ZDZ
REKLAMAprofi

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2024, 11:24 komentarzy 5
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) już wkrótce wystartuje w najważniejszych regatach w swoim życiu

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) już wkrótce wystartuje w najważniejszych regatach w swoim życiu (Fot. Szymon Sikora / PZŻ)

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) rozpoczęła kolejny blok treningowy w Marsylii. To właśnie tutaj już za 20 dni rozpoczną się żeglarskie zmagania w ramach najważniejszej imprezy sportowej na świecie, czyli Igrzysk Olimpijskich.

Agata wystartuje w niej po raz pierwszy w karierze. Jak jednak przekonuje Ambasadorka PGE Sailing Team Poland, stres jej nie paraliżuje.

- Jestem już doświadczoną zawodniczką, z sukcesami na koncie, ale oczywiście mam świadomość, że to będą zupełnie inne regaty niż każde mistrzostwa świata czy Europy. Wierzę jednak w proces i w ciężką pracę, którą wykonuję wraz z trenerem i całym sztabem. Robimy swoje, realizujemy założony plan, przygotowania przebiegają spokojnie, a na miejscu mamy świetne warunki do treningu. Marsylia przywitała nas silnym wiatrem, ale prognozy pokazują, że będzie pod tym względem bardzo różnorodnie, z czego bardzo się cieszę, bo to na pewno okazja by doszlifować kluczowe elementy w niemal każdych warunkach

– mówi Agata Barwińska cytowana przez social media Polskiego Związku Żeglarskiego.

W przygotowaniach Agacie pomaga koleżanka z kadry, także pochodząca z Iławy i wychowana sportowo w SSW MOS, Wiktoria Gołębiowska, która jest wymagającą sparingpartnerką.

Cykl przygotowawczy do najważniejszej imprezy sportowej na świecie to nie tylko treningi w Marsylii, ale też regaty. W czerwcu Agata Barwińska wystartowała w silnie obsadzonych zawodach Kieler Woche i zakończyła je zwycięstwem. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Agata Barwińska wygrała prestiżowe regaty Kieler Woche! Grad medali Polaków

- Dobrze było się sprawdzić z rywalkami w bezpośredniej walce w warunkach regatowych. Na pewno to zwycięstwo dodało mi wiary w siebie i podbudowało mój mental. To była taka wisienka na torcie całego okresu przygotowawczego. Miło jest wrócić na medalową ścieżkę. Radość radością, ale teraz już pełna koncentracja na najważniejszym starcie w mojej karierze. Po zgrupowaniu wracam do domu, do Iławy, by trochę odpocząć i nabrać świeżości. Potem tylko odbiór łódki i najważniejszy start w życiu! Trzymajcie kciuki

– mówi żeglarka SSW MOS Iława.

Agata Barwińska to zawodniczka ze ścisłej światowej czołówki w klasie ILCA 6. Jej pasmo sukcesów rozpoczęło się w 2020 roku, kiedy to w Gdańsku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Potem dwa razy zdobywała jeszcze tytuł mistrzyni Europy, była też wicemistrzynią świata.

Start w Marsylii, gdzie rozgrywane będą konkurencje żeglarskie Igrzysk Olimpijskich, będzie dla niej debiutem w najważniejszej imprezie sportowej na świecie. Zmagania w klasie ILCA6 rozpoczną się 1 sierpnia.

sport

red. zico, źródło: PZŻ

kontakt@infoilawa.pl

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
Swojak

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~54 5 6 dni temuocena: 100% 

  nawet dziewczyny na oczy w Iławie nie widziałam ale jestem z niej tak szalenie dumna! bardzo kibicuję i trzymam kciuki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 4 7 dni temu

  Czy aby TVP Sport nada transmisję z żeglarstwa? U nas wszystko może się teraz zdarzyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rynek stary 3 7 dni temuocena: 100% 

  Mam nadzieję że wszyscy żeglarze z Iławy trzymają kciuki za Agatę .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szczęśliwy 2 7 dni temuocena: 100% 

  Wieki talent przewidywania, a szczególnie intuicji to (75%) wyniku. Chciałbym widzieć pierwszą Mistrzynię Olimpijską z Iławy. Może się stanie, Agatko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4223 sekundy