REKLAMAzoomi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 kwietnia 2024, 08:03

Jest lekkie, nie pęka i nie można się nim skaleczyć, a jednocześnie wygląda łudząco podobnie do szkła – plexi, czyli szkło akrylowe, od lat znajduje zastosowanie w różnych gałęziach reklamy, przemysłu i handlu. Cenne właściwości plexi pozwalają wykorzystywać ten materiał do najróżniejszych celów. Sprawdźmy, o jakich zastosowaniach plexi mogłeś jeszcze nie słyszeć!

Ze względu na swój wygląd i właściwości plexi jest bardzo cenione jako idealny materiał do tworzenia różnego rodzaju reklam, tablic, przegródek czy podstawek. Najczęściej pleksi na wymiar wykorzystuje się w produkcji materiałów reklamowych – stojaków na ulotki, wizytowników, banerów, tablic reklamowych. Jednak reklama to nie jedyna dziedzina, w której plexi sprawdza się idealnie!

Plexi na wymiar – dlaczego cieszy się taką popularnością?

Szkło akrylowe, oprócz swoich cennych właściwości, zyskało popularność przede wszystkim dzięki możliwości docinania plexi na wymiar: https://taniareklama.pl/plexi. Dzięki temu, że plexi jest materiałem termoplastycznym, który nie pęka i nie wyszczerbia się, łatwo można go poddać obróbce. Tym samym możliwe jest bezproblemowe kształtowanie materiału, a nawet wycinanie laserem bardzo szczegółowych wzorów i detali. 

Ponadto plexi można zamówić zarówno w podstawowej, przezroczystej formie, jak i różnych wersjach kolorystycznych (np. mlecznej, czarnej, dymionej czy lustrzanej). Dzięki temu plexi można łatwo dostosować do swoich potrzeb i stworzyć z tego tworzywa najróżniejsze produkty.

Gdzie można wykorzystać pleksi na wymiar?

Większość osób kojarzy wyroby z plexi na wymiar z różnego rodzaju produktami reklamowymi. Szkło akrylowe stanowi idealne tło dla ekspozycji produktów, logo lub nazwy firmy, ale można z niego stworzyć także nierzucające się w oczy stojaki, ekspozytory, wizytowniki, stojaki na ulotki czy katalogi reklamowe. Z plexi na wymiar można również zrobić czytelne i trwałe tablice reklamowe czy informacyjne. Jednak pleksi można zastosować nie tylko w reklamie.

Szyby i ścianki

Pleksi na wymiar zyskało jeszcze większą popularność w okresie pandemii, kiedy konieczne było odizolowanie od siebie stanowisk i miejsc, w których każdego dnia pojawiało się wiele osób. Szyby i ścianki z pleksi montowano wówczas przy ladach sklepowych, w restauracjach, bankach, aptekach, przychodniach i szpitalach.

Plexi w ogrodzie i na balkonie

Plexi można wykorzystać także na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Pozwoli oddzielić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów, stworzyć mały daszek do ochrony przed deszczem, uszczelnić okna altany ogrodowej, a nawet stworzyć szklarnię. Plexi charakteryzuje bowiem dobra przepuszczalność promieni UV, a jednocześnie odporność na czynniki atmosferyczne.

Ze względu na swoją lekkość, możliwość docinania i formowania oraz trwałość, a jednocześnie łudzące podobieństwo do szkła przy o wiele niższej cenie, plexi na wymiar może mieć niezliczoną ilość zastosowań. Wystarczy pomysł i projekt, a realizacją zajmie się producent!

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.4965 sekundy