ZDZ
REKLAMAZielona aleja

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2024, 08:53 komentarzy 1
Patryk Duński z żoną Dominiką podczas komentowania gali FSC 8 Iława Fight Night

Patryk Duński z żoną Dominiką podczas komentowania gali FSC 8 Iława Fight Night (Fot. Mateusz Partyga)

[JUŻ 2 KWIETNIA - AKTUALIZACJA NA KOŃCU ARTYKUŁU] To najlepszy zawodnik odnoszącego coraz większe sukcesy Arrachiona Iława. Wzór dla dzieci i młodzieży, nie tylko jeśli chodzi o sportową postawę i wyniki, ale także o szacunek, jakim darzy rywali (i odwrotnie). Ostatnio wygrał bardzo trudną walkę na gali MMA Babilon 43, a wkrótce miał stanąć do pojedynku o pas mistrzowski federacji FEN. Mimo to, Patryk Duński podjął już decyzję i potwierdził nam dzisiaj, że nie będzie już uprawiał swojej ukochanej dyscypliny sportu!

Dla iławskiego świata sztuk walki, a nawet całego środowiska sportowego miasta nad Jeziorakiem to sensacyjna informacja!

Przecież dzięki ostatnim wygranym w federacji FEN (bił się m.in. o pas mistrza) i ostatniej wiktorii w Babilonie, Patryk Duński jeszcze bardziej ugruntował swoją silną pozycję w polskim MMA, jeśli chodzi o kategorię lekką (waga do -70,3 kg).

O tym zawodniku mówiło się ostatnio bardzo dużo i tylko w superlatywach. Kilka dni temu informowaliśmy, że ma stanąć przed szansą wywalczenia pasa mistrzowskiego w FEN, więcej w artykule: Patryk Duński zawalczy o mistrzowski pas federacji FEN!

Tym większe było więc nasze zaskoczenie, gdy usłyszeliśmy, że fighter Arrachiona Iława zawiesza rękawice na kołku. Nie wierząc w to do końca, postanowiliśmy sprawdzić u źródła. I rzeczywiście – okazuje się, że to prawda!

- Ciągłe treningi, obozy, zawody itd…. To już naprawdę daje mi ostatnio mocno w kość. Cieszą wygrane w walkach, ale jednak czas zmienić swoje życie. Czas odwiesić rękawice na kołek, odpocząć, zająć się w końcu rzeczami, na które do tej pory nie miałem czasu – powiedział nam dzisiaj rano Duński.

Jak się okazuje, Patryk nie odchodzi ze świata sportów walki całkowicie i na dobre. Dalej będzie przy MMA, jednak już w innym charakterze.

Podczas gali mieszanych sztuk walki First Step Championship 8: Iława Fight Night, do której doszło w sobotę 16 marca, iławianin wcielił się w rolę komentatora telewizyjnego – z okolic oktagonu relacjonował m.in. trzy wygrane walki reprezentantów Arrachiona Iława: Wiktorii Andruch, Huberta Bracha i Adriana Błońskiego.

W opinii wielu, Duński z tej roli wywiązał się bardzo dobrze. Trzeba pamiętać, że nie był to jego pierwszy kontakt z mikrofonem itd. - Patryk to raper, mający na swym koncie kilka utworów.

Wszystko wskazuje na to, że fighter po przejściu na sportową emeryturę będzie właśnie komentatorem telewizyjnym! Po gali FSC w Iławie pojawiły się kolejne propozycje z tej i innych federacji, a Duński jest otwarty na takie rozmowy.

- To było fajne doświadczenie i zapewne zwiążę się z tą rolą w przyszłości, być może już nawet tej najbliższej. Nie może to jednak kolidować z moimi planami prywatnymi, to jest dla mnie najważniejsze 

- dodaje na koniec Duński, który przez te kilka ostatnich lat swoimi walkami i postawą dał kibicom MMA z Iławy i  okolic mnóstwo radości i dumy.

Powodzenia "Chudy", już na nowej drodze!

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

[AKTUALIZACJA]

Artykuł, który przeczytaliście opublikowaliśmy 1 kwietnia i jest on oczywiście żartem prima aprilisowym. Patryk Duński dalej walczyć będzie w MMA, a jego najbliższym pojedynkiem będzie walka o pas mistrzowski federacji FEN, do której dojdzie w sobotę 15 czerwca. Zawodnik Arrachiona Iława w Ostródzie będzie pojedynkował się z Damianem Rzepeckim, więcej na ten temat w artykule: Patryk Duński zawalczy o mistrzowski pas federacji FEN!

Niemniej jednak, jak już kiedyś skończy karierę czynnego fightera, to może rzeczywiście spróbuje swych sił jako komentator...

Patryk Duński podczas komentowania gali FSC 8 Iława Fight Night. Fot. Mateusz Partyga

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2714 sekundy