REKLAMAzoomi
REKLAMAZielona aleja

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2024, 16:31 komentarzy 1
Patryk Duński (Arrachion Iława, w środku) w towarzystwie dwóch legend polskiego MMA, Michała Materli (z lewej) i Mameda Chalidowa (z prawej). Tu podczas obozu treningowego w Zakopanem

Patryk Duński (Arrachion Iława, w środku) w towarzystwie dwóch legend polskiego MMA, Michała Materli (z lewej) i Mameda Chalidowa (z prawej). Tu podczas obozu treningowego w Zakopanem (Fot. archiwum Patryka Duńskiego)

W najbliższy piątek w Skierniewicach odbędzie się 43. gala mieszanych sztuk walki federacji Babilon. W jej trakcie zobaczymy najlepszego zawodnika Arrachiona Iława, Patryka Duńskiego. Sprawdziliśmy u źródła, w jakiej formie jest obecnie popularny „Chudy”.

W sobotę w Iławie odbyła się pierwsza od 10 lat gala MMA i boksu. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: Pełna hala, zwycięstwa Arrachiona! Gala FSC 8 Iława Fight Night udana w 100%! [ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]

Patryk Duński galę tę oglądał z perspektywy… komentatora. Zawodnik iławskiego klubu wcielił się właśnie w tę rolę, a jego głos relacjonujący zdarzenia w oktagonie mogli usłyszeć widzowie śledzący na żywo transmisję wideo w internecie.

Początkowo plan był jednak inny – tego dnia Duński miał walczyć w Lubinie podczas 53. gali mieszanych sztuk walki organizowanej przed federację Fight Exclusive Night, z którą ma aktywny kontrakt. Jego rywalem miał być Maksim Grabovich. Ta walka jednak nie odbyła się, gdyż Ukrainiec doznał kontuzji. Więcej tu: MMA. Walka Patryka Duńskiego na FEN #53 odwołana! Jest jednak alternatywa

Na szczęście, czas poświęcony przez iławianina na przygotowania do tej walki nie pójdzie na marne.

FEN porozumiał się z inną organizacją, Babilon MMA, i to właśnie w niej stoczy najbliższy pojedynek popularny „Chudy”.

„Nowy polsko-brazylijski co-main event gali Babilon MMA 43 w Skierniewicach! „Jacarezinho” zmierzy się w nim z zawodnikiem wypożyczonym z FEN - walka możliwa dzięki dobrej relacji z prezesem Jakubem Borowiczem"

- poinformowała wówczas federacja Babilon.

Zatem kolejnym pojedynkiem Duńskiego będzie walka w Skierniewicach. Dojdzie do niej w najbliższy piątek 22 marca, a więc niecały tydzień po planowanym, niedoszłym pojedynku z Ukraińcem Maksimem Grabovichem.

Przeciwnikiem zawodnika z Iławy będzie Fabiano Silva, który dotychczas brał udział w aż 49 walkach zawodowych. Bilans Brazylijczyka noszącego pseudonim "Jacarezinho" to 34 zwycięstwa, 14 porażek i 1 remis. Z kolei rekord Duńskiego wynosi 10 wygranych – 6 porażek - 1 remis.

"Nowy rywal, nowa organizacja, nowa data, ale cel ten sam – ZWYCIĘSTWO!!!"

- napisał iławianin w swoich social mediach.

Wczoraj (wtorek 19 marca) skontaktowaliśmy się z fighterem Arrachiona, aby porozmawiać o najbliższej walce. Iławianin zdaje sobie sprawę, z jak doświadczonym rywalem przyjdzie mu się bić, jednak stawia sprawę jasno:

- Jadę do Skierniewic po to, żeby wygrać. Jestem zdrowy, kontuzji brak, przygotowania przebiegały bez zakłóceń. Jest forma, jest moc. Teraz jeszcze trzeba to pokazać w oktagonie

– mówi nam Patryk Duński.

Jak już wspomnieliśmy, dla Brazylijczyka walka z Duńskim będzie już 50. na zawodowstwie.

- Znam tego zawodnika z walk, które widziałem w przeszłości. To wymagający, bardzo doświadczony rywal. Na tym etapie jednak nie ma już słabych przeciwników, trzeba wejść do oktagonu i pokazać swoje

– dodaje reprezentant klubu z Iławy.

Gala Babilonu w Skierniewicach rozpocznie się o godzinie 19.00, będzie ją można oglądać w telewizyjnych kanałach sportowych Polsatu. Walka Duński – Silva jest jedną z najważniejszych podczas Babilon #43, więc też rozpocznie się dość późno (około 22.30).

Duński formę szlifował w Iławie, ale także m.in. na obozie treningowym w Zakopanem. To tam właśnie wykonano zdjęcie ilustrujące ten artykuł: w obozie tym brał także udział słynny Mamed Chalidow (przygotowania przed walką z Tomaszem Adamkiem), do którego przyjechał w sportowe odwiedziny nie mniej słynny Michał Materla. To dwie legendy polskiego MMA, a pamiętajmy też, że Chalidow to zawodnik bratniego dla iławskiego klubu Arrachiona Olsztyn.

Podczas gali FSC 8 Iława Fight Night Arrachion Iława na trzy walki odniósł same wygrane (Wiktoria Andruch, Hubert Brach i Adrian Błoński). Absolutnie nie mamy nic przeciwko, aby ta zwycięska seria reprezentantów klubu z ul. Sienkiewicza 28 była kontynuowana.

sport

zico

kontakt@infoilawa.pl

TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4362 sekundy