REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 czerwca 2024, 13:08

Zewnętrzne ściany twojego domu proszą o odświeżenie, a ty nie możesz znieść widoku wyblakłej farby pokrywającej elewację? Najwyższy czas by przygotować się do ponownego malowania, które przywróci budynkowi estetyczny wygląd, a warstwa ochronna pokrywająca konstrukcję zostanie dodatkowo wzmocniona. Samodzielna renowacja elewacji to dość skomplikowany proces, który przede wszystkim powinno się rozpocząć oceną obecnego stanu budynku; wraz z upływem lat powierzchnię ścian zaczynają pokrywać liczne zabrudzenia, a zmienne czynniki atmosferyczne przyczyniają się do powstawania różnego rodzaju pęknięć. Przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący przygotowania do samodzielnego malowania elewacji dla każdego, kto chce odnowić swój budynek. Dobre przygotowanie do pracy do podstawa, dlatego zobacz, o czym konkretnie powinieneś pamiętać, szykując się do renowacji domu.

Ocena stanu elewacji to pierwszy krok – na co zwrócić uwagę?

Na samym początku konieczna jest ocena stanu elewacji. W przypadku, gdy nie posiada ona żadnych wyraźnych uszkodzeń lub miejsc, gdzie wdarła się wilgoć, nie ma żadnego problemu i można przejść do dalszego etapu przygotowań. Inaczej jest w chwili, gdy pokrycie budynku jest pełne drobnych pęknięć, a struktura posiada ubytki; te jednak łatwo naprawić, stosując odpowiedni klej bądź zaprawę. W przypadku, gdy na powierzchni ścian znajduje się poprzednia farba, która po latach swojej świetności intensywnie się kruszy, należy całkowicie usunąć ją z powierzchni budynku. Aby skutecznie oczyścić elewację, można użyć ku temu myjki ciśnieniowej, stosując dodatkowo środek do zwalczania szkodliwych mikroorganizmów, takich jak grzyb i pleść. Następnie czas na nałożenie gruntu, który wyrówna chłonność całego podłoża. I gotowe – dom nadaje się do ponownego pomalowania.

Aby jednak wykonać wszystkie wymienione prace sprawnie, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Nieodłącznym elementem prac na wysokości jest sprawne rusztowanie. Rozwiązanie zapewnia wysoki komfort pracy, swobodę, a także większy poziom bezpieczeństwa niż klasyczna drabina. Na rynku możemy obecnie znaleźć szereg różnego rodzaju rusztowań, dlatego też wybór odpowiedniego modelu może stanowić kłopot dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z pracami na tych konstrukcjach. Malowanie elewacji to specyficzna praca, dlatego najlepiej sprawdzą się tu modele elewacyjne. Już dziś dowiedz się o nich więcej.

Jakie rusztowanie do malowania elewacji? Podpowiadamy!

Samodzielne malowanie elewacji z wykorzystaniem rusztowania to jedna z najwygodniejszych opcji. Wszystko ze względu na fakt, że rusztowanie umożliwia skuteczne, a przy tym precyzyjne malowanie elewacji, zwłaszcza gdy do czynienia mamy ze ścianami o naprawdę sporych rozmiarach. Dzięki odpowiedniemu rusztowaniu, malowanie elewacji jest nie tylko łatwe, lecz także bezpieczne. Rusztowania elewacyjne zdają się najlepszym, wyborem, zwłaszcza ze względu na prostotę konstrukcji. Składa się ono z powtarzalnych elementów na elewacji i wykorzystywane jest na każdym etapie realizacji projektu domu – w związku z tym będzie dobrym wyborem przy jego malowaniu. Zakup nie jest jednak taki prosty, jak może się wydawać; rynek pełen jest różnych typów rusztowań elewacyjnych, dlatego przed wyborem powinno się zwrócić uwagę na elementy takie jak maksymalne dopuszczalne obciążenie, wysokość rusztowania, rodzaje połączeń czy szerokość oraz długość pomostu. Przy pracach związanych z malowaniem elewacji i ewentualną konserwacją sprawdzić się mogą modele rusztowań ze strony AWEXsklep.rusztowania-drabiny.pl. Wybór jest spory, a specjaliści służą pomocą w doborze odpowiedniego typu rusztowania. Odświeżona elewacja jest w stanie nadać budynkowi zupełnie nowego charakteru, ciesząc oko na kolejne lata. Zanim jednak rozpoczniesz misję przywracania domowi dawnej świetności, zakup rusztowanie które pozwoli Ci na zachowanie odpowiedniej jakości i dokładności prac, jakie zamierzasz wykonać.

 Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi
Artykuł załadowany: 0.2826 sekundy