ZDZ

Japończyk Kotaro Imaiida (po prawej stronie, tu w trakcie meczu z Tęczą Biskupiec) zdobył dla Jezioraka dwa gole w spotkaniu z Romintą (Fot. Tomasz Rybicki)

Jeziorak pojechał dzisiaj na najdalszy wyjazd w sezonie. Z Iławy do Gołdapi jest ok. 250 kilometrów, po pokonaniu których trzeba wyjść na boisko i walczyć o ligowe punkty.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Rominta Gołdap – Jeziorak Iława 4:2 (1:0)

1:0 - Dyniszuk (17), 1:1 - Imaiida (48), 2:1 - Paszkowski (68), 3:1 - Radzikowski (74), 3:2 - Imaiida (78), 4:2 - Radzikowski (90+)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk – Kłosowski, Kolcz, Sedlewski, Szczot, Ogrodowski, Imaiida, Panek, Mohale, Szantyr, Klimek,

Faworytem do wygrania dzisiejszego meczu byli będący wyżej w tabeli gospodarze, jednak w Gołdapi na pewno uważnie śledzą wyniki innych zespołów z IV ligi. W obozie Rominty wiedzieli zatem, że Jeziorak w poprzednich sześciu meczach zaliczył serię dwóch remisów, a następnie czterech zwycięstw z rzędu. Takie wyniki zespół z Iławy zaczął osiągać, od kiedy jego trenerem jest Adam Boros.

Ta kapitalna seria pozwoliła biało-niebieskim wdrapać się na kilka szczebli ligowej tabeli - przed wyjazdem na mecz z Romintą IKS był 9. w klasyfikacji, czyli znacznie wyżej, niż jeszcze półtora miesiące temu.

Po pierwszej połowie sporo wskazywało jednak na to, że iławianie tym razem zaznają goryczy porażki - pierwszej pod batutą Borosa. W 17. minucie spotkania gol Mateusza Dyniszuka dał prowadzenie Romincie. Na szczęście dla iławian, zaraz po przerwie do remisu doprowadził będący ostatnio w dobrej formie (zresztą - jak cała drużyna) Kotaro Imaiida.

Romincie wyraźnie zależało na zdobyciu kompletu punktów, o czym świadczy gol na 2:1. W 68. minucie dzisiejszej rywalizacji zdobył go Dawid Paszkowski. Nie minęło sześć minut, a już było 3:1, tym razem na listę strzelców wpisał się Konrad Radzikowski.

Żeby przypadkiem nie było za nudno w Gołdapi, to w 78. minucie Japończyk Imaiida zdobył kolejną bramkę dla iławskiego zespołu. Jeziorak złapał kontakt z rywalem. Co z tego jednak, skoro w doliczonym czasie gry Radzikowski ponownie zdobył gola. Takim właśnie rezultatem - 4:2 - zakończył się dzisiejszy pojedynek.

Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały jeszcze trzy kolejki. W najbliższej Jeziorak gra na swoim terenie ze Zniczem Biała Piska (sobota 1 czerwca, godz. 17.30).