REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
REKLAMABS Iława 2026
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2026, 10:49 komentarzy 3

(Fot. archiwum Straży Granicznej/zdjęcie ilustracyjne.)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia w branży produkcyjnej. 70 cudzoziemców pracowało nielegalnie. Wszyscy posiadali fikcyjne zaświadczenia o podjęciu studiów.

Funkcjonariusze sprawdzili legalność zatrudnienia w jednej z firm na terenie powiatu iławskiego. 

  • Zakończona 27 maja kontrola wykazała, że agencja pośrednictwa pracy z siedzibą w Kielcach wysłała do tutejszych zakładów produkcyjnych cudzoziemców bez odpowiednich dokumentów. 

g

- Pracownicy zza granicy posiadali fikcyjne zaświadczenia o podjęciu studiów. Pozwalało to pracodawcy na obejście przepisów w zakresie zatrudniania cudzoziemców

- mówi ppłk Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W rzeczywistości 60 obywateli Kolumbii, 8 Gwatemali oraz 2 Wenezueli pracowało bez zezwolenia na pracę. Wobec 35 osób wszczęto postępowania zobowiązujące ich do powrotu do swojego kraju. Natomiast pozostali cudzoziemcy zostali zastrzeżeni w systemach teleinformatycznych, celem wydania im decyzji powrotowych.

Przedsiębiorcy z Kielc za skierowanie do pracy cudzoziemców bez odpowiednich dokumentów grozi kara grzywny do 50 tys. zł.

Zaświadczenie o przyjęciu cudzoziemca na studia. Niestety, całkowicie fikcyjne...

REKLAMAgeodeta
REKLAMAMRÓWKA

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Dawid 3 4 dni temuocena: 87% 

    Jeszcze trochę poszukają to zwolnienia z IKEI będą odwołane :)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Fugy 2 3 dni temuocena: 100% 

    A to dla Polaków nie ma pracy? Od kiedy?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~gd 1 4 dni temuocena: 73% 

    Dokładnie. Sprawdzać wszystkich obcokrajowców. Ze wschodu również, a praca dla Polaków się znajdzie. Sanepid też może pomóc, bo to niemożliwe, aby ci wszyscy pracownicy i właściciele kebabów pracowali i funkcjonowali ze wszystkimi pozwoleniami.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmrówka 3
REKLAMAbako
Artykuł załadowany: 0.4818 sekundy