REKLAMAfredom
REKLAMAOlszta

(Fot. KP PSP w Iławie.)

Aż 9 samochodów ratowniczo-gaśniczych i około 40 strażaków zadysponowano na miejsce wczorajszego pożaru w Dąbrówce w gminie Susz.

Zapalił się tutaj dach jednego z segmentów budynku mieszkalnego. 

Strażacy otrzymali wezwanie około godziny 19:30 w środę, 8 maja. Akcja trwała 2,5 godziny. 

- Pierwszy zastęp, który dojechał na miejsce, przekazał, że pali się konstrukcja i pokrycie dachu jednego z segmentów tego szeregowca; obiekt ten ma mieszkanie na parterze i nieużytkowe poddasze - informuje mł. bryg. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie. - Nie było widać ognia, natomiast spod elementów konstrukcyjnych wydobywał się dym. Ponieważ budynki są ze sobą połączone, istniało duże prawdopodobieństwo przeniesienia się ognia na sąsiadujące mieszkania. Na szczęście do tego nie doszło, strażacy "złapali" ten pożar i nie dopuścili do jego rozprzestrzenienia się.

Profilaktycznie ewakuowano sąsiadów; na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Część budynku, gdzie doszło do pożaru, była akurat remontowana. Według właściciela szacunkowe straty opiewają na około 70 tysięcy złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KP PSP w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4017 sekundy