REKLAMANieruchomości
REKLAMAPatrz

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2023, 13:34 komentarzy 9
Dawno walne zebranie członków stowarzyszenia IKS Jeziorak nie cieszyło się taką frekwencją. Do Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie przyszło blisko 50 osób, w tym zdecydowana większość z prawem do głosowania

Dawno walne zebranie członków stowarzyszenia IKS Jeziorak nie cieszyło się taką frekwencją. Do Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie przyszło blisko 50 osób, w tym zdecydowana większość z prawem do głosowania (Fot. Mateusz Partyga)

Wracamy jeszcze na chwilę do wczorajszego Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia IKS Jeziorak Iława, aby wyjaśnić jeszcze jedną ważną kwestię.

Walne w Jezioraku - zobacz zdjęcia (20.11.2023)

Ilość zdjęć 19

Spotkanie, do którego doszło w poniedziałek w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej w Iławie miało przede wszystkim za zadanie uzupełnienie wakatów w zarządzie jednego z największych klubów sportowych w Iławie i okolicach. Zadanie to zostało wykonane, Jeziorak ma pełen zarząd o czym informowaliśmy wczoraj w artykule: Jeziorak Iława ma nowy-„stary” zarząd. W CAL-u odbyły się wybory uzupełniające

Wracając do tego tematu chcieliśmy jeszcze wyjaśnić pewną kwestię. Podczas wczorajszego Walnego zapytaliśmy bowiem prezesa Tomasza Radziwilskiego, czy podtrzymuje swoją decyzję mówiącą o tym, że wraz z końcem roku 2023 przestanie pełnić funkcję sternika IKS. Taką informację przekazał niedawno w rozmowie z naszym portalem [przeczytaj całą rozmowę: Tomasz Radziwilski: „Od pierwszego dnia musiałem tłumaczyć, jak to się stało, że zostałem prezesem Jezioraka” [WYWIAD]].

Tomasz Radziwilski potwierdził, że w związku z sytuacją rodzinną (zostanie wkrótce tatą) rzeczywiście rozważał taką możliwość, jednak ostatecznie pozostanie na tym stanowisku do końca sezonu piłkarskiego 2023/24.

- Klub musi mieć prezesa, a nie pojawił się inny kandydat na to stanowisko. Postanowiłem więc, że będę pełnił tę funkcję do końca rozgrywek ligowych 2023/24 naszej drużyny piłkarskiej, a więc do czerwca przyszłego roku. Identyczną decyzję podjęli wszyscy członkowie zarządu, zatem w tym składzie będziemy działać co najmniej do końca sezonu – mówi nam Tomasz Radziwilski.

Poniedziałkowe Walne było ważne z tego powodu, że jeśli IKS Jeziorak nie potrafiłby wybrać/uzupełnić władz, to klubem zacząłby zarządzać kurator ustanowiony przez KRS.

- Jeśli kurator nie byłby w stanie przez pół roku stworzyć w danym stowarzyszeniu nowy zarząd, to takie stowarzyszenie zapewne zostałoby rozwiązane. To grozi w przypadku braku władz, także w klubie sportowym

– tłumaczy nam Andrzej Sobiech, były prezes Jezioraka, który dalej działa przy IKS, już w mniej oficjalnej formie. Choć to też się wkrótce zmieni...

- W związku z moją sytuacją rodzinną i nowymi obowiązkami, które się wkrótce pojawią, nie byłbym w stanie w pełni zarządzać Jeziorakiem w takim rozmiarze, jakbym chciał i jak należy. Najzwyczajniej w świecie – nie miałbym na wszystko czasu. Dlatego też cieszę się, że od początku nowego roku członkowie zarządu IKS pomogą mi w tej kwestii, wyręczając mnie w wielu działaniach. Mam tu na myśli m.in. Łukasza Zawłockiego czy Andrzeja Sobiecha, który z uwagi na doświadczenie na tym polu będzie pełnomocnikiem zarządu do spraw piłki seniorskiej – tłumaczy prezes Radziwilski.

IKS Jeziorak ma obecnie cztery sekcje: piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa stołowego i sztuk walki.

Sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

TEMATY sport
REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Separator 9 15 dni temuocena: 80% 

  Nawet rudy się pojawił, widać że musi mieć sporo czasu skoro się nie udało dostać do władzy xd może czas zgolić tę brodę bo zajeżdża jakimś młodym Leninem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misio Zbysio 8 15 dni temuocena: 100% 

  Prawdziwy Jeziorak zakończył działalność w 2014 roku, kiedy trenerem w lidze okręgowej był świętej pamięci Romek Bromberg, a później Tomek Wojewoda.Tradycje klubu (ale nie długi) przejął w 2014, założony w latach 90. ubiegłego stulecia ITR Iława. ITR zmienił później nazwę na ITS Jeziorak, a dopiero niedawno na IKS. Mimo wszelkich starań twórców odbudowy sportowej i wizerunkowej garstka aroganckich młokosów w krawacikach pokazała, że to ich prywatna firma, którą zaczęli zamieniać w korporację. Jeziorak nigdy nie miał tylu wrogów wewnątrz miasta, klubu, a także na zewnątrz. Czasami potrzebna jest pokora. Pycha kroczy przed upadkiem, a IV liga przed ligą okręgówką, bądź a–klasą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Perez 7 16 dni temuocena: 86% 

  wy Iławiaki na kazdego Burmistrza bedziecie narzekać. żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariola 6 16 dni temuocena: 26% 

  Jeszcze, żeby miasto chciało pomóc to by było dobrze. IKS Jeziorak niestety się nie liczy dla burmistrza i jego ekipy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jas 5 15 dni temuocena: 83% 

  W Iławie są też inne kluby sportowe, w których trenują setki osób. Jeziorak Iława nie jest pępkiem świata, ale na pewno najwięcej nasze miasto finansowo obciąża (spośród klubów sportowych). Proszę spojrzeć na wyniki sportowe: czym ten klub może się pochwalić? Jakie w ciągu ostatnich 5 lat odniósł sukcesy? A teraz proszę spojrzeć na inne kluby sportowe z naszego miasta, w których trenują np. wioślarze, karatecy, bokserzy, żeglarze, biegacze, pływacy itd.itp. Medali z mistrzostw polski jest na pęczki, z mistrzostw europy też parę się znajdzie, a i coś z mistrzostw świata wpadło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hejter kopaczewskiego 4 16 dni temuocena: 25% 

  kopaczewski musi odejść

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzejniki 3 16 dni temuocena: 100% 

  Tulwiański przyczajony za plecami, zupełnie jak wtedy gdy kolegów sprzedawał na komendzie. Handlowiec z plakatu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Misio Zbysio 2 14 dni temuocena: 100% 

  Wielką sztuką jest mając drugie miejsce na liście zrobić wynik 0,5 procenta. No mistrz kurła! Opaczność czuwa nad nami!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Separator 1 15 dni temuocena: 100% 

  Zostaw rudzielca w spokoju. On jeszcze w szoku że go ludzie nie wybrali do władzy xd rudzielców się koryto marzyło a tak został z plakatami i marzeniami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4642 sekundy