REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2024, 13:22 komentarzy 164
Jest pierwsza wymiana zdań pomiędzy kandydatami na burmistrza Iławy: Dawidem Kopaczewskim i Michałem Młotkiem.

Jest pierwsza wymiana zdań pomiędzy kandydatami na burmistrza Iławy: Dawidem Kopaczewskim i Michałem Młotkiem.

Kampania przed tegorocznymi wyborami samorządowymi oficjalnie się jeszcze nie rozpoczęła, ale prekampania rozgorzała na dobre. Jest pierwsza wymiana pomiędzy obecnym burmistrzem, Dawidem Kopaczewskim, a aktualnym przewodniczącym Rady Miejskiej w Iławie, Michałem Młotkiem. Obaj panowie to jak dotąd jedyni kandydaci, którzy oficjalnie potwierdzili zamiar ubiegania się o urząd burmistrza Iławy na następną kadencję.

Czy Dawid Kopaczewski wystartuje na burmistrza Iławy w nadchodzących wyborach? Złożył jednoznaczną deklarację - tak pisaliśmy w drugiej połowie września ubiegłego roku, informując o tym, że Dawid Kopaczewski będzie ubiegał się o reelekcję - kolejną kadencję na stanowisku burmistrza Iławy.

Pierwszy kontrkandydat oficjalnie potwierdził swoje plany startu przed Świętami.

Michał Młotek oficjalnie potwierdza: Będę ubiegać się o urząd Burmistrza Miasta Iławy - informowaliśmy w grudniu po tym, jak przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie poinformował o swoich wyborczych planach w skierowanym do iławian świąteczno-noworocznym liście.

Dawid Kopaczewski krytycznie odnosi się do tej kandydatury, określając ją "polityczną".

- Nie jest to dobra kandydatura, ponieważ jest to kandydatura polityczna, a w takich niedużych miastach jak Iława w moim przekonaniu mieszkańcy oczekują przede wszystkim burmistrza społecznego, obywatelskiego, który nie jest związany z żadną partią polityczną - tak powiedział Dawid Kopaczewski na antenie radia Eska Iława, odnosząc się do informacji o starcie Michała Młotka.

Nazwał też "niepokojącymi" doniesienia o tym, że były burmistrz, Adam Żyliński, w zbliżających się wyborach wystartuje z komitetu Michała Młotka na radnego.

Wątek ten obecny burmistrz rozwinął w tym tygodniu, podczas swojego internetowego spotkania z mieszkańcami. 

Co ciekawe, o Michała Młotka i Adama Żylińskiego pytał były radny klubu "Dla Iławy" (tego samego, do którego należy Michał Młotek), który niemal dokładnie rok temu złożył mandat radnego; wcześniej popadł w konflikt z klubowymi kolegami.

Panie Burmistrzu, pański kontrkandydat Michał Młotek publicznie zarzuca - może nie bezpośrednio, zawsze zachowawczo - że miasto jest brudne, że nie mamy przestrzeni do rozłożenia kocyka na trawniku, bo trawniki to łąki, a miejsce łąk jest za miastem. Jak Pan się do tego odniesie?

Pan Młotek tęskni za Iławą lat 90-tych, jak wiemy, Iławą rządził w tych latach burmistrz Żyliński. Dziwi mnie to, że przewodniczący tęskni za Iławą burmistrza, którego tak hejtował w poprzedniej kampanii wyborczej. Jak Pan skomentuje fakt, że Adam Żyliński może być obecny na listach w komitecie Michała Młotka?

To właśnie pytania byłego radnego w tej sprawie.

Tak odniósł się do niej Dawid Kopaczewski:

Jestem bardzo mocno zaskoczony tym sojuszem przeciwko mojej osobie, bo jeszcze do niedawna cała Platforma Obywatelska bardzo walczyła z panem Adamem Żylińskim. Starsi mieszkańcy, ale też pewni ci w moim wieku, dobrze pamiętają, co się działo kilka, kilkanaście lat temu, jak te stosunki przebiegały. Teraz, gdy słyszę, że pan Adam Żyliński popiera mojego kontrkandydata i - wszystko na to wskazuje - chyba będzie startował (do rady - przyp.red.) z jego listy, to jestem tym zaskoczony, zdumiony. Te środowiska ze sobą walczyły, a teraz [budują sojusz - przyp.red.] w imię walki politycznej ze mną, człowiekiem, który nie należy do żadnej partii. Jeżeli ktoś był tak wielkim przeciwnikiem, a teraz panowie zaczynają ze sobą współpracować, ja to mogę ocenić to tylko negatywnie.

Jak poinformował Dawid Kopaczewski, jest on już w trakcie tworzenia swojego komitetu wyborczego, który będzie apolityczny, niezwiązany z żadną partią polityczną.

- A to, co robi konkurencja, to niech robi - powiedział burmistrz. - Państwo to ocenicie, ja to też oceniam negatywnie.

Do sprawy odnosi się też Michał Młotek. 

Jak wynika z jego wypowiedzi, on również, chociaż rywal zarzuca mu upolitycznienie, wystartuje z własnego - obywatelskiego komitetu. Co prawda Michał Młotek należy do Platformy Obywatelskiej, ale w kampanii samorządowej nie będzie wykorzystywał barw partyjnych.

- Tak, zamierzam w najbliższych wyborach samorządowych ubiegać się o funkcję burmistrza Iławy. Będę startować z własnego komitetu obywatelskiego - jestem otwarty na współpracę z osobami z różnych środowisk, o różnych poglądach, także z osobami, z którymi w przeszłości się nie zgadzałem - deklaruje M. Młotek. - Ta współpraca jest szczególnie ważna teraz, bo trzeba nadać Iławie odpowiedniej dynamiki po ostatnich pięciu latach stagnacji.

- Mam gotowy dobry program, będę do niego przekonywać mieszkańców Iławy i na tym chcę się skoncentrować. Ocenianie - jeszcze przed merytoryczną dyskusją o przyszłości miasta - że ten czy inny kandydat jest zły, to po prostu brak pokory - odniósł się do słów obecnego burmistrza jego kontrkandydat.

Michał Młotek przypomniał też, że Dawid Kopaczewski w poprzedniej kampanii też nie uniknął politycznego akcentu.

- Ja nie neguję innych poglądów, natomiast takie "polityczne wycieczki" brzmią niewiarygodnie z ust lokalnego polityka, który znany jest ze swoich lewicowych poglądów, który ma kontakty z politykami lewicy, a chwilę przed ostatnimi wyborami korzystał nawet z wizerunkowego wsparcia Roberta Biedronia - skomentował Michał Młotek.

Ciekawi jesteśmy także Waszych opinii. Czy rzeczywiście dla lokalnych wyborców kwestia przynależności partyjnej kandydata lub jej braku jest tak istotna? Czy może na pierwszym planie powinny być pomysł na Iławę i wizja rozwoju miasta? 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

TEMATY Samorząd
REKLAMANAJLAK
Swojak

161Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Olo 161 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Tylko Młotek, a jak popiera go Żyliński to tym bardziej. Macie mój głos.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie do burmistrza 160 5 miesięcy temuocena: 100% 

  a kto zapłaci za akcję żebrania w/g pomysłu Owsiaka ? prąd, woda, sprzątanie, amortyzacja nowych foteli i inne, media ? Zbieracz Owsiak ? czy znowu jelenie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klasa 159 5 miesięcy temu

  Idiota

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a kiedy ? 158 6 miesięcy temuocena: 100% 

  a kiedy molo ? a kiedy fosa jak w Jokohamie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~? 157 6 miesięcy temuocena: 83% 

  a kiedy następne wizualizacje ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UM 156 6 miesięcy temuocena: 92% 

  Popytajcie w ratuszu jaka jest atmosfera. W radiu opowiada, jak to dziękuje nam urzędnikom za trud pracy, a w miejscu pracy jest koszmarnie. Nie tylko mieszkańcy czekają na zmiany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do wicher do wiatru 155 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Jedna kadencja w mieście i jedna w powiecie- idealnie, by teraz być burmistrzem. I nie zakłamuje rzeczywistości kłamczuszku, bo każdy widzi, że Młotek jest bardzo aktywnym radnym i tego mu nie odbierzesz. Szerokie kontakty i umiejestmosc rozmowy z różnymi środowiskami tez na plus. Iławo nie nabieraj się na kolejnego świeżaka bez kontaktów i znajomosci tematu. Tak się nabraliscie na obecnego burmistrza u nic wam to nie dało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiatr zmian 154 6 miesięcy temuocena: 62% 

  Wiatr do wichru - samo to, że od wielu lat radny powiatowy i miejski, a do tego polityk z koneksjami, gwarantuje dobrą współpracę z jednostkami na innych szczeblach, co może wiązać się z różnego rodzaju dotacjami i rozwojem miasta, a także znajomość tematu administracji szeroko pojętej to same plusy i o wiele lepsze niż wskoczenie na stołek laika. Szkoda, że tego nie rozumiesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wicher do wiatru 153 6 miesięcy temuocena: 46% 

  od wielu, wielu lat radny powiatowy i miejski ? . Wylicz osiągnięcia i sprawy załatwione dla Iławy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiatr zmian 152 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Zgadza się, dyktator jakich mało. Nigdy nie myślałem, że tak z utęsknieniem bedę wypatrywać Pana Młotka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~itd... 151 6 miesięcy temuocena: 100% 

  a kiedy stadion ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~na świętego Nigdy ? 150 6 miesięcy temuocena: 91% 

  a kiedy tężnia ? a kiedy Dom Weterana ? a kiedy Jagiełły ? a kiedy zasyfiały młyn ? a kiedy stare Miasto ? a kiedy wiadukty, albo tunele ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 149 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Ludzie nie chcą ani jednego ani drugiego.Muszą być inni kandydaci.Czekamy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koko 148 6 miesięcy temuocena: 25% 

  Jaki młyn..... taki burmistrz Jaki młotek , taki swąd jak z ziemniaczanki . Czemu tam nie zrobi spotkań z mieszkańcami? Czekamy na tsunami . Niech zmyje te szamba z iławskiej polityki .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 147 6 miesięcy temuocena: 33% 

  Będą jaja jak Młotek z Adamem będą aut - to jest mozliwe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wnioski 146 6 miesięcy temuocena: 71% 

  No i wszystko racja. Burmistrz zachował się okropnie. Żaden „nowy”,”swiezy”, bezpartyjny” i „menager” nie da Iławie tyle ile może dać aktualnie Młotek, który będzie wiedział gdzie uderzyć. Ma szerokie kontakty i tylko on właśnie przez to, że nie jest „bezpartyjny”, ale otwarty na wszystkich z jasnym przełożeniem na aktualne władze np. Wojewodztwa, ruszy na współpracę i to jest jedyna szansa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do kontr 145 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Hehehe. To poprosimy Dawida, kogoś z Pisu albo „świeżego”, „menagera” „tego trzeciego” z konfederacji. To z pewnością Iławie nie pomoże. Nie liczy się tu partia, tylko pracowitość i skuteczność, co pokazuje Młotek. Widzę, ze hejt przeciwników na Ciebie zadziałał. Szkoda. Pozdrawiam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kontr 144 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Ta ekipa raczej długo nie porządzi, więc argumentacja wnioska i jakiejś współpracy i załatwianiu z górą idzie się czochrać. Natomiast, przy całej sympatii do człowieka, smród od partii która firmuje będzie się za nim ciągnął. Coraz większy. Bo na tym bajzlu co już Polakom zafundowano się nie skończy. Nie da się tkwić w gnojowce i nie przesiąknąć jej woniami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tttttt 143 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Od dawna było widać, co będzie.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bez-radny 142 6 miesięcy temuocena: 40% 

  Burmistrz powinien zacząć kolejno prezentować program ale językiem naszym, nie tekstami niezrozumiałymi dla Iławian, inaczej mówiąc, prostym językiem, tzn. chłopskim. Ponadto, nie zamawiając spotkania , niech chodzi po Iławie sam, w czasie kiedy są po pracy, ale i przed południem. Wtenczas z pewnością trafi na mieszkancaów, ktorzy go znają, a jeśli nie, to się sam przedstawi dlaczego tu przyszedł. Jest sporo czasu. Natomiast jego obecność się lotem błyskawicy rozchodzi. Może nawet dać znać w jakim okręgu się znajdzie. Zupełnie co innego organizować spotkania w sali a co innego na wolnym powietrzu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zawiedziony 141 6 miesięcy temuocena: 88% 

  A po co? Dzień, w którym wyleci z ratusza będzie najpiękniejszym dniem w tym roku i najpiękniejszym w całej nadchodzącej 5 latce. Czas na Młotka - facet ma liczne kontakty i układy, jak choćby obecny wice wojewoda Mateusz Szauer, a to zwiastuje kasę i rozwój miasta. DK nie ma nic i nikogo, niby otwarty a w rzeczywistości sama jego wypowiedź świadczy o małości i mściwości człowieka. Nie chcę takiego burmistrza nigdy więcej. Choćby tańczył po chodnikach, mnie już nie przekona.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młotek już to robi 140 6 miesięcy temuocena: 80% 

  No przecież Młotek to robi. Zapowiedział, ze cały styczeń w weekendy będzie się spotykał na ulicach miasta z mieszkańcami. Ups… Dawid znowu skrytykuje?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 139 6 miesięcy temuocena: 29% 

  Młotek błądzi : Żyliński będzie go tylko obciążał ,nie bierze się słusznie przegranych do komitetu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z Iławy 138 6 miesięcy temuocena: 43% 

  Może w końcu PiS kogoś wystawi z Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 137 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Tragedia. Oni już swoje zrobili i nigdy niech nie wracają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 136 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Menadzierem i bez kursów, to każden rolnik jest, jak handluje wypasionymi bykami, świniami a kupuje za to samochody dla całej rodziny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~za młodymi 135 6 miesięcy temuocena: 84% 

  Burmistrz sam nic nie zaprezentował a wszystkich dookoła krytykuje!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fotograf 134 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Teraz każdy jak chce coś zrobić to musi pytać o zgodę burmistrza! Czy to mu odpowiada? Czy pasuje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda 133 6 miesięcy temuocena: 53% 

  Oboje się nie nadają na to stanowisko.Potrzebny ktoś nowy nie upolityczniony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sztylet ma rację 132 6 miesięcy temuocena: 81% 

  „Nowy”, „niupolityczniony”, „swiezy”, „bez układów”, UWAGA nowy chwyt kampanijny - „manager”- i nabierzesz się na to? Przecież Dawid taki miał być? Musi być ktoś z zapleczem, ktoś kto będzie wiedział, w które drzwi uderzyć, z kim porozmawiac, gdzie lobbować na rzecz Iławy. „Świeżakom, managerom, bezpartyjnym, nieuwikłanym, sprzątającym po poprzedniku itp.” już dziękujemy, ostatnie lat pokazało co z tego wychodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bałem się Kaw! 131 6 miesięcy temuocena: 85% 

  Burmistrz oburzony, że ktoś startuje na te stanowisko... Co za gość. Ciekawe czy jak będą kolejni kandydaci, to też będzie oburzony, że ktoś z nim ośmiela się kandydować. Typek śliski jest...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 130 6 miesięcy temuocena: 84% 

  Zróbmy przedwstępne głosowanie kto za panem Młotkiem łapka w górę kto za obecnym Burmistrzem łapka w dół.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Flip 129 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Żaden z nich jeden i drugi reprezentuje KO czyli Tfuska tęczowych czerwonych zielonych buraków hołowniów zorganizowaną grupę przestępczą działającą na szkodę Polski i Polaków, a robiąc dobrze niemcom .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 128 6 miesięcy temuocena: 79% 

  Doradzam spokój.. Dawid lubi się sądzić.. i z zachwytem później opowiadać o tym na fejsie. Pewny swoich dokonań , szanujący powagę urzędu nie kieruje spraw do Sądu tylko dlatego, że mieszkaniec ma prawo do swojego zdania o burmistrzu. Z naszym jest inaczej, urazona duma podpowiada głupie pomysły.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 127 6 miesięcy temuocena: 31% 

  Tylko Dawid,to pewne!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sztylet 126 6 miesięcy temuocena: 20% 

  Na bank! Pisowcy jesli nie będą mieć na kogoś znanego z Iławy głosować, to patrzą dziś na Kopaczewskiego. Dla mnie to jest ciekawe... zjawisko nadprzyrodzone.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Racja Sztylet 125 6 miesięcy temuocena: 87% 

  No i wlasnie dlatego Burmistrz tak postąpił, by osłabić Młotka. Swoją droga typowo nie? Masz spokojnego, rzeczowego kandydata, który ma pomysł na Iławie i kampanie, co jak mówi chce zaprezentować, a kompania hejtu i nienawiści ze strony przeciwników: Dawida, Pisu i Konfederacji, robi robotę i wrażenie ma mieszkańcach Iławy. To smutne, ze skończymy z kolejnym „nowym”, „niezależnym”, „świeżym”, „bezpartyjnym”,”bez układów”, UWAGA MODNE SŁOWO - „managerem”, ale znowu nic nie wnoszącym do Iławy burmistrzem. Iławo serio? Dacie się nabrać na te przymiotniki?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 124 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Tonący brzytwy się trzyma, mam na myśli Burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda 123 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Nareszcie pokazał się w całej okazałości zakłamany człowiek. Niby serdeczny, uśmiechnięty, taki dobry kumpel, a w rzeczywistości człowiek, który leczy swoje kompleksy krzywdząc innych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dejw 122 6 miesięcy temuocena: 88% 

  Jaka tą nareacje przypomina? Nie tej tak znienawidzonej partii? Podziały, wypowiedzi w stylu negatywnie oceniam. On umacniania swoich wyznawców, kto ma inne zdanie jest przeciw mnie i zdrowemu rozsądkowi. Pan Burmistrz arbitralnie niczym prezes stwierdził, że kandydat, który należy do jakieś partii politycznej jest zły. Z tym już nie można dyskutować, to jest fakt. Pycha kroczy przed upadkiem. Można by powiedzieć, że się pogubił, ale on zawsze taki był, tylko udaje przesympatycznego chłopaka. Małostkowość, mściwy, z rozbuchanym ego, w swoim mniemaniu nieomylny. Choć ryzykownie tak pisać, bo zaraz narzuci nareacje, że on też popełniał błędy. Jarek jednak wielu inspiruje, autokratów...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swój 121 6 miesięcy temuocena: 26% 

  Daj Pan Dawid spokój - milcz nie odpowiadaj pacanom, to tWÓJ błąd. Zasada: MILCZENIE ZŁOTEM! ZRÓB TO OD DZIŚ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ubawiony 120 6 miesięcy temuocena: 69% 

  A DK siedzi przed kompem i wszystkie komentarze zgłasza do moderacji. Ha, ha, ha. Bawię się wybornie. Nie śpij Dawidzie, nie śpij... Przegrana blisko...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Moderator 119 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Można od Was uzyskać informację na jakiej podstawie posty są usuwane? Pytanie do moderatora portalu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Słabo wyszło Burmistrzu 118 6 miesięcy temuocena: 81% 

  Ale Dawidzie rozpętałeś burzę. Mam ciary żenady. Serio. Jak czytam ten czysty hejt na Młotka, zwłaszcza na fb, to mi żal, że przez dziecinne, szczeniackie i miałkie zaczepki Kopaczewskiego, PiS i konfederacja i zwolennicy Dawida wylewają teraz na Młotka pomyje. Jakie tam są argumenty… żadne. Czysty hejt. Tak kończysz burmistrzu? No bo to chyba już koniec. Serio żenada. Przykre. Tak po ludzku słabe. Czy Mlotek gdzieś, tak jak Ty w rodio, uderzył w Ciebie? Skrytykował Twój start? Bo co? Bo są plotki, ze ktoś tam jest na listach, których jeszcze nikt nie widział.? Ble

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cierpliwy 117 6 miesięcy temuocena: 74% 

  Bo to tylko potrafi. Zwróć uwagę, niemal każdy komentarz zgłoszony do moderacji. Żart. Bawi to strasznie. Nie mogę się doczekać, gdy przyjdzie moment w którym opuści podwoje ratusza raz na zawsze. Mało tego, zadarł ze wszystkimi, jest skończony. Pycha kroczy przed upadkiem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 116 6 miesięcy temuocena: 73% 

  Ktokolwiek podpowiedział ten ruch Kopaczewskiemu w domyśle widzi jego przegraną. Rozczarował mnie burmistrz takim postępowaniem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 115 6 miesięcy temuocena: 30% 

  I tak wygra Dawid Kopaczewski ,a Wy możecie sobie pisać ,pisać itd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zakład? 114 6 miesięcy temuocena: 80% 

  A założysz się? Przegra..Zbyt dużo ludzi ma go serdecznie dość.. i nie mam tu na myśli lokalnych polityków. Zwykli mieszkańcy zawiedli się.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 113 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Rozbuchanemu ego Kopaczewskiego mówię NIE!Aparatczykowi Młotkowi mówię NIE!Czekam na pracowitego,skutecznego menagera .Doświadczenie samorządowe mile widziane.Mówię TAK!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bajarz nie bojar 112 6 miesięcy temuocena: 50% 

  „Nowy”, „swiezy”, „bezpartyjny”, „manager”…..”manager” - widzę nowe trendy w nabierania ludzi w Iławie. Bajki opowiadasz. Trzeba konkretnego kandydata, ze znajomościami, by teraz do Iławy kasa płynęła. Weź sobie te świeżakiem, menagery, bezpartyjne daj do innego miasta. U nas trzeba działać, z kimś kto ma przełożenie na władzę. Menager… pfi, do samorządu, gdzie trzeba wiedzieć jak tańczyć i z kim. Miasto to nie firma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 111 6 miesięcy temuocena: 43% 

  I takiego kandydata nam potrzeba, w punkt. Miasto to w pewnym sensie przedsiębiorstwo i dlatego jest potrzebny menager. Nie widzę na tym stanowisku nauczycieli, partyjniaków co to nigdy nie zarobili ani złotówki dzięki swojej przesiębiorczości i tym podobnych. Ale nie może to też być jakiś lokalny bogacz bo wiadomo, zaraz zacznie się ustawianie wszystkiego pod siebie. Poprzeczka ustawiona wysoko, obawiam się, że wyjdzie jak zwykle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 110 6 miesięcy temuocena: 89% 

  Niech zgadnę. Pan z rogami z konfederacji zaraz się ogłosi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiem 109 6 miesięcy temuocena: 32% 

  Spokojnie,za chwilę wystrzeli kandydat prawdziwie niezależny...I co wtedy zrobią chłopcy Młotek i Kopaczewski?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~UM 108 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Kopaczewski może spać spokojnie. Zrobił sobie za kasę podatników uprawnienia do rad nadzorczych, więc miękkie lądowanie ma zagwarantowane. Nie stanie mu się wielka krzywda w przypadku przegranej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 107 6 miesięcy temuocena: 72% 

  Samorządowcy nie muszą się kochać, muszą umieć ze sobą współpracować ! Władza wbrew pozorom to ciężar, który w połączeniu z narcystycznymi cechami charakteru stanowi mieszankę wybuchową. Burmistrz odpalił, dość nierozsądnie. Po co ? Zburzył tym samym ostatnie resztki pozytywnego wizerunku. To był poważny błąd, który go pogrąży. Iława nie chce już burmistrza Kopaczewskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zagłodzony politycznie 106 6 miesięcy temuocena: 47% 

  A czy ktoś z iławskiego PiS-u ma w sobie moc, by zostać burmistrzem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ruda 105 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Iławski PiS jest wewnętrznie skłócony. Każdy rozgrywa swoje interesy, a nie liczy się z dobrem publicznym. Jedyny, który działa pro publico bono to Pan Henryk Witkowski, ale odsunięto go na margines. Nie ma z ich strony kandydata, który byłby w stanie sprostać zadaniu bycia burmistrzem. Wielka szkoda, bo Iławie potrzebny jest uczciwy, szlachetny i prawicowy włodarz, jednoczący społeczeństwo. Panie Rykaczewski, panie Jackowski, czas na oczyszczające zmiany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zagłodzony politycznie 104 6 miesięcy temuocena: 50% 

  do "Gangstera" - ...kota? Jaki kot?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gangster 103 6 miesięcy temuocena: 36% 

  Po co, żeby sądy i inne instytucje wykonywały tylko polecenia kota.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 102 6 miesięcy temuocena: 87% 

  Iławie życzę owocnej, merytorycznej ale i emocjonującej kampanii, bogatej palety kandydatów i kandydatek, z różnych środowisk. To dobrze, że jest antagonizm na wstępie, napięcie, to napędzi zainteresowanie społeczne i wysoką frekwencję. Oby przełożyło się to na poważne dyskusje o strategii dla miasta na te pędzące rollercoasterem czasy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hejterzy 101 6 miesięcy temuocena: 39% 

  A co To za hejt na Kopaczewskiego? Ale oni muszą się bać, że tak go umniejszają z każdej strony. Czyli nie mają się czym pochwalić, muszą człowieka błotem obrzucić, żeby szanse wyrównać. I tak od 5 lat, bo przecież wszyscy wiedzieli, że Młotek nie może przeboleć wygranej Kopaczewskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barman 100 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Dawid już się nie ośmieszaj tymi wpisami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hejterzy są po obu stronach 99 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Lol, kto tu kogo umniejsza. Kopaczewski zamiast pokazać jaki ma pomysł na miasto (choć wiemy, że nie ma żadnego) to pierwsze co zrobił, to personalnie wali w Młotka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Władza 98 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Trzeba było takiej nijakiej kadencji Kopaczewskiego, żeby wbrew pozorom docenić poprzedników. Nie każde decyzje były słuszne, ale Iława rozwijała się. Dziś każe nam się cieszyć z kartoników , na których skreślono jakieś cyfry i zero konkretów, a miasto zamiera pod wieloma wątkami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oj Ola 97 6 miesięcy temuocena: 67% 

  nie każdy może być tak oczaskany jak ty , żeby wierzyć w kartony

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 96 6 miesięcy temuocena: 27% 

  A może naucz się czytać, to zrozumiesz te kartoniki :) Ja je rozumiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jest moc 95 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Czy ja dobrze rozumiem? To od dziś każdy potencjalny kandydat ma pytać o zgodę i opinie Kopaczewskiego czy jest godzien powalczyć o głos wyborców? No Panie burmistrzu odleciałeś i to mocno. Pychą trąca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie rozumiesz 94 6 miesięcy temuocena: 19% 

  Nie, żle rozumiesz, dlatego naucz się czytać ze zrozumieniem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piast 93 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Trzeba umieć się dogadać, schować urazy daleko , nie można być mściwym jeśli myśli się z szacunkiem o mieszkańcach i korzyściach dla naszego miasta. Współpraca przede wszystkim. Niestety nasz burmistrz względnie nie dogaduję z nikim poza swoim odbiciem w lustrze. Uważa się za najmądrzejszego, najlepszego co Iławę spotkało. A czy mieszkańcy myślą podobnie ? To się okaże w kwietniu. Mój głos stracił.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 92 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Hehe. Sugerujesz, że DK nie mówi tego, co ma w głowie? Jeśli jednak tak jest to wystarczy posłuchać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do hehehe 91 6 miesięcy temuocena: 70% 

  To widać po nim. On jest zakochany we własnym mówieniu, widziałeś kiedyś sesje rm? Przemądrzały i rozwlekający każde zdanie, żeby zamęczyć słuchacza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehehe 90 6 miesięcy temuocena: 26% 

  A ty od kiedy jesteś w jego głowie, że wiesz, co człowiek o sobie myśli. Chyba mierzysz innych swoją miarą hehehe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 89 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Żaden z nich.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ula 88 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Jestem zdumiona i zniesmaczona atakiem burmistrza. Uważałam, że ma klasę, jest inny od reszty tego politycznego bagna. Niestety wdepnął po same pachy, świadczy to o pewnej nerwowości i chyba zaczyna docierać, że przegra. Niestety/ stety mieszkańcy dość jasno deklarują, że nie dadzą się ponownie nabrać na ckliwe popisy Kopaczewskiego. Kiedy brakuje dobrych argumentów, wróg stosuje atak i tak można podsumować zachowanie burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k.k 87 6 miesięcy temuocena: 67% 

  Kiedyś w Iławie to piło sie gorące piwo z młotkiem (50 gr wódki do kufla)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były Uczeń stolarni Pana H 86 6 miesięcy temuocena: 68% 

  Pan Żyliński to najgorsze co mogło się przydarzyć Iławie! Pamiętam lata jak z lokalnym wyzyskiwaczem od produkcji drzwi Panem H. Omawiali tematy póznymi wieczorami w stolarni obok wysypiska...........TRAGEDIA!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maryśka 85 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Co za sensacją?!?!? Teraz komentarze zamieniają się w plotkarskie bzdety. Żenada były uczniu z wieczornej zmiany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 84 6 miesięcy temuocena: 78% 

  Żylińskiemu trzeba podziękować , tak ak on podziękował wyborcom w obecnej kadencji. Obraził się i zabrał zabawki. Dziękujemy i nie wracaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ovidom 83 6 miesięcy temuocena: 73% 

  I co ta rzekoma niezależność burmistrza nam dała? Nikt się z nim nie liczy. Okoliczne miasta już dawno nam odjechały...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~B. 82 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Liczy, liczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Młotkowy 81 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Oj jak boli doopka burmistrza, że wszyscy ale to dosłownie wszyscy są w stanie się porozumieć i dogadać byleby tylko wylać internetowego burmistrza z ratusza. Przez kupę czasu odcinał kupony po poprzedniku, informował nas o "pracowitym" tygodniu czyli z kim się spotkał i komu rączkę uściskał, poobstawiał się kolesiami dookoła, a to o wiele gorsze niż ta przynależność partyjna. Młotkiem wytłuczemy nową przyszłość Iławy! Wiosno przybywaj!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gwóźdź 80 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Chłopie trochę odleciałeś xD Ale też masz sporo racji, DK to już wszyscy mają dosyć nawet w urzędzie miasta, ale ciiichooo, bo jeszcze pozwalnia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pokemonik 79 6 miesięcy temuocena: 79% 

  gonic pisuarów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jamroży 78 6 miesięcy temuocena: 60% 

  Zgadzam się z obecnym burmistrzem. Koalicja Pana Adama z Michałem Młotkiem jest dziwna widząc walki jakie prowadzili. Ale to przecież polityka to jest qr.. A która idzie z tym który więcej zapłaci.Więc może jednak nie dziwmy się.Od kilkunastu lat nie ma apolitycznych kandydatów,pomimo że zawsze żaden niby nie należał do żadnej partii.Dla Pana Michała szacunku, że nie wypiera się swojej przynależności.Pan Dawid niech nie opowiada farmazonów o apolitycznosci.Wszyscy widzieli jak zapraszał pan polityków lewicy. Fotografowal się z nimi i niesamowicie lobbował. Więc niech Pan się nie ośmiesza.Ogólnie Pan Dawid zawiódł bardzo wiele osób okazując się nikim innym tylko politykiem bez legitymacji.Miało być inaczej no i było lewacko, z pogardą dla innych poglądów. Typ ja wszystko wiem najlepiej więc wasze zdanie się nie liczy.Co do drugiej kandydatury to też nie najlepsza ale z dwojga złego Michał.Oczywiście to moje osobiste zdanie.Dla mnie najlepszym burmistrzem był Adam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~apsik 77 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Przestań roztaczać fałszywy obraz sytuacji. Burmistrz miał 5 lat na to, żeby zbudować swoją pozycję. A kampanię zaczyna od atakowania Młotka. To o czymś świadczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad Podleśne 76 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Dawidku, to proszę pochwal się ilu sensownych pracowników ratusza odeszło za Twojej kadencji? Ratusz nigdy wcześniej nie ogłaszał tylu konkursów na pracowników jak za Twoich rządów. Ludzie mieli Cię po prostu dość. I ten Twój obraz nieskazitelnego człowieka to fikcja. Ten kto miał okazję Cię trochę lepiej poznać to wie, że nie warto Ci ufać...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xbox 75 6 miesięcy temuocena: 64% 

  zatrudnił wielu swoich, dlatego taki strach jest teraz i stąd tyle jadu w kierunku Młotka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tvn 24 74 6 miesięcy temuocena: 70% 

  zatrudnił kaskę a kaski ni ma .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bobas 73 6 miesięcy temuocena: 77% 

  Dawidku, ja też jestem Tobą zaskoczony. Jedno mówisz robiąc drugie i sam tworzysz swoje gierki. Żal było na to patrzeć przez ostatnie 5 lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pisuar 72 6 miesięcy temuocena: 65% 

  Oj, tracisz dużo Dawidku taką postawą...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~burak lech 71 6 miesięcy temuocena: 50% 

  komsomolcom spod tęczowej gwiazdy urrraaaaaaaaa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kampanijne gierki konfederacji 70 6 miesięcy temuocena: 39% 

  No już dobrze, dobrze konfederaci. Zaraz ogłosicie swojego kandydata i będziecie piać, ze to ten trzeci i jedyny. Wiadomo, ze swoim jadem gracie na to. Tak będzie trzeci, jak piec lat temu tym trzecim między Żuchowskim i Żylinskim był Kopaczewski i Iława się nabrała. Nabierze się teraz na świeżość i „tego trzeciego” z Pisu czy konfederacji. Czekamy na tego cudownego. Werble.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzieniś 69 6 miesięcy temuocena: 63% 

  Konfederacja zdobędzie ziobro mandatów do rady. Mnie zastanawia coś innego. Dlaczego widać wsparcie Konfy dla obecnego burmistrza? Co sobie obiecali? Kto jest ojcem tego przymierza?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do werblisty werblującego 68 6 miesięcy temuocena: 90% 

  werbluj , ale nie fałszuj , bo uszy bolą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Galowy 67 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Swietna propozycja.Mam pomysła ...Ferdek kiepski by tego nie wymyślił...Proponuje załady bukmacherskie.Przynajmniej ktoś z Iławy się wzbogaci na tych idiotach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podatnik 66 6 miesięcy temuocena: 71% 

  //// panie Kopaczewski miej pan HONOR i nie wdawaj sie w zadne dyskusje i swoje wywody jak to mieszkancy pana kochaja bo jest pan Skonczony w opini mieszkancow i bedzie to sromotna porazka twojej osoby w wyborach z kazdym kandydatem na ten stolek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 65 6 miesięcy temuocena: 55% 

  Co prawda Michał Młotek należy do Platformy Obywatelskiej, ale w kampanii samorządowej nie będzie wykorzystywał barw partyjnych. Czyli co? Na cza wyborów zawiesi legitymację a potem znowu będzie robił, co mu każe PO? Gdzie tu logika? gdzie tu ta apolityczność? Poza tym obserwuję pana burmistrza i widzę, że się dogaduje z każdym środowiskiem, lewicą, PiS, PSL, jeśli może coś dobrego tym zrobić dla Iławy, dostać jakieś środki. Dla mnie ważne, że żaden klub polityczny nie może na niego wpłynąć bo przecież do żadnego nie należy. A pan Młotek będzie realizował interes PO, nawet jeśli mówi że tworzy swój obywatelski komitet.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do odklejonych 64 6 miesięcy temuocena: 62% 

  Marcin jakie sukcesy? Wydrukowane dyplomy i bony? Wiesz za jakie sukcesy on te pierwsze miejsca i rankingi wygrywał? Bo ja nie wiem. Może coś konkretnego ale bez pandemii, wojny i drożyzny bo Iława nie jest jedynym miastem które tak ma

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kartony co kawałek 63 6 miesięcy temuocena: 59% 

  a gdzie karton z psim wybiegiem ? a gdzie karton z zakupionym zasyfiałym młynem ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Marcina 62 6 miesięcy temuocena: 70% 

  Gościu powtarzasz się. Ale w jednym masz rację - kartonowe sukcesy kartonowego burmistrza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 61 6 miesięcy temuocena: 45% 

  A po co tak odejmujesz tym kartonowym sukcesom? Dobrze, że pokazuje ludziom, że działa. Dla mnie to konkret. Miliony to więcej niż mój sen o Iławie. Widac kogoś to boli. Dla mnie te miliony znaczą dużo, bo dzięki nim zrobi coś dla ludzi. A kto powiedział, że każdego w pierścień pocałuje? Widzę, że umie zadbać o środki i nie patrzy, czy ktoś z PISu czy lewicy. Moim skromnym zdaniem koles, ktory najpierw hejtował Żylińskiego, a teraz idzie z nim ramię w ramię po stołek, to jest własnie ktoś, kto caujem kazdego w pierścień, byle dostac swoje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Marcina 60 6 miesięcy temuocena: 59% 

  Co to jest za argument, że może dogadać się z każdym, byle by dostać jakieś środki? Właśnie lepszy jest gość, który nie ukrywa swoich poglądów, od gościa, który pocałuje każdy pierścień, byleby móc zrobić sobie na fejsika zdjęcie z kartonowym czekiem. A i też bez przesady, jakichś niebotycznych pieniędzy Kopaczewski do Iławy nie sprowadził.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 59 6 miesięcy temuocena: 44% 

  Tylko jeden kandydat- Pan Dawid Kopaczewski. Proszę o kciuki w górę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~friko i koko 58 6 miesięcy temuocena: 19% 

  Już się żrą....Proponuje pojedynek na placu Starego Miasta np. na kopie W Końcu to nasi rycerze. Trzeba jeszcze jucznych koni. Na konie proponuje..... dla Młotka -Zylińskiego a dla Kopaczewsiego -Biedronia.Konie juczne czystej krwi iławskiej.My Iławiacy pojedynek przyjmiemy z pokorą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~13 57 6 miesięcy temuocena: 69% 

  To Dawidek zaczyna i się żre. Tak wygrał z Żylinskim. W sumie nie ma nic innego do zaoferowania. Młotek fajnie odpowiedział.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sekretarz PZPR 56 6 miesięcy temuocena: 30% 

  LUDZIE! PRZECIEŻ ONI NA TYM SAMYM KONIU GALOPUJĄ DO STAJNI PO FUTER.MAJĄ JOTA W JOTĘ TE SAME ZAŁOŻENIA TYLKO INNYM JĘZYKIEM MÓWIĄ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 55 6 miesięcy temuocena: 42% 

  Smutne to bedzie, jak nastana rzady Mlotka, radnej J. i jego kolegow co chodza po ilawie po imprezach i nocami robia fotki, zeby tylko udowodnic ludziom, ze miasto jest brudne. Mysle ze skoro burmistrz krytykuje Młotka to wie co robi. W koncu wspolpracowal z nim i jego ludzmi przez te lata i wie do czego sa zdolni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ratusz 54 6 miesięcy temuocena: 71% 

  Dawid oszczędz iławę przed sobą i te tabliczki z milionami to takie smutne i puste

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Huzia na Józia! 53 6 miesięcy temuocena: 53% 

  Młotek bądź twardy! Rób swoje! Kopaczewski, Konfederacja i PiS ostro będą w ciebie walić! W sumie już to robią przy okazji kazdego artykułu, wzmianki o tobie. Jesteś najmocniejszym kandydatem, działasz spokojnie, rzeczowo i merytorycznie i zrobią wszystko, by cię zdetronizować. Powodzenia! Nie zazdroszczę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~co tu się dzieje 52 6 miesięcy temuocena: 47% 

  Przeciez to Mlotek i jeg radni walą w burmistrza od 5 lat o wszystko, kazdy papierek na chodniku. Naprawde ktos kupuje te ściemę, że burmistrz w nich wali? Dla mnie to mówi szczerze co myśli i nie daje sobie ściemy wciskać o jakieś bezpartyjności.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bałem się kaw do ~Huzia na Józia! 51 6 miesięcy temuocena: 56% 

  Widać to już w komentarzach na Facebook.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji