W hołdzie niezłomnym patriotom. Gmina Lubawa uczciła 106. rocznicę plebiscytu [fotorelacja]
28 czerwca 2026
Komentarzy 4
Gmina Lubawa obchodziła 106. rocznicę plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, organizując w poniedziałek, 22 czerwca, uroczyste obchody gminne. Wydarzenie miało na celu uczczenie pamięci o wydarzeniach z 11 lipca 1920 roku, kiedy to mieszkańcy lokalnych ziem plebiscytowych wykazali się niezłomnym patriotyzmem i opowiedzieli się za przyłączeniem do Polski.