ZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2024, 08:15

Wybór materaca do dziecięcego pokoju jest bardzo istotną kwestią. Zarówno młodsze dzieci, jak i nastolatki potrzebują komfortowego miejsca do spania. Odpowiedni dobór materaca będzie pozytywnie wpływał na jakość snu i funkcjonowanie układu ruchu. Zobacz, jakie modele polecane są dla dzieci!

Odpowiednie wsparcie kręgosłupa jest niezbędne, aby zapewnić dziecku zdrowy odpoczynek. Źle dobrany materac może być przyczyną problemów ze snem, dolegliwości bólowych, a nawet wad postawy. Dlatego warto wiedzieć, czym kierować się szukając odpowiedniego modelu dla swojego dziecka. Który materac będzie najlepszy?

Materace Hilding dla najmłodszych

Produkty przeznaczone dla najmłodszych muszą spełniać bardzo wyśrubowane kryteria dotyczące jakości. Dlatego Hilding materace dziecięce posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki I Dziecka. Oznacza to, że są bezpieczne dla niemowląt już od pierwszego dnia życia. Materace dla małych dzieci powinny mieć optymalną twardość i elastyczność, dzięki której mogą dopasować się do rosnącej masy ciała, a przy tym zapewniać pewne i komfortowe podparcie dla kręgosłupa. 

Warto postawić na modele o właściwościach antyalergicznych, które są o wiele bardziej higieniczne i przyjazne dla skóry dziecka. Istotnym elementem jest także pokrowiec — dziecięce materace często ulegają zabrudzeniu, dlatego możliwość zdjęcia i wyprania jest kluczowa dla zachowania czystości. Materace dla niemowląt mają także specjalnie wyprofilowane, nieco podwyższone brzegi, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czym różnią się materace piankowe od sprężynowych?

Materace dla starszych dzieci – na co zwrócić uwagę?

Wraz z rozwojem dziecka, trzeba mu zapewnić materac o większym rozmiarze i nieco innych właściwościach. Starszak również potrzebuje odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa, dlatego w takich przypadkach polecane są zwykle materace o średniej twardości. Należy też pamiętać o dobraniu odpowiednich wymiarów materaca – zarówno szerokości, jak i długości.

Modele dla starszych dzieci powinny być higieniczne, przewiewne i antyalergiczne. Dzięki temu można zapewnić swoim pociechom zdrowy i komfortowy odpoczynek. Taka regeneracja po aktywnym dniu jest niezbędna dla ich prawidłowego rozwoju. Zdrowy sen ma także wpływ na samopoczucie i chęć do podejmowania codziennych wyzwań.

Czym kierować się przy wyborze materaca dla nastolatka?

Młodzież w tym wieku potrzebuję materaca o właściwościach zbliżonych do modeli dla dorosłych. Jest to zwykle zakup na wiele lat, więc można przeznaczyć na niego większy budżet, co będzie inwestycją w zdrowie dziecka. W przypadku nastolatków zwykle zaleca się kupno materaca o standardowych wymiarach – 90 x 200 cm. Jeśli jednak dziecko jest wyjątkowo wysokie, można rozważyć materac o długości 210, czy nawet 215 cm.

Twardość materaca jest kwestią bardzo indywidualną i powinna być dopasowana do osobistych preferencji. Zwykle poleca się materace o średniej twardości, jednak warto uwzględnić też czynniki takie jak masa ciała i pozycja przyjmowana w trakcie snu. Ogólna zasada głosi, że osoby lżejsze będą czuły się komfortowo na bardziej miękkich materacach, natomiast wyższa masa ciała wymaga solidniejszego wsparcia w postaci twardszego modelu.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.2968 sekundy