ZDZ
REKLAMAPatrz

W wakacje Bank Żywności w Olsztynie intensyfikuje działania na rzecz dożywiania dzieci, które w tym czasie nie mogą liczyć na posiłek w szkole. 

Jak wynika z raportu Poverty Watch, niemal 400 tys. dzieci w Polsce w 2023 roku żyło w rodzinach skrajnie ubogich. Natomiast ubóstwo relatywne dzieci wyniosło 980 tys. dzieci. Łącznie w ubóstwie skrajnym i relatywnym żyje zatem około 1,4 mln dzieci, a to w konsekwencji przyczynia się również do niedożywienia najmłodszych.

Bank Żywności w Olsztynie stara się wesprzeć organizacje, które zajmują się opieką i wychowaniem dzieci. Wśród odbiorców żywności są m.in.: Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi, Koło Dzieci Specjalnej Troski TPD Morąg, Fundacja Cel-Zmiana, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowcu, Nowomiejskie Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci „Błękitna Mila” i wiele, wiele innych. 

90 ton żywności za 2 mln złotych

– Od wielu lat pomagamy organizacjom, które wspierają i żywią dzieci, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy dzieci są pozbawione pełnowartościowych posiłków w szkołach, co szczególnie odbija się na dzieciach z rodzin ubogich – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka działu dystrybucji Banku Żywności w Olsztynie.Spośród 300 organizacji, które z nami współpracują, ponad połowa zajmuje się opieką i dożywianiem dzieci i to im w 2023 roku w okresie wakacyjnym przekazaliśmy 90 ton żywności o wartości niemal 2 mln zł. 

Warto dodać, że Bank Żywności w Olsztynie przez 6 lat brał udział w akcji "Napełniamy talerzyk", podczas której wsparli żywnościowo 54 tys. dzieci oraz akcji "Żółty Talerzyk", prowadzonej przez Kulczyk Foundation. 

Dlatego wraz z rozpoczęciem wakacji, Bank Żywności w Olsztynie zintensyfikował działania, które mają zabezpieczyć dzieci niemogące liczyć na regularne posiłki w szkole.

Jeśli chcesz nas wesprzeć w tych działaniach, to pomóż nam ufundować obiad dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Darowizny można przekazywać tutaj: https://olsztyn.bankizywnosci.pl/wsparcie-dzieci/ 

Artykuł sponsorowany.

REKLAMAgeodeta
Swojak
Artykuł załadowany: 0.3139 sekundy