wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2024, 14:56 komentarzy 3

Alan Klimek (Jeziorak Iława, tu w trakcie meczu z Mazurem Ełk) w spotkaniu z DKS-em Dobre Miasto zdobył dwa gole (Fot. Mateusz Partyga)

W zakończonym przed chwilą meczu 24. kolejki IV ligi Jeziorak wygrał na wyjeździe (w Jezioranach) z DKS-em Dobre Miasto! Zwycięstwo w spotkaniu z zespołem, który jest zdecydowanie wyżej w tabeli, to duża niespodzianka. Te trzy punkty bardzo przydadzą się iławianom w kontekście walki o utrzymanie.

IV LIGA PIŁKARSKA:

DKS Dobre Miasto – Jeziorak Iława 2:3 (0:3)

0:1 – Klimek (3), 0:2 – Szantyr (26), 0:3 – Klimek (45+), 1:3 – Chojnowski (49), 2:3 - Żukowski (50)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk - Turowski, Szczot, Kolcz, Sedlewski, Ogrodowski, Kotaro, Szramka, Mohale, Szantyr, Klimek,

Od momentu, gdy zespół z ulicy Sienkiewicza przejął trener Adam Boros, to Jeziorak jeszcze nie przegrał. Na początek IKS pod wodzą tego szkoleniowca zanotował dwa remisy (Mazur Ełk i Polonia Iłowo, akurat w tym drugim przypadku remis to strata punktów), a następnie drużyna broniąca się przed spadkiem do okręgówki wygrała dwukrotnie z rzędu!

Tydzień temu w elektryzujących lokalne środowisko piłkarskie derbach powiatu iławskiego biało-niebiescy pewnie i wysoko pokonali Motor (4:0). O ile jednak drużyna z Lubawy także jest uwikłana w walkę o utrzymanie, o tyle zupełnie inne, wyższe miejsce (4. lokata) w tabeli zajmuje DKS Dobre Miasto.

W rozegranym dzisiaj w Jezioranach pojedynku (tu - wobec przebudowy własnego obiektu - DKS gra swoje domowe mecze) iławianie zgarnęli trzy punkty, co może uchodzić za nie lada niespodziankę. Gdy jednak weźmie się pod uwagę formę, skuteczność i zaangażowanie, jakie w pojedynku z Motorem pokazali piłkarze Jezioraka, to wynik końcowy meczu z DKS-em już tak nie dziwi.

Pierwsza połowa zakończyła się wręcz sensacyjnym wynikiem - goście prowadzili 3:0! Strzelanie już w 3 minucie rozpoczął napastnik Alan Klimek, który z meczu na mecz jest coraz bardziej skuteczny pod bramką rywali "J". W 26 minucie było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się Adrian Szantyr. Zanim obie drużyny zeszły na przerwę, to wynik podwyższył Klimek.

Druga połowa przyniosła dwa trafienia, oba na swoje konto zapisali piłkarze z Dobrego Miasta. A mogło być ich więcej, mógł być remis, jednak tym razem to Jeziorak miał szczęście - w doliczonym czasie gry piłka po uderzeniu jednego z zawodników DKS-u trafiła w poprzeczkę!

Drużyna z Iławy właśnie wiezie z Jezioran trzy bardzo cenne punkty. A za tydzień szansa na kolejne - Jeziorak gra u siebie z Olimpią II Elbląg (planowana jest sobota 11 maja, 17.30).