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hbv 46 3 miesiące temuocena: 17% 

  Czego chcecie, w końcu DZIKA plaża, nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 45 3 miesiące temuocena: 0% 

  Podobno już posprzątane. Cuda przedwyborcze :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Ważka 44 3 miesiące temuocena: 25% 

  Bobasek wstał rano , wziął łopate, grabie i posprzątał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ważka 43 3 miesiące temuocena: 18% 

  Czyżby kandydaci na radnych posprzątali w czynie społecznym?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hary 42 3 miesiące temuocena: 44% 

  Przywieźć przyczepę obornika i niech siedzą sobie w smrodzie brudasy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikc 41 3 miesiące temuocena: 78% 

  Ilawianie, raczej młodzi, to SYFIARZE! nie ma co się oszukiwać i szukać błędu u birmistrza czy radnyc nawet gdyby tam był śmietnik co 5m to i tak by był syf! Takie rzeczy wynosi się z domu, by śmieci po sobie sprzątać, a przynajmniej te cięższe (butelki) postawić przy śmietniku gdy ten jest pełny, a lekkie (opakowania po chipsach) zabrać ze sobą i wyrzucić gdzieś indziej. Miałeś miałaś siłę przynieść ciężkie to lekkie śmieci powinny być jeszcze prostrze do posprzątania po sobie. Wstyd! Nawet jak przyjdzien nowy burmistrz to nic to nie zmieni, bo syfia ludzie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 40 3 miesiące temuocena: 0% 

  JEŚLI KRZYSZTOW SIĘ WYCOFUJE TO ZWĄCHAŁ ZE MOŻE PRZEGRAĆ TE WYBORY, A BYŁOBY JEDNAK DLA NIEGO NIEMIŁE NA ZAKNCZENIE KARIERY. Mam ci rację?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lena 39 3 miesiące temuocena: 54% 

  Doskonały widok w odpowiednim miejscu Iławy. Nie grzeszą inne miejsca jak np idąc ścieżką nad Iławką przez Młynówkę do Jeziora Dół, jak dobrze go zwię

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawdziwie zmartwychwstał! 38 3 miesiące temuocena: 52% 

  Tak wygląda płytkie życie bez Boga i wiary.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Prawdziwie zmartwychwstał! 37 3 miesiące temuocena: 33% 

  Urojenia możesz leczyć. Są odpowiedni specjaliści.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bvc 36 3 miesiące temuocena: 56% 

  bez boga? na mszy przecież winko jest konsumowane, zresztą mnóstwo bogobojnych nie wylewa za kołnierz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kkk 35 3 miesiące temuocena: 66% 

  dobre prochy bierzesz, przez twojego "boga" jest najwięcej wojen

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rabbit 34 3 miesiące temuocena: 41% 

  Ciekawe kto osuszał te butelki? Jest taki kandydat na radnego z obozu Burmistrza który ostatnio dużo z Burmistrzem jeździ po Iławie, któremu zagraniczne szkło z szlachetnym trunkiem chyba nie jest obce. Na jego FB w poście z 26 lutego 2016r. chyba daje pokaz swoich możliwości. Co ciekawe jest to wizjoner "Kreatywnej dzikiej" (post z 22.09.2022). Czyżby ostatnio odbyły się na miejscu na dzikiej plaży kreatywne warsztaty? Kolo - nie usuwaj postów. Są zapisane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 33 3 miesiące temuocena: 25% 

  Daj screeny bo inaczej to tylko pomówienia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kama 32 3 miesiące temuocena: 74% 

  Jestem tam każdego dnia wieczorem na spacerze. Strach przejść. Młodzież pijąca alkohol, wśród nich są także nieletni. Wulgarni i bez kultury. Gdzie są rodzice i policja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eugeniusz 31 3 miesiące temuocena: 82% 

  To jest Nasza Polska ,tu się ciężko oddycha. Takie małe miasto i nie mogą nad nim zapanować. Na gminie nie jest lepiej ,słynna gminna plaża, to jakaś pseudo plaża - syf

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławiak 30 3 miesiące temuocena: 64% 

  Monitoring tego terenu powinien zamknąć temat.Straż miejska też by się przydała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bywalec 29 3 miesiące temuocena: 100% 

  SM nie pracowała wieczorami a libacje zaczynają się po zapadnięciu zmroku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto tęczowy syf 28 3 miesiące temuocena: 39% 

  kolejna wizualizacja burmistrza , bez projektowania, bez uaktualniana dokumentacji i bez konsultowania z kimkolwiek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto słownictwo historyka 35-tego 27 3 miesiące temuocena: 33% 

  KRADNIEŻ ? ? ? SIADAJ , ZNOWU PAŁA

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ten niżej ciagle w amoku tepoty 26 3 miesiące temuocena: 71% 

  Powtarzasz się ciągle debilu, pieprzysz nieustannie o tym samym, kradnież innym ich słowa i wyrazenia, poniewaz twojego pustego łba nie stać na wlasne. Jestes w takim samym stopniu glupi co nudny. Żegnam,. Szkoda na ciebie czasu tępy, smarkaty obszczymurze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wczoraj o 12:12 25 3 miesiące temuocena: 38% 

  o tej właśnie porze 35-temu puściły zwieracze, dlatego, że ilości przyswajanych medykamentów nie konsultował ani z lekarzem, ani z farmaceutą. Napisał bzdury, brednie, bzdety i urojenia SWE, pomieszane z wyzwiskami. Zapomniał nicka SWEGO ~ iławianin 35 i wymyślił kolejny ~~obudził się i będzie z siebie wyduszał "poematy"~ W związku z tym ekipa medyczna ubrała historyka w kaftanik i wywiozła tego absolwenta uniwersytetu do Kocborowa. I na Forum zapanował porządek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ccxzs 24 3 miesiące temuocena: 23% 

  Mam wrażenie, że dewot z ormo i 35-ty to jedna osoba. Dr. Jekyll & Mr. Hide.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obudził się i będzie z siebie wyduszał "poematy" 23 3 miesiące temuocena: 60% 

  A tu kretyn, cierpiący od lat na psychopatyczne uczulenie na pewną, stale tę samą liczbę, obudził się z pijackiego, bełkotliwego snu po wysokoprocentowej imprezie z kumplami na "dzikiej" (zdziczałej ze względu na balujące tam chamskie towarzystwo) plaży i zaczyna wypisywać swoje tradycyjne idiotyzmy. Choć łeb jeszcze mu się kiwa i boli go ostatnia z jego przepitych i zjełczałych szarych komórek tępego, fanatycznego konfederaty- pseudonarodowca. PS. Zamiast baranie wypisywać swoje nieustannie debilne bzdety pozbawione przejawu choćby kapki inteligencji, to zasuwaj brudasie na dziką plażę i posprzątaj pozostawiony tam m.in. przez siebie totalny śmietnik. A później zrób jakikolwiek porządek w swoim głupim łbie. Choć to ostatnie już raczej całkowicie przerasta możliwości twojego "intelektu" na poziomie bezmózgiej, galaretowatej meduzy. A nie mogłeś spędzić swojego świątecznego alleluja bez żadnego popisu swojej tradycyjnej, prymitywnej głupoty kompletnego głąba? Nie wytrzymał ci zwieracz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty do tablicy 22 3 miesiące temuocena: 20% 

  historyku 35-ty oceń po SWEMU sytuację gdzie rządy sprawują platfusy a tu taki syf . Puść SWĄ wiązankę komu trzeba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 21 3 miesiące temuocena: 89% 

  To nie jest kwestia jednego wieczoru. Ten syf tam leży od dawna. Pomijam kulturę danego człowieka, ale ciśnie się pytanie na co idą nasze podatki? Za tydzień mamy wpływ na zmiany, bo obecny nie podołał obowiązkom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ffrr 20 3 miesiące temuocena: 100% 

  Otwórzcie więcej borysów. Nie ma to jak pchać alko 24/7 w setkach punktów, a potem wielkie zdziwko, że nawalona młodzież śmieci. A co ma robić jak to jej ułatwiacie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brrrrr 19 3 miesiące temuocena: 100% 

  I zmiana w przepisach o tym że można w blokach handlować alkoholem nie do 22:30 ale do 23:00. Dziwne że zmieniono to jak do Iławy sprowadził się pierwszy Borys na podleśnym… ciekawe jakie flaszki nosił na przekonanie burmistrza i radnych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uwaga 18 3 miesiące temuocena: 0% 

  Po dzikiej plaży często chodzi kobieta z wkładki do gazety Olsztyńskiej, Robi zdjęcia ludziom z psami dzwoni na policję że to niby wielkie coś.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój Nick 17 3 miesiące temuocena: 83% 

  No niestety, w Iławie jest za mało śmietników chociażby przy wspomnianej plaży, a także wzdłuż bulwaru od strony ul. Mickiewicza czy nad Iławką. Druga rzecz, to przepełnione często kosze za rzadko opróżniane. Trzecia rzecz zwłaszcza w centrum miasta częste podrzucanie śmieci z domów do publicznych śmietników. Wiaty śmietnikowe też często są pełne śmieci pozostawianych koło pojemników, ponieważ wielu ludziom trudno podnieść klapę od pustego śmietnika lepiej wrzucić do już wypchanego po brzegi lub pozostawić obok. Jest to obraz niestety wielu miast w Polsce, szkoda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ttet 16 3 miesiące temuocena: 88% 

  problem to brak kultury, a nie śmietników

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~OT bomba 15 3 miesiące temuocena: 50% 

  To jeszcze nic. Podobno wojt Krzysztof się wycofuje z wyborów bo stwierdził, że już za stary.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 kwietnia 14 3 miesiące temu

  OT prima aprilis

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oko 13 3 miesiące temuocena: 89% 

  Kultura co niektórych obecnie żyjących ludzi jest właśnie taką.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ncb 12 3 miesiące temuocena: 93% 

  A wystarczyloby gdyby ktos w koncu zaczal patrzec w miejski monitoring. Po co sa te kamery i na co ida koszty z nimi zwiazane?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to się wynosi z domu 11 3 miesiące temuocena: 93% 

  Żadna szkoła nie uczy chamstwa i zdziczenia. Nie ma w szkołach takich przedmiotów nauczania. Pani woźnej coś się najwyraźniej pomyliło. Brak podstawowych zasad kultury osobistej wynosi się z domów rodzinnych. Jeśli tych zasad nie wpoją swoim dzieciom ich rodzice, to żadna szkoła już im tego nie będzie w stanie "wdrukować" do głów. I wtedy będą, mimo wysiłku nauczycieli, zachowywały się w szkole tak, że później bedą się na nie słusznie użalały panie woźne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Woźna 10 3 miesiące temuocena: 43% 

  Tak szkoła uczy przygotowuje do życia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolo 9 3 miesiące temuocena: 61% 

  Całe miasto tak wygląda Polacy to brudasy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hgd 8 3 miesiące temuocena: 100% 

  To swiadczy o mieszkancach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kaer 7 3 miesiące temuocena: 51% 

  Jaki włodarz, taki porządek. Kiedyś na pokaz zamalowywał graffiti, dziś wygląd Iławy ma głęboko w czterech literach. Na szczęście pożegnamy tego smutnego Pana już w przyszłym tygodniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~iławianina 35 poniższego 6 3 miesiące temuocena: 33% 

  zamotanemu i zakręconemu jak słoik historykowi nic nie wiadomo. Możesz głąbie mówić mi na PAN, PANIE .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tego niżej z tvpis republika, albo jeszcze gorzej 5 3 miesiące temuocena: 71% 

  A mogłes siedzieć cicho. Ale jak zwykle nie wytrzymałeś i musiałeś popuscić na forum....Także czytaj matole ze zrozumieniem. Zaś na przedstawiane niżej przez ciebie słuszne określenia zasługujesz na tym forum tradycyjnie tylko ty baranie. Serdeczne gratulacje. Gdyby odbywał się np. powiatowy konkurs na wiodącego głąba w całej rozległej okolicy, to bez żadnych wątpliwosci zająłbyś wiodące pierwsze miejsce. PS. A skąd twoje przypuszczenia, że traktuję wszystkich jak uczniów ze względu na wykonywany podobno zawód - w domyśle - nauczyciela? Masz na ten temat jakieś bliższe informacje? To dziwne, ponieważ nic mi o tym nie wiadomo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tvn do niżej 4 3 miesiące temuocena: 29% 

  ze względu na SWE określone wykształcenie i SWY wykonywany zawód traktujesz innych jak uczniów , nazywając ich : nieukami, matołkami, bezmózgami, gamoniami . Takie oto zboczenia TWE.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Johny'ego 3 3 miesiące temuocena: 93% 

  Czytaj z odrobiną zrozumienia. Ja nie bronię określonego włodarza. Jako urzędnik obecny burmistrz stał się niestety kompletnie niesprawny. Ale obawiam się, że w konfrontacji z tą częścią naszego społeczeństwa, która jest totalnie obojętna na wygląd otoczenia po sobie pozostawianego, schamiała, zdziczała i pozbawiona odrobiny elementarnej kultury, nawet najsprawniejszy organizacyjnie i najaktywniejszy burmistrz kompletnie polegenie. Mieszkańcy miasta najpierw powinni sobie wyrobić podstawowe odruchy i nawyki kultury osobistej (a to zadanie domu rodzinnego), poczuć się współodpowiedzalnymi za swoje miasto, a dopiero później stawiać słuszne wymagania wobec wybieranych prsez siebie przedstawicieli. Inaczej zawsze będziemy mieszkali na śmietniku. Niezależnie od tego, kto będzie zasiadał w fotelu burmistrza. Najpierw wymagajmy od siebie, naszych bliskich, nie bójmy się zwracać uwagi innym mieszkańcom miasta, a później kierujmy wymagania i pretensje wobec urzędników. Nas jest wielu. A ich?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Johny 2 3 miesiące temuocena: 93% 

  Szanowny obrońco włodarza. Proszę się wrócić pamięcią do 2018r. Wówczas pretendent na burmistrza Pan Kopaczewski mało elegancko atakował Burmistrza Żylińskiego o wiele spraw. Jak Pan myśli czy Kopaczewski nie wypominał Żylińskiemu brud w Iławie? Wtedy to była wina Żylińskiego a teraz Kopaczewskiego nie jest, tak? A ja wiem jedno, i myślę że opinię tą podziela większość iławian. Problem z zanieczyszczeniem miasta był i będzie ale obecnie on sam rzuca się w oczy. Iława jest niedostatecznie często sprzątana. Dzisiejszy powrót z kościoła i co. Na Podleśnym przy poczcie i przyczepce wyborczej Kopaczewskiego walące się śmieci z przepełnionego kosza, powtarzam, przepełnionego kosza! Do tego wiatr zrobił swoje. Z litości, z racji święta, nie upubliczniam zdjęcia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to włodarz tyle wypija i robi śmietnik? 1 3 miesiące temuocena: 73% 

  Nie wydaje się, aby te wszystkie butelki osuszał aktualny włodarz naszego miasta i pozostawiał po sobie zwykły chlew. Nawet najsparwniejszy włodarz nie dałby rady powstrzymać lawiny chamstwa wylewającego się z łbów części mieszkańców naszego miasta. Kulturę obycia wynosi się z domów rodzinnych. Ciekawe więc jak wyglądają chałupy tej smarkaterii (bo kogo innego?), która często tam baluje, robiąc z okolicy wysypisko śmieci? I skąd ci zapewne młodzi ludzie mają tyle forsy na liczne flaszki? Rodzice dają im ze swoich osiemset plusów wyciągniętych z podatków wszystkich obywateli, aby pozbyć się choć na kilka godzin swoich ukochanych bąbelków z domu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4494 sekundy